Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létezhet működő feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezhet működő feminizmus equal dating market nélkül?

Figyelt kérdés

Azokon a helyeken, ahol nők valamiért alulmaradnak a férfiakkal szembem, a feministák nőknek kedvező törvényeket vezetnek be, hogy kiegyenlítség a nemek közti viszonyt. Erre példa a politikában és a munkahelyeken a női kvóta, a mindennapi életben pedig a nők gyengébb izomzatát ellensúlyozandó (szexuális) erőszakellenes törvények.


Van viszont egy hely, ahol a férfiak brutálisan és elképesztően alulmaradnak a nőkkel szemben, viszont a feministák szemében mintha nem is létezne a probléma. Természetesen a párkapcsolati piacról van szó, ha valakinek nem lenne egyértelmű a Tinder kipróbálása és az instagram oldalak végignézése után.


Szerintem ez így nem működik és nem csoda, hogy a Fidesz meg a többi keresztény konzervatív párt ennyire erős.



2021. ápr. 14. 12:42
❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯
 821/916 anonim ***** válasza:
19%

De ti nyugodtan nezhetitek setalo ATM-nek a ferfiakat. Meg valaskor is kifoszthatjatok, es meg vallon is veregetitek magatokat, hogy milyen "civilizalt" nok vagytok.



36F incel

2021. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 822/916 A kérdező kommentje:

"Csakis azért tennéd a férfit börtönbe és nem a nőt":


Megpróbáltam a feminista gondolkodást követni, de ettől még nyilván lehet ezt máshogy is csinálni.

2021. máj. 27. 14:46
 823/916 A kérdező kommentje:

"Nem tekinted a nőket érző, lélegző embernek, hanem egy fogyasztási cikknek.":


Amiben Bajnaival egyetértettem, hogy akkor érhetünk el valódi eredményeket, ha a valóságnál maradunk, a valóságban pedig számok és fogyasztási cikkek vannak, amik ha magasak és hozzáférhetőek, boldogabb társadalmat, így boldogabb embereket kapunk.

2021. máj. 27. 14:49
 824/916 anonim ***** válasza:
97%

Ti ezeket teljesen komolyan gondoljátok? Mégis milyen környezet, milyen ismerősök, család, barátok vesz titeket körbe?


Az emberek nagy része monogám kapcsolatban él. A megcsalások mindkét nemnél kb. egyenlő arányban fordulnak elő. Hol van az az óriási felborulás? Én eskü nem értem. Van akinek könnyebben megy a párkeresés, van, akinek nehezebben. Ti tényleg bárkivel elégedettek lennétek?

2021. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 825/916 A kérdező kommentje:

824: 30 alatt vagyok és az ismerőseim körében kevés ember van monogám kapcsolatban a férfiak közül. Ami talán fontosabb, hogy akinek van is kapcsolata, az is éveken küzdött, míg eljutott odáig és a státuszához képest jóval alacsonyabb szintű nőnél kötött ki.


Ha nő vagy, nyilván nem látod, mivel ti mindig a krémmel veszitek magatokat körbe, akik sikeresek a piacon, míg a többiek számotokra nem is léteznek. 30 fölött szintén más (lehet) a helyzet, de mivel többségük gondolkodásban is le van maradva 8 -10 évvel a valósághoz képest, nem csodálkoznék, ha párkapcsolatok terén is így lenne. Minnél idősebbek az emberek, annál lassabban reagálnak a technológiai újításokra és a társadalmi változásokra. Ezért van az, hogy a nyugdíjasok pl még ma is Gyurcsánnyal meg az öszödi beszéddel vannak elfoglalva.

2021. máj. 27. 18:35
 826/916 anonim ***** válasza:
97%

Én 25 éves vagyok. Az ismerőseim 20-35 év közöttiek. A többség tartós kapcsolatban van, sokan az elmúlt pár évben házasodtak, vállaltak gyereket, sokan 25 környékén.

Abban igazat adok, hogy teljesen más körökben mozgunk. De nem azért, mert a nők körül csak sikeres férfiak vannak. Azért, mert a szociálisan aktív emberek között gyakoribb az, aki párkapcsolatban sikeres, vagy legalábbis nem teljesen esélytelen.

A női ismerőseim párjai se superman-ek. Átlagos emberek, néhányan átlag alattiak. Van köztük 8 általánost végzett, pincér, szakmunkas, üzlet vezető, magánvállalkozó, kormanyablakban dolgozó, banki munkás és még sorolhatnám. Nem istenkirálycsászárok mint aminek itt próbálják/tok beállítani.

Ugyanakkor a sikertelen emberek is épp úgy egymást találják meg, hiszen velük tudnak sorsközösséget vállalni, rájuk nem kell irigykedni, nem várják el egymástól, hogy normális gondolataik legyenek, terveik, életük. Hiszen nekik maguknak sincs. Ennyi a titok, amiért te azt látod, hogy itt a világvége én meg teljesen működőképes életeket látok, fiatal embereket párkapcsolatokban, házasságban. Ennyi.

