Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létezhet működő feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezhet működő feminizmus equal dating market nélkül?

Figyelt kérdés

Azokon a helyeken, ahol nők valamiért alulmaradnak a férfiakkal szembem, a feministák nőknek kedvező törvényeket vezetnek be, hogy kiegyenlítség a nemek közti viszonyt. Erre példa a politikában és a munkahelyeken a női kvóta, a mindennapi életben pedig a nők gyengébb izomzatát ellensúlyozandó (szexuális) erőszakellenes törvények.


Van viszont egy hely, ahol a férfiak brutálisan és elképesztően alulmaradnak a nőkkel szemben, viszont a feministák szemében mintha nem is létezne a probléma. Természetesen a párkapcsolati piacról van szó, ha valakinek nem lenne egyértelmű a Tinder kipróbálása és az instagram oldalak végignézése után.


Szerintem ez így nem működik és nem csoda, hogy a Fidesz meg a többi keresztény konzervatív párt ennyire erős.



2021. ápr. 14. 12:42
❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯
 831/916 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én is 30 alatt vagyok, és a monogám kapcsolatos rész nem tudom pontosan mire vonatkozott, az ismerőseim teljesen átlagos (magas) százaléka él kapcsolatban, egy-két embert tudok mondani, akinek még sosem volt huszonpáréves korára. És nem, nem azért, mert a krémmel veszem körül magam. Mind átlagos/átlag alatti pasik, nem igazán van közeli "jópasi" ismerősöm, valahogy így alakult. Akik pedig kapcsolatban élnek, monogám kapcsolatban élnek.

Abból az egy szempontból válogatott a társaságom, hogy egyetemi ismerősökről van szó, de megintcsak nem azért, mert valami sznob vagyok, hanem mert egyszerűen az elmúlt 5-6 évemben ők vettek körül. Azt elismerem, hogy ha az egyetemet végzettek köre nem reprezentatív neked, akkor nem vagyok kompetens a vitában. Akkor sem hiszem azt, hogy igazad van, de mivel nem vagyok más körökben tapasztalt, nem tudok veled vitázni róla.

2021. máj. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 832/916 A kérdező kommentje:

"egy-két embert tudok mondani, akinek még sosem volt huszonpáréves korára.":


Ez nálam is igaz és én magam se vagyok szűz. Az, hogy volt valakinek párja korábban, vagy korábbról, irreleváns. A kérdés, hogy most hogy teljesítene 2021 -ben megismert nőknél.

2021. máj. 28. 08:58
 833/916 anonim ***** válasza:
100%

Ajj, hogy lehetsz ennyire értetlen? Rendben, vannak olyan ismerőseim is, akiknek korábban volt kapcsolatuk, de most nincs. Én azt látom, pontosan ugyanannyira jó esélyeik vannak párkapcsolatot találni, mint amilyenek akkor voltak, amikor az előzőt megtalálták. Kinek több, kinek kevesebb, de főleg ha már egyszer sikerült, miért ne lehetne megint?

Azért írtam azokat, akiknek még egyáltalán nem volt, mert úgy látom, nekik talán nehezebb. De amúgy biztos vagyok benne (azt a 2-3 konkrét embert tekintve, aki most eszembe jutott), hogy meg fogják találni a párjukat, mert nagyon értékes emberek.

De akkor koncentráljunk rád. Ha már volt barátnőd, mi változott azóta? Miért gondolod, hogy annyira esélytelen párt találnod, hogy pl. külföldi, mâs kultúrából származó nőket akarsz betelepíteni, vagy megadóztatni random embereket? (ne haragudj, ha nem emlékszem pontosan melyik volt a te terved, és hogyan is szólt, egyformán irreálisnak tartom ezeket mind, így összefolynak a fejemben)

2021. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 834/916 anonim ***** válasza:
100%
Az első bekezdésben azt hiszem van egy felesleges "főleg", bocsi. Remélem érthető azért.
2021. máj. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 835/916 A kérdező kommentje:

2019 előtt: Lehetett csajozni baráti körön keresztül, ahol a nők elvárása kinézetben is jóval alacsonyabb volt, mint a Tinderen/Instagrammon. Amit tapasztaltam viszont, hogy választani kellett, hogy olyan emberekekkel barátkozom, akiken keresztül hozzáférhetek a másik nemhez, vagy olyan emberekkel, akik valóban jo arcok.


2019 után: Online dating van. Aki ott nem elég, a való életben sem lesz az.

2021. máj. 28. 12:16
 836/916 A kérdező kommentje:

"Ha már volt barátnőd, mi változott azóta? ":


3db egyéjszakás kapcsolatom volt. Ebből volt 1 jó csaj házibuliból + 1 kövér csaj fesztiválról és 1 kövér csaj szórakozóhelyről.

Ezen kívül voltak smárolások, de az gondolom nem számít.


