Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A natúr joghurt miért tiltólis...

A natúr joghurt miért tiltólistás?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 11:09
 21/95 anonim ***** válasza:
60%

"Egy fiatalabbnak számító egészséges ember pedig ne ossza az észt a saját, jelentéktelen tapasztalatain."


ERRE a megjegyzésedre érvényes, hogy "Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejü!"


22 évesen - tehát IGEN fiatalon - osztod az észt a tapasztalataid alapján, és akik meg tényleg már nem fiatalok - 50-60 évesek - , azok tapasztalata szerinted nem ér semmit.

2013. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
56%

Nem nem, én nem a saját tapasztalataimat osztom meg. Azok ugyan úgy irrelevánsak lennének, Veréb Úr.


És szélmalomharcot sem vívok. Szimplán vannak tények, és persze értékítélet is. A tény az, hogy a lakosság beteg. Ez pedig a tejfogyasztással IS erősen összefüggésben van. 300 ismerős közül 280-nak nincs csontritkulása, elhízása, autoimmun betegségeik, ízületi gyulladásaik.. Maga köré sikerült gyűjteni az összes egészséges embert? Érdekes mintavételezés.


Az értékítélet rész már szubjektív. Meginni egy emlősállat tejét, ami kizárólag az utódja táplálására alkalmas speciális összetételű táplálék. Morbid, társadalmilag persze elfogadott.

2013. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 Julie S ***** válasza:
100%
Én azt látom magam körül, hogy sok embernek sok olyan apró, olykor jelentéktelennek tűnő problémája van, ami bizony a tej(termék)fogyasztás számlájára írható. Viszont nem vizsgálják ki őket ilyen irányban, mert nem érzi ezt senki sem indokoltnak. Pedig sokakat érhetne meglepetés. De nem ér, mert nem kerül rá sor, hogy kiderüljön. Hiszen anno én is kijelentettem, hogy egészséges vagyok, a vérképem is mindig rendben volt. A tejtermékektől nem puffadtam és nem tűnt rossznak tőlük az emésztésem, és a szőrtüszőgyulladást is a borotválás számlájára írtam. És mégis mikor elhagytam a tejtermékeket (a sajt kivételével, de volt olyan időszak, amikor ezt is elhagytam), a változás tagadhatatlan lett. A legfeltűnőbb, hogy a szőrtüszőgyulladás úgy eltűnt, mintha soha nem is lett volna és a bőröm is szebb lett. És ha túl sok sajtot eszem, már az is meglátszik az arcbőrömön, bármi egyéb tejtermék meg még jobban. De ezt addig nem is gondoltam volna, amíg ki nem próbáltam, milyen nélkülük az élet. Véleményem szerint, aki nem próbálta soha tejtermékek nélkül az életet, az érdemben nem tud erről nyilatkozni, hiszen nincs összehasonlítási alapja.
2013. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
65%

De azt áruld el, MINEK kellene kipróbálnom a tejtermékek nélküli életet, amikor nincs semmi problémám?!?!?! Még szörtüszö gyulladásom sem?!?!?!


Orvoshoz csak a kontroll miatt megyek, esetleg néhány évente elöfordul, hogy megkapok valami megfázós betegséget, de akkor is tea-aszpirin-meleg fürdö segitségével pár nap alatt átmegy rajtam, nagynéha elöfordul egy boakrándulás, vagy hasonló apróbb baleset, más bajom meg nincs.


Ha semmi bajom, igy tökéletesen megvagyok, akkor minek erölködjek olyasmivel, amitöl rosszabbul érzem magam, mert nem ehetem azt, amit szeretek?

2013. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 Julie S ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy próbáld ki. De aki nem próbálta, annak nincs összehasonlítási alapja, vagyis nem mérvadó a véleménye. Akármi is lenne az összehasonlításának az eredménye.


Tudod, tök mindegy nekem, hogy ki mit eszik, de ha megkérdezik tőlem, hogy tejjel vagy tej nélkül jobb-e az élet, én egyértelműen ez utóbbira szavazok. És nemcsak a saját tapasztalatom adja az alapot ehhez a véleményemhez.