2021. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 827/916 A kérdező kommentje:

"De nem azért, mert a nők körül csak sikeres férfiak vannak.":


Ma már a siker az életben meg a siker a nőknél nem ugyanaz. A világ leggazdagabb embere se úszta meg, hogy kidobják a szemétbe és lefelezzék a pénzét. Körülötted nem sikeres férfiak vannak, hanem jól kinéző pasik. Hosszú távon egyébként egyre inkább abba az irányba megy a világ, hogy akinek nincs meg a kinézet, egyre nehezebb kompenzálni. Nem lepődnék meg ha a Z generációban a mai drogos Chad többre vinné hosszú távon pénzügyileg is, mint a phd -s data science szakértő alacsony kínai.

2021. máj. 27. 22:30
 828/916 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokrétű a körülöttem lévő férfiak palettája. Messze nem az a valóság, amit itt felvázoltok rendszeresen. Van köztük alacsony, kövér, magas, izmos, nem csak a szakmájukat, pénzügyi hátterüket, tanultságukat tekintve eltérőek.

Mint írtam, más körökben mozgunk

2021. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 829/916 anonim ***** válasza:
13%

"Ha férfitöbblet van, de azt akarod, hogy mindenkinek legyen párja (na nem mintha amúgy ne lenne rengeteg nő, akinek nincs), akkor az az egy biztos megoldás van, hogy a statisztikát rontó férfiakat eltávolítod a statisztikából. Mert hogy ha már nőket hoznál be pluszban és várnád el, hogy azok az addig "kimaradt" férfiakkal jöjjenek össze, máris korlátozod őket egy nagyon fontos jogukban."

Muszály vagyok kiragadni ezt a szöveget, mert lényeges.

Namost a cél nem az hogy feltétlenül mindenkinek legyen párja, hanem hogy mindenkinek legyen esélye párt találni.

Nem kényszerből összejönni akárkivel, és nem is dugópartnert akarnánk biztosítani férfiaknak, hanem lehetőséget adni a teljes férfitársadalomnak, hogy a felborult "piaci" viszonyokon javítva lehetséges legyen egészséges párkapcsolatot kialakítania.

Erre sok elképzelés született már, itt is, de a leglényegesebbek azok amelyek az eltorzult arányok korrigálását célozzák meg, így remélve a piac helyreállását.

Így született meg a "nőimport" ötlet, vagy amit én ötöltem ki, a genetikai módosítás, hogy több nő szülessen mint férfi valamivel.

A lényeg az hogy a szabad párválasztás korlátozása nélkül szeretnénk javulást elérni, mert nyilván a legtöbbünk nem érné be akármilyen emberrel az ellenkező nemből. De ahhoz hogy megtalálhassuk azt aki nekünk megfelelô, kiegyenlítettebb "piaci" viszonyokra lenne szükség, mert ebben a helyzetben a férfiak egy jelentős részének a gyomra fordul fel attól a megalázó egyenlőtlenségtől ami a társkeresésben tapasztalható.

Ebben a helyzetben pedig a nők egy része sem fog tudni már párt találni, mert túl sok monogám kapcsolatra hajlandó egyed esik ki a játékból, és egyre több, mert egyre elfogadhatatlanabbak a feltételek. Aki egy kicsit is önérzetes (s mellette nem a csúcs vonzó kategória) annak gyakorlatilag befellegzett ezen a piacon, mert olyan elképesztő versenyfutás alakult ki a nőkért, amit sokan nem képesek bevállalni, tolerálni.

Szóval az arányok javítása nagyon nehéz ügy, nem túl jól kivitelezhető akármilyen módon, viszont a célja nem rossz. Az hogy milyen emberi jogokat sért nagyjából hidegen is hagy, viszont tudom hogy emiatt nem fogják felvetni sem soha, mert a libsi jogfelfogás az ma egyeduralkodó

A másik megoldás az arányok javítására ha a férfitársadalom egy részét iktatjuk ki, de az ugye erkölcsileg és jogilag is teljesen inkorrekt. Na itt nyilván az incelek célzott kiiktatását vetitek fel megoldásként.

Ha humánus lenne, én azt sem bánnám

2021. máj. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 830/916 anonim ***** válasza:
97%

Mindenkinek van esélye párt találni. Rengeteg szabad nő és szabad férfi van, millió lehetőség, ahol lehet ismerkedni. A statisztika alapján ugyan lehet, hogy 15-39 éves korosztályban 1000 férfira 968 nő jut, azaz "férfitöbblet" van, de a valóságban nem ezt fogod érzékelni. A valóságban ismersz/ismerhetsz egy csomó szingli nőt, akik közül egyel kell kölcsönös szimpátiát kialakítanod. Hogyha most nem megy, akkor se fog menni, ha behoznak még 1000 férfira plusz 32 nőt. Ha az az elgondolásod, hogy ez tényleg összemérhető, és te pont abban a 32-ben vagy, akinek nem marad nő, akkor meg inkább magadon kellene fejleszteni, nem?

Én elhiszem, hogy nehéz a párkeresés, az emberek többségének az (és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a párkapcsolatot meg is kell tartani, és hogy milyen művészet egy hosszú boldog kapcsolatot kialakítani). De ezek az elméletek a valóságtól elrugaszkodott badarságok.

Ismerkedj (ne csak párkapcsolat szerzés céljából), szerezz barátokat, hobbit, éldd az életed, találj neki valami célt, mert ez így sehova sem vezet.

2021. máj. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!