Ami változott, hogy csajos házibuliba már nem hívnak, mivel azt a társaságomat elvesztettem. Ami trendet megfigyeltem sok év alatt, az az, hogy a házibulikban egyre kevesebb a lány és egyre kétségbeesetten nyomulnak a fiúk. Amit még tapasztaltam, hogy ahogy teltek az évek, egyre inkább választani kellett a jó minőségű társaság és a csajos társaság között, ami a középiskolában még nem volt feltétlenül így. A nők és férfiak közötti kapcsolat egyszerűen egyre toxikusabb és egyre kevésbé működik és egyre nagyobb a kultúrális különbség is a nemek között.


A szórakozóhelyekre és fesztiválokra főleg egyedül jártam. Amit tapasztaltam, hogy az évek folyamán egyre rosszabb a férfi -nő arány és egyre több férfi megy úgy oda, hogy bulizás helyett csak géppuskaszerűen végigpróbálkozik az összes lehetséges lánynál.

A kétségbeesett férfiak növekvő tömegére (kb ezt látom) a fesztiválok és szórakozóhelyek különbözőképpen reagáltak. A szórakozóhelyeken a biztonsági őrök elkezdték kinézet alapján szelektálni az oda érkező egyedülálló férfiakat egyre agresszívabb módon. 2019 -re gyakorlatilag örültem, ha egyáltalán bejutottam, míg 2012ben kövérebb kinézettel és gyerekesebb arccal is simán be tudtam jutni. A fesztiválokon meg a jegyárak kezdtek el emelkedni a végtelenségig, ami persze a nyugaton kidobott férfiak kiéhezett tömegeit nem ijesztette el.

Végül most jött a Covid és már egyáltalán nincs szórakozóhely, meg fesztivál. Amiben reménykedek még, hogy talán a fesztiválokon lehet majd csajozni a jövőben, mivel a férfiak nem fogják megfizetni, a fiatal nőknek meg végtelen pénzük van.


Marad az online ismerkedés, ahol kiesek a kinézetem miatt.

2021. máj. 28. 12:36
 837/916 anonim ***** válasza:
96%

835 ezzel se tudok egyetérteni. Egyrészt sok átlag Jóska él kapcsolatban, másrészt az ismerőseim többsége nem online ismerkedett meg, akik igen, azok közül is alig páran konkrét társkereső oldalon. Jellemzően inkább csak valamilyen közös érdeklődés/vita folyamán beszélgetni kezdtek amiből találka lett.

Emellett az is az elméleted ellen szól, hogy sokkal kevesebb nő van fenn online társkeresőkön, mint férfi és alig van több férfi úgy általában, így gyanús, hogy a nők többsége nem társkeresőzik. A Facebookon többnyire ignorálják a nők a random "kérőket" olyat még egyáltalán nem ismerek aki instagrammon keresztül ismerkedett meg valakivel. Lehet csak az én ismerősi köröm ilyen, nem tudhatom, de az itteni nyígás és a különböző platformokon is ellenállást tapasztalok az online ráírogatós ismerkedéssel szemben. Tehát mit takar szerinted az online dating?

2021. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 838/916 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen felesleges vitázni velük, alternatív valóságban élnek. Nem gyakran mondok ilyet, mert szerintem is jobb "leülni egy asztalhoz" és beszélgetni a nézeteltérésekről, de ez már tényleg az a szint, amikor reménytelen az egész.
2021. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 839/916 A kérdező kommentje:
838: Ezt a nőkre írod, vagy az incelekre? A mai nők valóban egy alternatív valóságban élnek, ahol minden jó, minden könnyen jön, ők az egészben egyfajta királynőt alakítanak. Közbe persze "átlagos" kinézetű férfi ismerőseik meg úgy tesznek, mintha egyenlő felek lennének. Mondjuk ezt is egyre nehezebb megjátszani.
2021. máj. 28. 16:08
 840/916 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem a nőkre gondolsz, zsenikém. Pont, hogy ti éltek egy alternatív univerzumban. A nőknek sem jön minden könnyen. Pl.: egy állásra sem vesznek fel előbb, sőt. Néha nehezebben, mert "mi van ha szülsz". Ráadásul tanulni, dolgozni ugyanúgy kell. Képzeld, a tanulmányai eredményeimért küzdök, nem ajándékba kapok az állami helyet, minthogy nem is alacsonyabb a határ. Csak te még ehhez is buta vagy, hogy belásd, mennyire nincs igazad. Egy férfi átlagos külsővel is lehet sikeres. Hány párt látni, de látszik, hogy be vagytok rohadva a gép elé, mert különben vagy vaknak vagy szellemi fogyatékosnak kell lenni, hogy ne érzékeld a realitást. Képzeld, hogy nekem is full átlag pasi a párom, azt mi van akkor? Én sem Miss Instamaca 2000 vagyok. Nem milliomos, még jogsija sincs, szóval nem is ezzel fogott meg, egyszerűen csak egészséges, normális világképe van és nyitott meg intelligens, ami te nem vagy.

Na, erről ennyit.

2021. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!