Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létezhet működő feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezhet működő feminizmus equal dating market nélkül?

Figyelt kérdés

Azokon a helyeken, ahol nők valamiért alulmaradnak a férfiakkal szembem, a feministák nőknek kedvező törvényeket vezetnek be, hogy kiegyenlítség a nemek közti viszonyt. Erre példa a politikában és a munkahelyeken a női kvóta, a mindennapi életben pedig a nők gyengébb izomzatát ellensúlyozandó (szexuális) erőszakellenes törvények.


Van viszont egy hely, ahol a férfiak brutálisan és elképesztően alulmaradnak a nőkkel szemben, viszont a feministák szemében mintha nem is létezne a probléma. Természetesen a párkapcsolati piacról van szó, ha valakinek nem lenne egyértelmű a Tinder kipróbálása és az instagram oldalak végignézése után.


Szerintem ez így nem működik és nem csoda, hogy a Fidesz meg a többi keresztény konzervatív párt ennyire erős.



2021. ápr. 14. 12:42
 881/916 A kérdező kommentje:
880: Most, hogy vége a lezárásoknak, megint el fogok kezdeni bulizni, bár nem tudom... Már túl idős vagyok ehhez, ennyi idősen hosszú távú párkapcsolatban kéne lennem és gyereket kéne nevelnem lassan.
2021. máj. 29. 19:26
 882/916 anonim ***** válasza:
86%
Hát igen, volt egy olyan érzésem, hogy a társkeresésben sikertelen nő nem lesz olyan érdekes téma, mint a társkeresésben sikertelen férfiak és a társkeresésben sikeres nők világának narratívája. :D
2021. máj. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 883/916 anonim ***** válasza:
87%

"Most, hogy vége a lezárásoknak, megint el fogok kezdeni bulizni, bár nem tudom..."

Ha megvan még benned a vágy és a remény akkor csináld kérdező

Ha bennem is lenne egy minimális csajozási és életkedv akkor én is pontosan ezt tenném

De mivel nekem az ismerkedéstől már komolyan hányingerem van, ezért képtelen leszek újrakezdeni, pedig minden adott lenne rá.

Addig kell próbálkozni amíg még akarja az ember, és nem igazán szabad törődnöd a siralmas piaci viszonyokkal, legalábbis amíg csajozol addig

2021. máj. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 884/916 A kérdező kommentje:

"De mivel nekem az ismerkedéstől már komolyan hányingerem van":


Én is így vagyok vele. Mivel közben Kenyában 28 matchem volt, lehet azt fogom csinálni, hogy csak simán kigyúrom magam, elmegyek hajtranszplantációra és ott fogok csajozni.

2021. máj. 29. 19:44
 885/916 A kérdező kommentje:

"a társkeresésben sikertelen nő nem lesz olyan érdekes téma":


Nekik csak annyi a problémájuk, ami nekem 4 évvel ezelőtt volt. A kieső nők szerintem 95% el van hízva és ha nem ennének annyit, megoldódna a probléma. Persze én is tudom, hogy modern társadalom mást mond, de ettől még igaz.

2021. máj. 29. 19:47
 886/916 anonim ***** válasza:
24%

"Hát igen, volt egy olyan érzésem, hogy a társkeresésben sikertelen nő nem lesz olyan érdekes téma, mint a társkeresésben sikertelen férfiak és a társkeresésben sikeres nők világának narratívája. :D"

Ne haragudj, hogy kihagytalak, gondolom te vagy a 872#

Egyszerűen sok volt a reagálnivaló, és nem igazán illett az érvelésembe ha téged kérdezlek

Nyilván neked sem fenékig tejfel az élet, és nem csettintésre van párod mint állítják

Persze azt sem hinném hogy annyira reménytelen lehet nőként, mert egy kis bájjal sokmindent el lehet érni

Szóval bocsi

2021. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 887/916 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem úgy lehet megoldani ezt a problémát, ha felhívjuk a szülők figyelmét a probléma okára, ha edukáljuk a leendő anyát, ha minden platformon erősítjük, hogy mi vezet ide. A rossz szocializáció. A gyermekeket közösségbe kéne vinni, beszélgetni velük otthon, különböző hobbikat, sportokat megismertetni velük, programokra járni. Nem a négy fal között a kezükbe nyomni a tabletet. Ha pedig gond van, szakemberhez vinni, akivel közösen kisgyermek korban lehet már korrigálni a hiányosságokat.

