Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Erre nektek lenne igényetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre nektek lenne igényetek?

Figyelt kérdés

Ezt még egy másik kérdéshez írtam válaszként. Úgy döntöttem érdemes lenne véleményt kérni a dologról. Haverom éppen abbahagyta egy kicsit a fejlesztést, mert el van havazva, de 2-3 héten belül folytatja. Megkért, hogy ez alatt próbáljam meg felmérni különböző oldalakon, fórumokban az emberek véleményét erről a rendszerről.


"Egy ismerősöm most dolgozik egy társkereső rendszerén. Szigorú szabályokkal. Már a regisztrációnál kell 1 teljes alakos kép szemből, 1 teljes alakos kép oldalról, 1 arckép szemből és nem plusz 30 centi magasból, 1 arckép szemből smink nélkül (vagy csak nagyon-nagyon minimálissal[rúzs+szempillaspirál maximum]). Férfiaknál ugyanez, csak ott ugye a sminkes dolog kiesik. Illetve egyik kép sem lehet feketefehér ezek közül. Ez a 3-4 kép színesben kötelező, a többi olyan amilyet csak akarnak, privát képnek pedig szintén nem lehet elrejteni ezt a 3-4 képet.

Kötelező megadni az életkort, magasságot, legalább 10 érdeklődési kört, kötelező teljes bemutatkozást írni, valamint leírni az ideált.

A profilok nem kerülnek automatikusan a rendszerbe, csak akkor lesz képes látni más emberek képeit (még a profilképet sem), ha az adminisztrátor engedélyezte a regisztrációt (erre haveromnak már van tizesével mérhető embere), ezzel ellenőrizve, hogy a profilok teljesen megfelelőek legyenek.

72 óránként 1-szer be kell lépni. Csak 1 bejövő üzenet maradhat szöveges reakció nélkül. 3. belépésre töröl. Tehát ha ír neked 2 ember, te belépsz miután írtak, majd nem reagálsz, akkor utána még egyszer beléphetsz. A 3. belépésnél ha nem válaszolsz és elhagyod az oldalt, a rendszer automatikusan kitöröl.

Egy óriási adatbázisból bizonyos kulcsszavak alapján, megfelelő választ kell adnod a másiknak, tehát nem lehet kijátszani a 3 belépéses rendszert azzal, hogy egy sima írásjelet, vagy értelmetlenséget küldesz vissza.

Szóval elég komoly kis rendszer, viszont teljesen ingyenes a figyelemfelhívás, ajándékküldés, képnagyítás, nincs üzenetírási korlát, stb. Tehát minden ami más oldalon prémium funkció, az itt ingyenes.

Haveromnak van egy tárhelycége, és domain-jegyzője, így gyakorlatilag ingyen van meg hozzá mindene, ezáltal nincs szüksége "fenntartási költségre", ezért teheti meg, hogy a prémium funkciók is ingyenesek és szabadok."



2015. okt. 3. 15:57
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/146 anonim ***** válasza:

És mi van, ha a pasi kisminkeli magát? Őt a playboyos PS-guruk nem is fogják csekkolni, mi, mert olyat csak nő csinálhat, hogy "csal" a sminkkel.


Kettős mérce, hm?

2015. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/146 anonim ***** válasza:
#56 Mindneki csak a "modem IP címét" látja.
2015. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/146 anonim ***** válasza:
91%

Ám legyek felszínes, amiért nem akarok számomra visszataszító emberekkel foglalkozni.


Ez nagyon nem ugyanaz, mint mondjuk amit ti is kértek, hogy írjak ideált. Nincs ideálom. Rengeteg féle különböző pasival el tudom képzelni, hogy összejöjjek, az eddigi 4 is négy gyökeresen különböző külső-belső tulajdonságokkal rendelkezőember volt. Volt közte szépfiútól az ördögnél eggyel csúfabbig minden, mert nem ez számít. Hanem hogy engem megfogjon benne valami. Az viszont igenis fontos.


Gondolom te se szeretnél számodra nem kívánatos, vonzó nővel együtt lenni. A vonzalom belső ÉS külső. Hogy feküdjek le valakivel, akinek taszít a teste, akit nem vágyom megérinteni? Vagy akinek a jelleme taszít? A kettő együtt fontos.


