Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Erre nektek lenne igényetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre nektek lenne igényetek?

Figyelt kérdés

Ezt még egy másik kérdéshez írtam válaszként. Úgy döntöttem érdemes lenne véleményt kérni a dologról. Haverom éppen abbahagyta egy kicsit a fejlesztést, mert el van havazva, de 2-3 héten belül folytatja. Megkért, hogy ez alatt próbáljam meg felmérni különböző oldalakon, fórumokban az emberek véleményét erről a rendszerről.


"Egy ismerősöm most dolgozik egy társkereső rendszerén. Szigorú szabályokkal. Már a regisztrációnál kell 1 teljes alakos kép szemből, 1 teljes alakos kép oldalról, 1 arckép szemből és nem plusz 30 centi magasból, 1 arckép szemből smink nélkül (vagy csak nagyon-nagyon minimálissal[rúzs+szempillaspirál maximum]). Férfiaknál ugyanez, csak ott ugye a sminkes dolog kiesik. Illetve egyik kép sem lehet feketefehér ezek közül. Ez a 3-4 kép színesben kötelező, a többi olyan amilyet csak akarnak, privát képnek pedig szintén nem lehet elrejteni ezt a 3-4 képet.

Kötelező megadni az életkort, magasságot, legalább 10 érdeklődési kört, kötelező teljes bemutatkozást írni, valamint leírni az ideált.

A profilok nem kerülnek automatikusan a rendszerbe, csak akkor lesz képes látni más emberek képeit (még a profilképet sem), ha az adminisztrátor engedélyezte a regisztrációt (erre haveromnak már van tizesével mérhető embere), ezzel ellenőrizve, hogy a profilok teljesen megfelelőek legyenek.

72 óránként 1-szer be kell lépni. Csak 1 bejövő üzenet maradhat szöveges reakció nélkül. 3. belépésre töröl. Tehát ha ír neked 2 ember, te belépsz miután írtak, majd nem reagálsz, akkor utána még egyszer beléphetsz. A 3. belépésnél ha nem válaszolsz és elhagyod az oldalt, a rendszer automatikusan kitöröl.

Egy óriási adatbázisból bizonyos kulcsszavak alapján, megfelelő választ kell adnod a másiknak, tehát nem lehet kijátszani a 3 belépéses rendszert azzal, hogy egy sima írásjelet, vagy értelmetlenséget küldesz vissza.

Szóval elég komoly kis rendszer, viszont teljesen ingyenes a figyelemfelhívás, ajándékküldés, képnagyítás, nincs üzenetírási korlát, stb. Tehát minden ami más oldalon prémium funkció, az itt ingyenes.

Haveromnak van egy tárhelycége, és domain-jegyzője, így gyakorlatilag ingyen van meg hozzá mindene, ezáltal nincs szüksége "fenntartási költségre", ezért teheti meg, hogy a prémium funkciók is ingyenesek és szabadok."



2015. okt. 3. 15:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/146 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is túl szigorú. Nincs sok kép rólam, olyanok meg egyáltalán nincsenek, amik megfelelnek ezeknek a kritériumoknak, és csak azért nem pózolgatnék, hogy regisztrálni tudjak. Másrészt szeretném én eldönteni, hogy akarok-e válaszolni az illetőnek, vagy nem. Nemcsak az lehet ellenszenves, aki trágár levelet írt, és tanulás és munka mellett nem lenne erőm mindenkinek válaszolgatni 72 órán belül.
2015. okt. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/146 A kérdező kommentje:

A facebook profil nem az egyetlen lehetőség lesz. A lényeg, hogy lehessen ellenőrizni fizikai bizonyítékkal, hogy a kép rólad készült. Erre meglesznek a módszerek. Én sem tudok minden egyes részletet. Én logisztikával foglalkozom, a technikus rész nem az enyém.


Reklámok nem lesznek, a használat pedig teljes mértékben ingyenes! Az oldal alkotója, az ismerősöm, egy webszerver cégnél van az elnöki osztályon, mint vezető technikus. Az egyik szerverszobát (100 db magas kategóriás szervergép) arra használhatja amire akarja, teljesen ingyenesen. Ez az egyik "juttatása".