Én ezt fogom tenni, mert tudom milyen rossz hátrányból felküzdeni magad. És ez az egyetlen, amit tenni lehet a dolog ellen. Az egyént lehet megváltozatatni, illetve nem engedni elkallódni. A társadalom olyan amilyen, az incel "probléma" pedig valószínűleg soha nem lesz valós probléma a társadalom számára.

A kínaiakkal példálózni nagy hiba, mert ők maguknak csinálták a bajt a születés szabályozással és a férfi ági örökléssel. Mert a kettő együtt azt eredményezte, hogy a lány gyerek semmit nem ért. A japánokról nem tudtam eddig, de abban a témában majd olvasgatok, hogy legközelebb felkészültebb legyek. Összességében, az a pár százalék plusz férfi nem nagy dolog, a probléma az, hogy ahogy a társadalom "fejlődik" a gyerekek nincsenek rendesen szocializálva, ez ellen a tendencia ellen pedig tényleg tenni kell. Aki szociálisan fejletlen, az egyre inkább ki fog szelektálódni, egyre jobban perifériára szorul, hiszen az emberi kapcsolatok folyamatosan veszítenek a fontosságukból, amik megmaradnak azok a reál térből áttevődnek az online térbe. Az embereknek a másikkal való kapcsolatteremtésre való igénye lassan csökken, generációról generációra, így ha élve nem megy a kapcsolat teremtés, gyakorlatilag meg vagy lőve. Mindeközben a legtöbb munkához már szinte elengedhetetlen, már csak az önérvényesítés miatt is a kommunikációs készség és a magabiztosság.

De, mint írtam, a gyermekek védelmével, fejlesztésével, a szocializáció fontosságával egyre többet foglalkoznak és szerintem a fiatalok körében is lesz egy nagy váltás, mikor ismét a reál világban eltöltött társasági élet lesz a fontosabb. Ha valóban a jövő generációjának a sorsa a kérdés, akkor ez a megoldás, nem random országok nőinek behozatala, vagy a "nők újrafelosztása", az ingyen prosti, vagy a tudatos, akár kierőszakolt nem választás a terhesség tervezésekor. Egyszerűen csak odafigyelni a gyermekekre.

Gyerekekkel foglalkozom, a szülők felelőssége mi lesz belőlük és a többség a saját bajai mellett ezzel pont semmit nem foglalkozik. Ezen lehetne és kéne változtatni, hogy csak az vállaljon gyereket, aki utána gondját is viseli, ami kicsit többet takar, mint az etetés és fürdetés.

A felnőtt inceleknek meg majd jön a kínai szex robot és eljő a Kánaán. Ennél többet nem lehet tenni értük, főleg, ha már ők maguk is temetik magukat és egymást.

2021. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 888/916 anonim ***** válasza:
36%

"A kínaiakkal példálózni nagy hiba, mert ők maguknak csinálták a bajt a születés szabályozással és a férfi ági örökléssel."

A kínaiak valóban maguk tehetnek róla, azonban példának attól még tökéletesek, megmutatja hogyan néz ki a durva férfitöbblet, és milyen következményei vannak.

A japán példát viszont lehet elírtam, nem vagyok biztos hogy közel 50% az arány, utána kéne néznem, de most nincs kedvem hozzá

Azt tudom hogy világszinten ott még a legdurvább a helyzet, és ott viszont nem kifejezetten a férfitöbblet, hanem a kulturális degeneráció hatására.

"Nem a négy fal között a kezükbe nyomni a tabletet. Ha pedig gond van, szakemberhez vinni, akivel közösen kisgyermek korban lehet már korrigálni a hiányosságokat."

