Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homokozós jelenet; hogy...

Homokozós jelenet; hogy kellett volna lereagálnom? (lent)

Figyelt kérdés
Fiam 15 hós lesz lassan, két hónapja totyog, esténként még babakocsival megyünk, ma volt kb. a 3. alkalom, hogy bementünk a játszótérre. (sok a gyerek a lakótelepen, és még fellökik, elé állnak, ölelgetik szegényemet, ezért még nagyon nem akarom bevinni a játszóra, csak ha kevesen vannak, akkor próbálkozunk) Ma bementünk, hintázott, csúszdázott, nagyon élvezi mindkettőt, aztán betévedtünk a homokozóba, ahol senki nem volt, csak pár játék. leült, játszott valamivel, jött egy 2-2,5 éves kislány, egyből elvette a fiam elől a vödröt, persze fiam nem értette, nyúlt utána, mondtam neki, hogy hagyja, hagyta is, erre a kislány fogta, és egy lapátnyi homokkal arcon dobta a gyerekemet. Köpni-nyelni nem tudtam, egyből kivettem a fiamat, aki persze bömbölt, vízzel kimostam a kis szemét... Aztán megnyugodott, de el is jöttünk. a padon ült egy nő, aki mondta még előtte a kislánynak, hogy adja oda a fiamnak a vödröt, de nem tudom, hogy az anyja volt-e vagy csak egy szimpla anyuka, aki ismerte a kislányt. Hangosan mondtam ugyan néhány kellemetlen dolgot, amíg mostam a fiam arcát, de nem tudom hallotta-e, nagyon nem csinált semmit a jelenet alatt. Aztán amikor kijöttünk a játszóról úgy elkezdtem sírni, hogy nem tudtam megvédeni a fiamat, és rossz anyja vagyok:( Aztán eszembejutott minden, hogy vissza kellett volna adnom, vagy rácsapni a kezére,... de már késő volt. Egyáltalán mit kell ilyenkor tenni, hogy kell viselkedni? Ti mit tettetek hasonló helyzetben? Most bennem van, hogy legközelebb tuti visszaadom aki amit csinál a fiammal. de tényleg nekem kell más gyerekét is nevelnem?
2011. júl. 17. 20:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
69%
Hát... szerintem gyerekek között előfordul ilyesmi.
2011. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
40%
Én biztosan elbántam volna a kislánnyal de ne okold magad mert biztos nem számítottál arra, hogy ez fog történni.Sajnos nagyon sok ilyen "neveletlen" gyerek van.
2011. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
80%
Ennél durvább esetek is lesznek még, ezt is meg kell tanulni. Ne emészd magad.
2011. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
84%
A kétéves kislány is baba még, nem rosszindulatból csinál ilyeneket. Lehet, nem is az arcába akarta önteni, csak oda sikerült. Nem kellett volna bántani őt, csak finoman mondani neki, hogy ez csúnya dolog, fáj, ha belemegy a homok a kisfiú szemébe, nem szabad ilyet csinálni. Bár valószínűleg rájött már abból is, hogy sírni kezdett a kisfiad. Teljesen természetes ösztön, hogy védeni akarod a saját gyereked, de ne ess bele abba a hibába, hogy a másét csak zavaró tereptárgynak tekinted. A többi kicsi is valakinek az imádott gyereke. Majd szép lassan megtanulják, hogyan bánjanak egymással, nem kell a kicsidet burokban tartani.
2011. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
54%

Ez nagyon durva. Én rászóltam volna a kislányra, de a kezére nem szabad rácsapni, mert akkor az ő anyja "győzött" volna. Mert akkor te lettél volna a gonosz, csúnya anyuka, aki vered az ő gyerekét...

Sajnos vannak ilyen nem százas szülők, akik nem képesek nevelni a gyereket. :(

2011. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
86%
Hát azért megütni nem ütöttem volna meg, még a kezét sem mert más gyerekét nem ütjük. De pl a kezét megfoghatnád, és legugolva, tehát szemtől szemben elmagyarázhattad volna a kislánynak, hogy nem szép dolog amit csinált és kérjen bocsánatot. Ha az anyja problémázik akkor neki is szólhatsz, hogy nevelje meg a gyerekét.
2011. júl. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
67%

már ne is haragudj, de te nem rossz anya, hanem rossz ember vagy........mi az, hogy egy 2,5 éves homokozik és neked az jut eszedbe, hogy vissza kéne neki adni????????


a helyes reakció az lett volna, hogy először is hagyod játszani a gyerekeket, másodszor meg egy ilyen kis balesetből nem kell tragédiát csinálni...a kislánynak szólni kell kedvesen, hogy látod mit csináltál, ez nem szép dolog, mert rosszat csinálsz Petikével ...Petikének meg meg kell mondani, hogy ne sírjon egy kis homoktól, mert gyorsan le lehet mosni és kész...a gyerek valószínűbb, hogy a te belőled áradó indulat miatt bömbölt, nem egy kis homok miatt

2011. júl. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
69%

Hát ne haragudj, de én meg téged vágtalak volna nyakon, ha az én két éves gyerekem kezére csapsz, vagy leöntöd egy vödör homokkal.

21 hós a kislányom, előfordult már, hogy ő is szórta a homokot és véletlen egy másik gyerek ruhájára, hajára is jutott belőle. Mondjuk én ilyenkor odamentem hozzá rászóltam, elmagyaráztam, hogy nem szabad ilyet csinálni, illetve bocsánatot kértem a másik gyerektől, illetve annak anyjától.

Fordított eset is történ már, hogy az én kislányom fejére öntött egy kisfiú egy lapát homokot. (Igaz nálunk nem ment a szemébe). Oda mentem lesöpörtem a kislányom, a kisgyereknek meg elmagyaráztam, hogy nem szabad. Mondjuk a mi esetünkbe odajött anyuka is, rászólt a gyermekére és bocsánatot kért.

Egy ekkora gyerekkel még nem tudod megértetni, hogy nem szabad, nem szándékosan csinálják. Mondjuk anyuka is figyelhetne jobban a gyermekére.

2011. júl. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell a te gyerekedet burokban nevelni. Játszótéren előfordul,hogy fellökik egymást. Rászólsz a másik gyerekre,a tiedet elviszed onnan ,de ilyesmiből felesleges nagy ügyet csinálni.
2011. júl. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 A kérdező kommentje:

Állj, stop! Én nem csináltam semmit a kislánnyal, mint írtam, megfogtam a fiam, odavittem a kiskocsihoz, és kimostam a szeméből, szájából a homokot! Aztán eljöttünk!

Őszintén szólva túl sok itt a neveletlen gyerek, akit az utca nevel, és nekem ezekből már elegem van! Túl kicsi még a fiam ahhoz, hogy megvédje magát, de mégsem érzem azt, hogy mindent el kéne tűrnöm, amit csórikámmal csinálnak a nagyobbak, akiknek a szülei ha lent is vannak a játszón, leginkább csak azért, hogy a többiekkel megbeszéljék a nap eseményét, de a gyerekkel nem törődnek!

2011. júl. 17. 21:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!