A domain-jegyzést ingyenesen megcsinálhatja a munkájához kötődően. A PhotoShop szakértők (15-ös: ez amerikai grafikusokat, magazin-retusálókat jelentenek. Jelenleg 11 ilyen emberünk van, akik közül 2 dolgozott a playboynál, 3 a vouge-nál, 1 a cosmo-nál, 2 a victoria's secret-nél) általában munkából adódó barátok, akik kevés pénzért (és itt tényleg a 5.000-10.000 forint/hónapról beszélünk) baráti áron elvállalják, ha más nem azért, mert egyetértenek az elvekkel, miszerint ne legyen átverés és felszínesség egy társkeresőn.

A technikai részt pedig ő maga csinálja a saját csoportjával. Ez az egész dolog a csoport közös ötlete, így a technikai rész alapból ingyen megvan. Ráadásul mind profik a webfejlesztés szakmában, így a minőség is garantált.


Haverom pedig önmagában a főállásával nettó 193.000 forintot keres, a másodállásával 117.000-et, a felesége pedig 133.000-et. Saját tulajdonú, modernizált lakhelye van, így annak alacsonyak a fenntartási költségei. Havi 100.000 kiesés neki nem nagy pénz. (Ebbe most ne menjünk bele, az ismerősöm pénzügyi helyzetére, illetve a pénzzel való bánásmódjára való megjegyzéseknek itt nincs helye!)

2015. okt. 3. 17:14
 23/146 anonim ***** válasza:
77%
"Havi 100.000 kiesés neki nem nagy pénz." nevetséges
2015. okt. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/146 anonim ***** válasza:
92%

Szóval ez a 11 vérprofi grafikus (magazin-retusáló szakma nem létezik) feladja snassz kis állását a Cosmonál, a Vogue-nál vagy a Playboynál, hogy havi 5000-ért a csajágóröcsögei Kurfis Polett képein mérlegelje, hogy ő van-e rajta és mennyit retusált. Aha. Mostmár mindent értek.


Továbbra sem értem, hogy ez miért jó a projektben dolgozóknak azon a nemes célon túl, hogy csináljanak egy ilyen társkeresőt.


Kicsit kezd intenzív adathalászat-szag terjengeni a levegőben. De lehet csak én vagyok paranoid.

2015. okt. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/146 anonim ***** válasza:
77%
23-as: gondolom egy ideig lenne az a mínusz, aztán valami pénzt biztos csinálna belőle és akkor visszajönne... ezzel nincs semmi baj, esetleg azzal ahogy, mert az már nem mindegy... mert van olyan oldal, ahol nagyon "agresszív" reklámok vannak, de Pl. itt gyakorin is van jó pár reklám de engem pl. nem zavar, főleg ha ez szükséges az oldal fenntartásához... mert valljuk be, hogy jó ez az oldal és gondolom először ők is ingyen kezdték aztán bejött a dolog... :)
2015. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/146 anonim ***** válasza:
61%
24-es: "2 dolgozoTT a playboynál" magyarán már nem de lehet a többi sem ott dolgozik már, de nem is ez a lényeg... az, hogy besegítenek ezen a társkeresőn az nem jelenti azt, hogy felmondanak a korábbi munkahelyükön... van sok olyan munkahely ahol munkaidőben is lehet ilyen dolgokkal foglalkozni :)
2015. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/146 A kérdező kommentje:

#20-as:


Ez korrekt válasz, köszönjük!


Igen, az időintervallum kitolását már én is ajánlottam haveromnak. Ő egyelőre hajthatatlan, de saját tapasztalatból én is tudom, hogy ez az idő kevés.


"a válasznál meg szerintem nem kellene minimum követelményeket meghatározni, mert ha pl. nekem nem szimpatikus valaki akkor csak egyszerűen megírom, hogy "Bocsi, nem vagy nekem szimpatikus." vagy valami ilyesmi... és esegleg meg lehetne jelölni ezeket a személyeket aki nem szímpatikus, hogy ha mondjuk ennek ellenére írogat és mondjuk 3. levelet írja azóta, hogy elmondtam neki, hogy nem jön be akkor azt automatikusan letiltaná a rendszer. Azért 3, hogy azért mégiscsak tudjon esetleg reagálni arra amiben leírtam, hogy nekem nem jön be... (pl. hogy miért nem, stb.)"

