Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létezhet működő feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezhet működő feminizmus equal dating market nélkül?

Figyelt kérdés

Azokon a helyeken, ahol nők valamiért alulmaradnak a férfiakkal szembem, a feministák nőknek kedvező törvényeket vezetnek be, hogy kiegyenlítség a nemek közti viszonyt. Erre példa a politikában és a munkahelyeken a női kvóta, a mindennapi életben pedig a nők gyengébb izomzatát ellensúlyozandó (szexuális) erőszakellenes törvények.


Van viszont egy hely, ahol a férfiak brutálisan és elképesztően alulmaradnak a nőkkel szemben, viszont a feministák szemében mintha nem is létezne a probléma. Természetesen a párkapcsolati piacról van szó, ha valakinek nem lenne egyértelmű a Tinder kipróbálása és az instagram oldalak végignézése után.


Szerintem ez így nem működik és nem csoda, hogy a Fidesz meg a többi keresztény konzervatív párt ennyire erős.



2021. ápr. 14. 12:42
 871/916 A kérdező kommentje:
Ha új barátokat keresnék mondjuk az interneten, ott is kb ugyanez lenne. Azokba a társaságokba, ahol férfiak és nők is vannak, meg már nem fognak befogadni, hacsak mondjuk nem megyek egyetemre diákhitelből, aminek meg látszik, hogy nincs sok értelme a csajozást leszámítva. Plot twist: ott is újabb magányos férfi barátaim lennének.
2021. máj. 29. 16:11
 872/916 anonim ***** válasza:
100%

"ráadásul ti sem egyedülállóként osztjátok az észt úgy lâtom."

Én egyedülálló vagyok (nő), mindig is az voltam. Ha szeretnétek, én is mesélhetek egy-két dolgot, bár van egy olyan sejtésem, hogy az sem lenne elég hiteles.

2021. máj. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 873/916 A kérdező kommentje:

Gondolom az a tanácsotok, hogy keressek annyi pénzt, hogy ne legyen szükség diákhitelre és úgy tudjak egyetemre menni. 6 félév az életemből csak azért, hogy belekerüljek egy társaságba, ahol talán 1 -2 lánynak megtetszem (vagy nem), akivel utána összejöhetek hosszú távon és reménykedhetek, hogy a lány se az instagrammot, se a Tindert nem fogja használni közben. Sok párkapcsolatban lévő férfi ma ezt csinálja, de látszik, hogy még ha sikerül is, az egész egy rosszul működő papucs kapcsolat lesz, ahol meg kell játszani magam. Akkor még arról nem is beszéltem, hogy a trend az, hogy sociel circle és a családon keresztül történő ismerkedés szerepe az ismerkedésben folyamatosan csökken, miközben az online meg növekszik.


Aki nem sikeres online, annak valószínüleg így is, úgy is befellegzett a következő 10 évben, tehát nincs más opció. Vagy matchelsz online, vagy incel vagy.


Még talán abban lehet reménykedni, hogy később lesz egy social media ellenes mozgalom a fiatalok körében, de az meg már egy megoldás a dating inequality problémára.

2021. máj. 29. 16:19
 874/916 anonim ***** válasza:
97%

"A kérdés nem is annyira a párkeresésről szólt, hanem inkább a nők és férfiak közti egyenlőtlenségről."

De jó, most akkor találd már ki miről szól! a Dating marketet én társkeresésnek értelmeztem

"Vagy matchelsz online, vagy incel vagy."

Ezt mégis honnan veszed pajtás?

"Még talán abban lehet reménykedni, hogy később lesz egy social media ellenes mozgalom a fiatalok körében, de az meg már egy megoldás a dating inequality problémára."

Na arra várhatsz, semmi nem vált ki manapság ilyen mozgalmat, egész más világot élünk

Ja egyébként én vagyok az a srác aki eddig "melletted" érvelt, szóval nem csaj kérdezi ezeket

2021. máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 875/916 anonim ***** válasza:
18%

"Vajon az itteni "incel ek" normálisak?"

Erős a gyanúm hogy többségében igen, szerinted fogyatékosak mind vagy mi?

"De én a helyedben nem sorolnám magam egy kategóriába a kérdezővel és a többi elborulttal, akivel csak annyi a gond, hogy túl tökéletes."

Számomra nem maradt más kategória, még akkor sem ha nem vagyok szűz, a kérdező sem az, mégis belefér az incel kategóriába nemde?

"Lett is később, majdnem 19 évesen párom."

Tinédzserkorban még lehet rengeteget fejlődni, utána nehezebb, és kell hozzá a pozitív tapasztalat is ami önbizalmat ad.

De nem ez a téma

"a NŐKNEK, nem pedig azt, hogy itt nekünk személy szerint, nem lehet azonos a problémánk, vagy azonos horderejű, egy incelével."

NEM, a nőknek könnyebb a társkeresés, ez az alaptény amit állítok, ill. hogy a ti személyes problémáitok nem érnek fel egy incelével. Azt hogy a nőknek nem lehet ugyanolyan, vagy nehezebb helyzete mint egy incelnek nem állítom, csak azt hogy akinek legalább a boldog párkapcsolat megadatik, az ne magyarázza már el hogy neki a rosszabb!

"...nekik egyből, varázsütésre elmúlna az elmebajuk? Vagy a következő generációban őket már ki se termelné a társadalom?"