Ha ez felszínesség, akkor büszkén vállalom.


Mondjuk mindezek kapcsán nekem erős ellenérzésem van a netes társkereséssel.

2015. okt. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/146 GipszI ***** válasza:

Üdv!

Mint régebben aktív társkeresőző nekem szimpatikus az ötlet, egy-két hozzászólásom lenne:


- A 72 órát ha mindenképpen meg akarjátok tartani legyen benne 'hibernálás' opció, hogy ha valaki mondjuk elmegy nyaralni egy hónapra emiatt ne törlődjön a regisztrációja.

- A magasság pontosságát hogyan ellenőrzitek? Mert jellemző hogy mindkét nem csal e tekintetben (látom, hogy a súlyt már be sem írtad a kötelezően megadandóak listájába :D )

- A képek helyességét hogy ellenőrzöd? Teszem azt az ember fia/lánya feltölt egy 5 évvel ezelőtti képet (találkoztam ilyennel nem is egyszer, élőben meg kopp volt), ami megfelel a kritériumoknak de mégis átverés, mert lehet azóta jól elhízott, vagy megkopaszodott vagy szakállat növesztett...

- A 10 érdeklődési kör az túl sok szerintem is

- Több oldalon van opció automatikus elutasító üzenet küldésére, eme funkciót nem tervezitek beépíteni?

Mint #63 is jelezte, ennek van létjogosultsága. Ugyanis tényleg mind a férfi, mind a nő el tudja dönteni egy kép alapján is hogy igen vagy 'kösz, de kösz nem' (a Tinder nagyrészt erre az egyszerű dologra építette a stratégiáját, ami tudom nem klasszikus társkereső oldal ennek ellenére megfontolásra érdemes)

- Idézet-felismerő rendszert is javasolnék implementálásra, a tizenx-edik Oravecz-Coelho után már kezd az ember fia komoly agyfaszt kapni (hasonlóan a 'ha akarsz megismersz'-hez és egyéb kissé túl általános bemutatkozásokhoz) -> gondolom az adatlap szerkeszthető lesz

- A felhasználó jelentése szerintem megint hasznos lenne azzal együtt hogy szűritek a sablonlevelezőket (mert ha kb. 95%-ban ugyanazt az üzenetet elküldi 50 nőnek az már statisztikai alapon akar társat találni :D), ha elegen jelentenek valakit hogy mondjuk dick-pic-et küld neki bemutatkozásnak lehet érdemes a felhasználó trollt kitiltani az oldalról...

"Az a cél, hogy ezen az oldalon ne a felszínesség (a kép, vagy adatlap alapján döntés annak számít) döntsön, hanem hogy hogyan jössz ki a másikkal. Amíg nem beszélgetés alapján döntöd el, hogy szimpatikus-e vagy sem, addig az felszínesség!"

Ehhez viszont sok szerencsét, az emberek igen nagy része felszínes (ld. fentebb Tinder :D)


#59: Szerintem a kérdező inkább arra gondolt hogy átlagos kinézeteddel milyen vagy egy hétköznap/hétvégén, nem csak ilyen korlátozások mellett amit példának szánt ;)

Randin nem muszáj sminkelni


#63: Akkor írd le, hogy milyen belső értékeket gondolsz fontosnak... Ezt a 'megfogjon benne valami'-nevű igencsak kevés konkrétumot tartalmazó gondolatot ajánlom neked, mint valamit, amin érdemes elgondolkodnod. Aztán ha megvan, hogy férfiak számára is érthetően mit jelent ez számodra (tudod, a férfiak legnagyobb része kevéssé empatikus, inkább logikus), akkor ezt le is tudod írni az 'ideálom' szekcióba.

2015. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/146 anonim ***** válasza:

"Akkor írd le, hogy milyen belső értékeket gondolsz fontosnak... Ezt a 'megfogjon benne valami'-nevű igencsak kevés konkrétumot tartalmazó gondolatot ajánlom neked, mint valamit, amin érdemes elgondolkodnod."