Érdekes dolog ám az ízlés, és hogy valaminek a hiányától rosszul érzi-e magát az ember. Ez csak szokás kérdése. Nekem például gyökeresen megváltozott az ízlésem, mióta paleóra váltottam és nem érzem rosszul magam attól, hogy pl nem ehetek többé tejberizst. Pedig ezt nagyon szerettem. Viszont annyira sokkal jobban érzem magam nélküle, hogy eszembe sem jut, hogy hiányozzon. De számomra a tej a kisebbik rossz, a nagyobbik a glutén. Ezért, ha úgy adódna, előbb választanám étkezési célra a tejtermékeket, mint a gabonaféléket. De szerencsére egyikre sem kell egyelőre ráfanyalodnom.

2013. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
65%

Mennyi sor ... sor, sor, és betű. És mondatok..

[link]

2013. máj. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
30%
A mai tej és tejtermékek nagyon messze vannak már a tehénkétől. Nem minden tej, ami fehér. Lehet, hogy ennek van valami köze a "tej árt az egészségnek" véleményekhez? Én nem vagyok tudós, de nem elképzelhető, hogy a tejtermékek gyártásakor valami kis "alkatrészt" kiforralnak, kicsapatnak, kiválasztanak, tönkretesznek, ami a laktózbántalmaknak elejét venné?
2013. máj. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
37%
Én élelmiszertechnológus lennék. És nem, de szép próbálkozás. Az élelmiszeripar mocskos, de veszélyes a tej ártalmait is rájuk fogni. Van helyette egyéb bűnük, amiért fizetséget érdemelnének, jelenleg ma ezeket is a hétköznapi ember fizeti meg a betegségeivel.
2013. máj. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
7%

A tejet lefejik. Beviszik egy üzembe, ahol történik vele néhány dolog. Elsőnek pasztörizálják, azaz felforralják majd hirtelen lehűtik, ezzel minden baktérium elpusztul. Ez az eljárás kicsit elválasztja egymástól az alkotórészeket, heterogén közeget kapunk, keveréssel homogenizálják. A tehén teje alapból igen zsíros, 3.8 és 4.4 között van a zsírtartalma. Pár ember kitalálta, hogy ez nekünk nem jó, bár senki sem tudja megmondani, mi a baj a tejzsírral, de a tejet addig hígítják, amíg meg nem kapjuk a kívánt 1.5 vagy 2.8 vagy bármekkora zsír%-ot. Ennyi történik a tejjel, semmi ördögi nincs benne.

Sok olyan irányzat van, étkezés terén is, amit nem tudnak megmagyarázni, csak valaki kitalálta, mert azt hiszi, na ezzel megmondta a tutit.

Mindig megy a találgatás, mi lehet felelős ezért az özön betegségért, és igazából arra nincs adatunk, hogy ezek valóba a 21. sz betegségei e. Csak az 1600-as években jutottunk el oda, hogy "felfedeztük a vért", elkezdtünk azzal foglalkozni, miért is van bennünk, mi lehet a szerepe.

Senki nem nézett akkor IR-t, senki nem nézett cukorszintet, nem is tudták, mi az.

Ez nem csak a paleolit táplálkozásra, magára a kevesebb ch fogyasztása vonatkozik, a glutén elmélettel én sem értek egyet, nincs rá bizonyíték. Semmire sincs bizonyíték, mert nincsenek adatok, nem tudjuk eléggé visszakövetni a táplálkozás és a vérképek módosulását az évek folyamán. Annyit tudunk, hogy az állandó nagy mennyiségű ch bevitel okozHAT 2-es típusú cukorbetegséget. Ennyit tudunk, a többi már hozzáadott rizsa és divatirányzat.

2013. máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
59%

A többi az ma élő emberek gyógyulása és pozitív tapasztalata (a beteg embernek elég bizonyíték ha meggyógyul, nincs szüksége többre ne feledjük) illetve néhány évezredes keleti táplálkozástudomány, pff ez se sok. Amíg mi a vér létezésén csodálkoztunk, másutt már tökéletesen tisztában voltak vele miért rossz a tej, és mit okoz például a túl sok rizs (keményítő) vagy a gluténfogyasztás.

Ennyit a találgatásokról :)))

2013. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!