Igen, nagyjából így gondolom

Szép lassan eltűnnének az incelek, és már nem is tudnának nagyon kit hibáztatni sem, a társadalom onnantól női inceleket termelne ki leginkább, ők meg ahogy észrevettem sokkal jobban viselik. Ezt itteni nőktől hallom

2021. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 876/916 anonim ***** válasza:
40%

"- az 5% nem jelentős, ha elfogadjuk, amit mondasz. Egy kisebbség hogy lehetne már komoly?"

5% sem jelentéktelen, de ez csak a minimum, az alapkülönbség, tehát ha valaki azt állítaná hogy 1-2%-ról van szó az badarság, sokan képzelik ezt. Egyik nő jelezte előbb hogy van egy jelenség ami a fiatal nőket preferálja, és ez is súlyosbítja a helyzetet, mindenkinek az a fiatal korosztály kell, ahol a legsúlyosabb a férfitöbblet. Emellett vannak férfiak párhuzamosan egyszerre tőbb nővel kapcsolatban, ez fordítva nem jellemző. És a hab a tortán a 80-20-as szabály, ami a nőkre jellemző. Így 10-25%-ra tippelem az incelek arányát

De japánban ahol nagyon durva a helyzet felmérések szerint az 50%-hoz közelít, kínában brutális a férfitöbblet, szóval ehhez képest istenes ami itthon van

"Ha csak jó nőkre mész a kutya nem fog megsajnálni."

Nem kell sajnálnod kösz, de te is gondolom arra mész aki tetszik valamiképpen, vagy tévedek?

"Nekem be ne add, hogy egy sem jó!"

Nem állítom, viszont számomra jóval még nem találkoztam közölük, vagy én nem jövök be neki az nem baj?

2021. máj. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 877/916 A kérdező kommentje:

"De jó, most akkor találd már ki miről szól! a Dating marketet én társkeresésnek értelmeztem":


Jogos


"Vagy matchelsz online, vagy incel vagy."

Ezt mégis honnan veszed pajtás?


A trend a barátod. Ahogy egyre több lány ismerkedik meg az online lehetőségeivel, egyre kevésbé fogadják el a férfiakat akár csak a social circle -jükben, így egyre kevésbé működik ez az út akkor is, ha benn vagy. Másik dolog, hogy sokan olyan férfit látok, aki így, hogy kimaradt online, a szociális hálóját próbálja kimaxolni, viszont csak én érzem, hogy ez így kicsit tryhard? Ha én látom, a nők végképp látni fogják.

2021. máj. 29. 19:16
 878/916 anonim ***** válasza:
43%

"Én ezt egy természetes szelektációs folyamatnak látom."

Annak kéne lennie, de egyáltalán nem úgy tűnik hogy a selejt hullik ki. A degenerált emberek, meg az igénytelenek is gond nélkül "párosodnak" és sokasodnak, mindenféle és fajta csürhe is, nem ezek hullanak ki, hanem akik vonzódni szeretnének a másikhoz (nem igénytelenek) és mellette ők maguk nem elég vonzóak meg akik már képtelenek a párkapcsolatra.

De ismerve önmagamat, vagy más hasonló férfiakat, nem éppen tartozunk utóbbi kategóriába.

Tehát a természet rosszul szelektál, az evolúciós folyamat amúgy is megtört az embernél, ez maradt, de ez nem az életképteleneket szűri ki, hanem a szociálisan fejletlenebbeket, ami nem túl hasznos

"Különben lennének barátai, céljai, vágyai (a pnán túlmenően is)"

A pinán túlmenően akkor vannak vágyai az egészséges férfinak ha a pina már megvan. Ha nincs meg, nem feltétlenül lesznek vágyai vagy céljai, nekem például csakis ezért nincsenek, pedig nem ilyen jellem vagyok, ilyenné válik az ember.

"...lenne reális énképük, tudnák miben gyengék és tennének magukért, ahogy a többség tesz is."

Nem az énképpel van baj, hanem legfeljebb az önbizalommal. Az önbizalom pedig pozitív élettapasztalatokból származik, egy pozitív élettapasztalatokon alapuló jellemfejlődés során alakul ki az a magabiztosság, ami a nöknél kell. Ha ez hiányzik, akkor megette a fene az egészet, ezért nem az én helyzetemen akarok változtatni, mert az én jellemem már kifejlődött. A probléma megoldása a jövő generációin segítene, ha meg akarnánk oldani persze.

2021. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 879/916 A kérdező kommentje:

"Tinédzserkorban még lehet rengeteget fejlődni, utána nehezebb, és kell hozzá a pozitív tapasztalat is ami önbizalmat ad.":


Én azt mondanám, ez se feltétlenül igaz. Azért gondolják így sokan, mert 10 évvel ezelőtt, amikor ott voltak, még sokkal jobb volt a helyzet. Én a 2010 és 2020 közötti időt a házibulik, szórakozóhelyek és fesztiválok világában töltöttem, így láttam, hogyan változott a világ. Ha 2012 -őt írnánk, most simán csajoznék és lenne hosszú távú párkapcsolatom is (amit akkor nem szerettem volna, mivel a PUA álomban éltem)

2021. máj. 29. 19:20
 880/916 anonim ***** válasza:
74%

"csak én érzem, hogy ez így kicsit tryhard?"

Ha tryhard ha nem, egyeseknek összejön így is, tinderen meg vagy nem is kell próbálkozniuk, vagy éppen kéne de nem hajlandóak feltenni magukat a húspiacra. Biztos hogy azon kívűl is van még élet, nem szabad arra a fosrakás tinderre alapozni mindent

Már ha jót akarsz magadnak.

Akkor inkább a megnyíló bulikra menj, az is jobb mint az a nevetséges alkalmazás

2021. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!