.....Az elején csak a szemből készült arcképet, és az adatlapját látod, aminél a rendszernek köszönhetően, a bemutatkozásnak is helyesírási hibáktól mentesnek, összeszedetten megfogalmazottnak kell lennie, ami a megadott szövegdobozok által megfelelő mennyiségű alapinformációt tartalmaz. Ebben találhatsz olyat ami nem szimpatikus, de pont az a lényeg, hogy akkor ezt írd meg előre, hogy miért nem. A felesleges köröktől kimél meg. Legyen egyben letudva, illetve korrektségi szempontból, hogy ne csak az legyen, hogy leírod, hogy "nem vagy szimpatikus", aztán a másik fél gondolkozhat azon, hogy mi az ami rossz benne. Legyen elsőre megmondva, hogy nem, de akkor az is, hogy miért nem!


"annak ellenére hogy PS esetleg becsúszhat de az más társkeresőn is becsúszhat... erre azt tudom mondani, hogy aki esetleg photoshop-olta a képét és ez esetleg valahol kiderül. (mondjuk privát beszélgetés során vagy élőben) akkor azt is lehessen jelenteni és mondjuk adatlapján megjelennne egy "photoshop veszély"-re figyelmeztető jel :-D"

.....Mint írtam, arra megvannak a szakértők, akik ezeket ki tudják szűrni. Azonban annyiban igazad van, hogy rajtuk is átcsúszhat (későn csinálják, fáradtak, stb), ezért a jelentési rendszer nem rossz ötlet! Ha a haverom ezt elfogadja, akkor az oldal indulása előtt mindenféleképpen felkeresünk! Ötletgazdaként nem fogjuk csak úgy felhasználni ezt.

2015. okt. 3. 17:30
 28/146 A kérdező kommentje:

#21-es:


"Másrészt szeretném én eldönteni, hogy akarok-e válaszolni az illetőnek, vagy nem."

.....Pontosan ezt az anonim önelégültséget szándéozzuk megszüntetni! Nem az a lényeg, hogy ne beszélgess vele.

A lényeg, hogy a társkeresés olyan útra terelődjön, ahol a felek ne kép (főleg hogy csak egy arcképet látsz), adatok (a súlyra és testalkatra vonatkozó adat szintén csak 5-5 válasz után látható) alapján (tehát ne felszínesen) ítélkezzenek a másik felett, hanem az alapján, hogy mennyire jönnek ki egymással!

2015. okt. 3. 17:35
 29/146 A kérdező kommentje:

#24-es:


"Szóval ez a 11 vérprofi grafikus (magazin-retusáló szakma nem létezik) feladja snassz kis állását a Cosmonál, a Vogue-nál vagy a Playboynál, hogy havi 5000-ért a csajágóröcsögei Kurfis Polett képein mérlegelje, hogy ő van-e rajta és mennyit retusált."

.....Még ekkora kisarkítással sem állja meg a helyét. Egyik sem hagyta ott az állását. A playboy-osok már 2 éve nem dolgoznak ott. Megszették magukat, már csak éldegélnek. A cosmo-s embert személyes okokból kirúgták (lefeküdt a felettese nejével).

A 3 vouge-os és a 2 victoria's secret-es viszont még mindig ott dolgozik.

A mi oldalunk az csak amolyan "esti/hétvégi (komolyan végzett) lazítás" nekik.

2015. okt. 3. 17:39
 30/146 A kérdező kommentje:

#25-ös:


"gondolom egy ideig lenne az a mínusz, aztán valami pénzt biztos csinálna belőle és akkor visszajönne"

.....Nem. Nem csinál belőle pénzt a későbbiekben sem. Neki csak a PhotoShop-osokat kell kifizetnie, a többi megvan ingyen. Az a pénz pedig neki nem nagy kiesés. Bízik benne, hogy ez valamennyire hatással lesz rá, hogy a társkereső személyek korrektül, tisztességesen csinálják, erre pedig nem sajnálja azt a kis pénzkiesését.

2015. okt. 3. 17:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!