Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék lefogyni 110 kilót?

Hogy tudnék lefogyni 110 kilót?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, 170 kg. A BMI értékem 58 körül van. Ezt a súlyt szeretném kb. nyárig leadni. Ekkora fogyás egyáltalán lehetséges, vagy el vagyok veszve? Sohasem sportoltam, nem szívesen sportolnék. Futni amúgy sem tudok, sétálni is alig-alig. Komoly gyorskajafüggő vagyok...

2013. dec. 29. 18:22
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/131 anonim ***** válasza:
Nagyon nem igaz a 3800 kcal,ezt benézted. Akkor lehet kb 3800 ha mellette normális életmódot folytat (sétál,takarít,stb..) de nála ez nem áll fenn. Most fogadok ezer forintba hogy ha bármikor meg méri magát (egy-két hét tökmind1) akkor is kövérebb lesz,és ez így megy tovább mindig több lesz ilyen "diétával". És amiket leírt hogy kevesebbet eszik az simán meg van annyi kalória hogy tovább hízzon.
2014. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/131 A kérdező kommentje:

Igen, biztosan hízni fogok a következő hónapokban... de minden héten egyre kevesebbet fogok hízni! Aztán majd szépen átbillen fogyásba! Nem kell ilyen agresszívnek lenni, én már annak is örülök hogy legalább ennyit sikerült elérnem! Igaz, mindig fáj a szívem még egy tábla csoki iránt meg még 2-3 gofriért, de hát ez van. :( Végülis, magamat hízlaltam föl ilyen szinten...


Arról már amúgy is letettem hogy gyorsan fogyjak: múlt szombaton megpróbáltam nem enni semmit, koplalni. Fölkeltem kb. 6 órakor arra hogy farkas éhes vagyok. Reggel nyolckor már nem bírtam és enni akartam valamit, de végül is nem tettem. Másfél órával később megettem egy teljes tortát és egy zacskó chips-et... :'( Szörnyű bűntudatom lett utána, és ennek tetejébe 20 perccel később már megint éhes lettem...


Azt olvastam már korábban is hogy koplalni hülyeség, de ki akartam próbálni. Nem jött be, kész. Most a terv az, hogy parányi lépésekben szokjak a zabálásról. Minden héten egy kicsit csökkentem a bevitt kalóriákat.


A mozgásról ideiglenesen letettem, mert egyszerűen fizikailag képtelen vagyok rá. A suliban is elfáradok rendesen, otthon meg már képtelen vagyok edzeni, futni pedig mint írtam nem bírok (kocogni sem). A séta percek alatt totál kimerít, úgyhogy addig amig nem fogyok egy bő 25-30 kilót nincs mozgás. Kb. 174 kilós testemet nulla izommal alig lehet sokáig mozgatni...

2014. jan. 16. 19:13
 63/131 anonim válasza:
Lassan kezdj bele.Először is egészséges kajákat kéne enned meg persze el is kéne menned étkezési tanácsadóhoz.Aztán szépen lassan ugye sportolni.Ha végig viszed akkor nagyon szép eredményeket érhetsz el az évek során.
2014. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/131 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom felfogni hogy lehet egy egész tortát begyűrni amikor fogyni szeretnél. Nem venne anyád inkább fehér húst,barna kenyeret zöldségeket meg ilyesmit? Senki nem mondta hogy éhezz,nem arról szól a diéta. Amúgy muterod örül hogy ekkora vagy? Nem vagyok agresszív inkább csak nem értem a dolgot persze ha csak kamu akkor megértem. Én 40 kilót fogytam egy év alatt mielött valaki beszólna hogy mellé beszélek :D
2014. jan. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/131 A kérdező kommentje:

Köszönöm végre a bíztatást! :) Ez végre hasznos, nem csak gyűlölködés, utálat, viccelődés meg hitetlenkedés...


Amúgy a szüleim is kövérek, meg a bátyám is. Az egész cslád. Apám 130 kiló körül lehet, anyám még annál is több, talán 150. A bátyám 5 évvel idősebb nálam, ő 190-200 kiló körül lehet. Mindenki zabál nálunk, senkit sem zavar ha a másik is. És hidd el, ha annyira éhes vagy mint amennyire én voltam szombaton, te is benyomnál egy tortát simán...

2014. jan. 16. 19:49
 66/131 anonim ***** válasza:
74%

Soha az életben nem nyomtam be egy tortát, pedig sokszor annyi vagyok (korban) mint te. :) Nem is bírnék. Két szelet után megcsömörlenék.

Van eszem és ha farkas éhes vagyok (mert kemény munka után könnyen az vagyok), még véletlenül se édességet választanék, ami csak felviszi a vércukorszintet, de nem táplál.


(Elkönyveltem kamunak a történeted. Egy darabig igaznak tűnt, de amit pár oldal óta kommentelsz, az eléggé elrugaszkodott.)

2014. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/131 annababa87 válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Először is kezdeném ezzel a motiváló idézettel: "Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást." Nagy igazság szerintem :)


Másodszor: egy ekkora testben nem csoda, hogy a zsírsejtek hatalmas adagokat kívánnak, viszont én amondó vagyok, hogy ne a mennyiségcsökkentéssel, hanem minőségi változással érd ezt el! (pl. a tönkölybúza, teljes kiőrlésű stb. kenyerek jobban is eltelítenek, mint a fehér kenyér)


Szóval cserélj, elmehetsz te is bevásárolni!

- fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt

- a Mekit jól kerüld el, ha ennyire nem tudsz lemondani a gyors kajáról, egy gyenge pillanatodban akkor inkább már vegyél egy gyrost vagy esetleg egy kínait, szerintem még mindig jobb megoldás (az ára is..)

- folyadék: VÍZ rengeteg és TEA, lehetőleg tisztán vagy mézzel, citrommal ízesítsd (lényeg h cukrosat felejtsd el,a szomjadat is jobban fogják oldani)

- zöldség, gyümölcs, biztosan van olyan,amit szeretsz

- csokiból az étcsokit vedd, aminek magas a kakaótartalma

- rántott dolgok helyett inkább párolj / grillezz

- húsból lehetőleg csirkét és pulykát

- mozgás: ha csak napi 5 percet tudsz eleinte sétálni az is nagyon jó, tedd meg ezt minden nap! Aztán majd észreveszed, hogy egyre több megy.

- türelem és kitartás, e kettőben pedig tényleg kérd nyugodtan pszichológus segítségét, ill. utánajárhatnátok annak is, miért is lettél ekkora (nyilván a családod hatásán túl)


Még egy fontos dolog: a fent leírtakat ne akard egyik napról a másikra, kezdd 2 dologgal (én mondjuk a mozgást és ivást választanám), aztán, ha sikerül betartanod minden nap egy héten keresztül, vegyél hozzá még egyet a listából és így tovább.


Hajrá, az egészséged és önbizalmad érdekében!!!

2014. jan. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/131 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy vetted a fáratságot mindezt leírni! Nagyon hasznos tanácsok! Amennyire tudom, betartom ezeket is.
2014. jan. 17. 18:40
 69/131 VWXYZZS ***** válasza:
26%

Akkora fake a kérdés mint a ház :D

Ha meg igaz akkor nincs mit tenni ember. Ilyen hozzá állással halott vagy.

2014. jan. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/131 anonim ***** válasza:
55%
Előző! Tudod milyen nehéz ez? Én látom hogy már van akaratereje, elment orvoshoz, és ez már valami!!! Te csak jobban elveszed az önbizalmát!
2014. jan. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!