Szép és értelmes gondolat, de az oktatás nem képes megoldani a társadalmi problémákat, és a helyes nevelés sem garancia semmire. Honnan tudom?

Szerinted a mai incelek okostelefonon és tableten nőttek fel? Szerinted ők a 4 fal között élték le a gyerekkorukat?

Tévedés, a bezárkózás a következmény, az okozat, és nem az ok. Elhiszem hogy szociálisan életképtelennek tűnnek az ilyen emberek, de biztosíthatlak felőle hogy az a kép ami jellemzi őket egy okozata a problémáiknak, és nem a születésük, legtöbbször nem is a nevelésük következményei.

Ugyanis mindenki azt csinálja amiben örömét leli. Egy incel nem képes a társaságban úgy örömét lelni, mert szociálisan sikertelen. Ezért fordul befele inkább, és tölti idejét egyedül olyan dolgokkal, amik távol állnak a másik nemtől.

"Szerintem a fiatalok körében is lesz egy nagy váltás, mikor ismét a reál világban eltöltött társasági élet lesz a fontosabb."

Ebben bízik a kérdező is

"az incel "probléma" pedig valószínűleg soha nem lesz valós probléma a társadalom számára."

Nem, ez már egy régen valós probléma, ami esetleg sosem lesz

elismert, és sosem fognak vele komolyan foglalkozni.

A probléma úgy néz ki mintha fognánk 10 embert és le akarnánk ültetni őket 9 székre, amelyek egy része nem is alkalmas arra hogy ráüljünk. Aztán akinek nem jut ülőhely azt meg hordjuk le hogy milyen szánalmas vagy hogy nem találsz ülőhelyet, úgyhogy ülj le szépen arra a székre ami összeszakad alattad, vagy menj a p.csába!

Tudom hogy a társadalom felől ezek az emberek meg is dögölhetnek, nem számít, de a probléma letagadása annyira sem megoldás mint a szexrobotok, mert attól a probléma még létezni fog.

És nincs az a szexrobot ami ezt a problémát kezelni képes (majd ha a házimunkát is elvégzi veszek egyet:)

2021. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 889/916 anonim ***** válasza:
86%

"Szerinted a mai incelek okostelefonon és tableten nőttek fel? Szerinted ők a 4 fal között élték le a gyerekkorukat?"

25 vagyok, a mi gyerekkorunkban és főleg tinédzser korunkban már bőven voltak számítógépes játékok, szóval igen. A 30 körüli incelek egy része így maradt le a szocializációban és egyre nőni fog a számuk, ahogy egyre kényelmesebb otthon ülni és egyre kényelmetlenebb, nehezebb a szociális közegbe beilleszkedni.

2021. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 890/916 anonim ***** válasza:
88%

Inkább csak olvasgattam az utóbbi hetekben, de a japános dolgon kicsit fennakadtam. Szerintem Japán azért nem túl jó példa, mert ott inkább a nők szeretnének családot, párkapcsolatot, a férfiak viszont annyira nem (mondjuk tekintve, hogy szerencsétlenek sokszor halálba dolgozzák magukat, nem is nagyon lep meg, hogy annyira nem vágynak az ismerkedésre).


Arányokkal sincsenek nagy gondok, legalábbis nem jobban mint máshol, ezek 2020-as wikipediás adatok, szóval nem 100%, hogy helyes, de most hirtelen csak ezt találtam én is:

at birth: 1.06 male(s)/female

under 15 years: 1.06 male(s)/female

15–64 years: 1.01 male(s)/female

65 years and over: 0.78 male(s)/female

total population: 0.94 male(s)/female


Eléggé érdekel a japán kultúra, japánul is tanulok már két éve, és én pont olyanokat szoktam hallani, hogy a nők "hajkurásszák" a férfiakat kapcsolatra, illetve egyetemen, szexuálpszichológia órán is azt mondta a tanár, hogy olyan, mintha a japán férfiak fele aszexuális lenne, egyszerűen nem is akarnak közeledni a nők felé.

2021. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!