Külsőleg nem tudok konkrétumot, mert teljesen mindegy, hogy szőke-e vagy barna, kék-e a szeme vagy nem, magas-e vagy alacsony. Hogy megfog benne valami, az ennél sokkal megmagyarázhatatlanabb. A tekintete, a mimikája, a mozdulatai, a hanglejtése stb. stb.

Belsőleg megint ezer és ezer dolog lehet. Jó humor, intelligencia, határozott kiállás csak három kiragadott példa. De úgyis az egész egyben dönti el, hogy oké-e vagy sem. Épp ezért nem hiszek a netes társkeresésben.

2015. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/146 anonim ***** válasza:
100%

"Intelligens, jó humorú, magabiztos"

Na, pont ez a három dolog, ami minden kívánságlistában szerepel, és már annyira lejáratott, hogy mindent kiírok, csak ezt a hármat nem. Majd a második levél után eldöntöm, hogy tényleg intelligens-e (mert magát az is annak tartja, aki annyit ír, hogy sya mijen kapcsit keresel), meg a humort, magabiztosságot is majd élőben ellenőrzöm inkább.

Feleslegesnek tartom az olyan alap emberi tulajdonságok felsorolását a fenti hármon kívül is, mint hogy ápolt, vagy megbízható, korrekt, stb, mert ugyan ki tartja magát butának, unalmasnak, bizonytalannak, ápolatlannak, megbízhatatlannak, inkorrektnek?

A többi meg nem igazán érdekes számomra.

2015. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/146 anonim ***** válasza:
92%

"Na, pont ez a három dolog, ami minden kívánságlistában szerepel,"


Ismételni tudom magam: ezért nem hiszek a netes társkeresésben. Szerintem az életben kell ismerkedni. Mert bármit is írok le, az hülyeség lesz. És ha jön egy pasi, aki intelligens, van humora és jó kiállású, még akkor is lehet, hogy nem fog bejönni. Mert csak. Mert nem fogott meg. Mert nem egy kib...szott droid vagyok, akibe ha bedobod az öt szükséges zsetont, akkor kiadja a kávét. :)

2015. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/146 anonim ***** válasza:

66-os vagyok. Nekem nincsenek rossz tapasztalataim a netes kereséssel. A neten is csak azok az emberek vannak fönn, akik az utcán járnak, vagy a közértben mögötted állnak a sorban.

Aztán meg vannak olyan élethelyzetek, amikor az embernek nincs lehetősége a személyes ismerkedésre, mert például nincs társasága, a szórakozóhelyekhez idős, vagy esetleg csúnya. Mint például én. Az ilyeneknek találták ki a társkeresőket. Persze nem az ilyen kötelező három fényképet feltenni fajtát, mert ott én akár le is húzhatom a redőnyt :))

2015. okt. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/146 A kérdező kommentje:

#61:


"És mi van, ha a pasi kisminkeli magát? Őt a playboyos PS-guruk nem is fogják csekkolni, mi, mert olyat csak nő csinálhat, hogy "csal" a sminkkel.


Kettős mérce, hm?"

.....Nem. A férfiaknál is ugyanúgy él ez a szabály, csak arányaiban a nőkhöz képest a férfiaknál a durva sminkelés a hétköznapokban elenyésző. Ha észreveszik a PhotoShop-osok, akkor az úgyanúgy nem megy át.


.

.

.


#64:


"A 72 órát ha mindenképpen meg akarjátok tartani legyen benne 'hibernálás' opció, hogy ha valaki mondjuk elmegy nyaralni egy hónapra emiatt ne törlődjön a regisztrációja."

.....Erről volt szó előrébb. Ezt a 72 órát ki akarjuk tolni. A hibernálás, vagy egyszerű bejelentés azért nem megfelelő, mert akkor az illető bármikor benyomogathatnám így csak feleslegesen foglalná a helyet a szerveren.


"A magasság pontosságát hogyan ellenőrzitek? Mert jellemző hogy mindkét nem csal e tekintetben (látom, hogy a súlyt már be sem írtad a kötelezően megadandóak listájába :D )"

.....Ilyen szempontból "bízunk" az emberekben. Olyat valaki csak nem fog csinálni, hogy 169 helyett 180-nak írja magát. Általában +-5 centit szoktak csalni. Én is 173 vagyok, de 175-öt szoktam megadni munkánál, mert úgy is függ a haj beállításától, aktuális testtartástól. A súlyt pedig azért nem kérjük, mert ismételten nem akarjuk, hogy egy külső elem legyen meghatározó, hiszen a teljes alakos képet csak 5-5 üzenet után látni, akkor pedig úgy is látszik az alkata.


"A képek helyességét hogy ellenőrzöd? Teszem azt az ember fia/lánya feltölt egy 5 évvel ezelőtti képet (találkoztam ilyennel nem is egyszer, élőben meg kopp volt), ami megfelel a kritériumoknak de mégis átverés, mert lehet azóta jól elhízott, vagy megkopaszodott vagy szakállat növesztett"

.....Az nem lesz nehéz. Minden egyes kamerán, fényképezőgépen, de már a telefonokon is beállítható, hogy tegyen egy dátum-/időbélyegzőt a képre. Legalább az egyik képen szerepelnie kell. Az pedig (hála a technikai fejlődésnek) nagyon könnyen visszaellenőrizhető, ha az időbélyeg hamis.


"Több oldalon van opció automatikus elutasító üzenet küldésére, eme funkciót nem tervezitek beépíteni?

Mint #63 is jelezte, ennek van létjogosultsága. Ugyanis tényleg mind a férfi, mind a nő el tudja dönteni egy kép alapján is hogy igen vagy 'kösz, de kösz nem' (a Tinder nagyrészt erre az egyszerű dologra építette a stratégiáját, ami tudom nem klasszikus társkereső oldal ennek ellenére megfontolásra érdemes)"

.....Ezt már párszor leírtam. Pontosan ezt akarjuk elkerülni! A képek csak hitelességi szempontból vannak, hogy ne áruljunk zsákbamacskát. A cél, hogy a képek ne befolyásolják az esélyadást (a végső döntést lehet, de a 3 üzenetes esélyt kötelező megadni).


"Idézet-felismerő rendszert is javasolnék implementálásra, a tizenx-edik Oravecz-Coelho után már kezd az ember fia komoly agyfaszt kapni (hasonlóan a 'ha akarsz megismersz'-hez és egyéb kissé túl általános bemutatkozásokhoz) -> gondolom az adatlap szerkeszthető lesz"

.....Ezt is írtam. Ez már alapból szűrve lesz. Van egy minimum karakterszám. A rendszer egy óriási adatbázisból ellenőrzi, hogy értelmes szöveg legyen ott. A beírás után pedig végigfuttat egy keresést az interneten és ha idézetet talál, azt nem engedélyezi.


"A felhasználó jelentése szerintem megint hasznos lenne azzal együtt hogy szűritek a sablonlevelezőket (mert ha kb. 95%-ban ugyanazt az üzenetet elküldi 50 nőnek az már statisztikai alapon akar társat találni :D), ha elegen jelentenek valakit hogy mondjuk dick-pic-et küld neki bemutatkozásnak lehet érdemes a felhasználó trollt kitiltani az oldalról..."

.....Az üzeneteket csakugyan adatbázisból ellenőrzi a rendszer. Semmilyen írásjellel való helyettesítéssel nem lehet trágár szót írni, valamint értelmes szövegnek kell lennie, de ez még tovább ellenőrződik tartalom szempontjából. Az első üzenetnek az illető bemutatkozására irányulónak kell lennie, ezzel biztosítva, hogy tényleg el is lesz olvasva az adatlap, és nem rögtön a szép arc miatt írnak.


.

.

.


#68:


"Persze nem az ilyen kötelező három fényképet feltenni fajtát, mert ott én akár le is húzhatom a redőnyt :))"

.....Itt pont nem! :D Ez a lényege a rendszernek. Csak egy arcképet látni először, de ha az sem tetszik, akkor is 3 válaszüzenetet kell írni, különben a legutolsó üzenettől számított 3. belépésnél kidob a rendszer.

2015. okt. 6. 15:45
 70/146 anonim ***** válasza:
77%

"de ha az sem tetszik, akkor is 3 válaszüzenetet kell írni, különben a legutolsó üzenettől számított 3. belépésnél kidob a rendszer."


Oké, de gondolod, hogy a harmadik üzenetnél már tetszeni fog, ha addig nem tetszett???

2015. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!