Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit hazudjak a férjemnek? Az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit hazudjak a férjemnek? Az igazat nem merem.

Figyelt kérdés

Már van három gyerekem, de most spirál mellett terhes lettem. Nem terveztük a babát ezért jobbnak látom, ha elvetetem.

Férjem hallani sem akar róla és megfenyegetett, hogy el ne merjem vetetni a kicsit.

Mit csináljak?


2014. aug. 16. 20:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ez pont egy olyan élethelyzet, amikor a nőnek kell dönteni.

40 éves, kockára teszi az egészségét, felborítja az időskorát, a gyerekei fiatal felnőtt életét. Ő marad otthon a gyerekkel, az ő teste megy ennyi idősen tropára, ő a családanya, ő látja, tudja, érzi a család mozgatórugóit, határait.

Bocs, hogy ezt mondom (az én férjem is 46 éves), de a férje lassan veszélyeztetett korba ér, fene se tudja, meddig képes társ maradni a gyereknevelésben.

Ritkán gondolom így, de ez egy önálló, saját döntés.

2014. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
62%

Világ életemben nagyon elleneztem az abortuszt, bár mindig is elismertem, hogy van, amikor ez a kisebbik rossz. Én is babát szeretnék, terhes lettem, majd elvetéltem, azóta pedig nem jön össze. Ezek az élmények csak fokozzák az abortusszal kapcsolatos ellenérzéseimet.

DE!

Spirál mellett tényleg hatalmas a fejlődési rendellenességek kockázata, amit súlyosbít, hogy a kérdező 40 éves, szülés szempontjából már öreg. Ilyen esetben tényleg nem biztos, hogy jó ötlet kihordani, bármennyire is ellenzem az abortuszt egyébként. Egy sérült gyerek az egész család életét tönkretenné, maga a gyerek is biztos baromi boldog lenne, hogy megszülethetett...

Nem azt mondom, hogy csípőből el kell vetetni, én elmennék egy jó dokihoz, és megbeszélném vele, mik az esélyek, mennyire valószínű, hogy beteg lesz, és ennek fényében döntenék. Ha jó eséllyel egészséges lenne, nem vetetném el. Persze nem mindegy, hogy milyen az anyagi helyzet, de a kérdező nem említette indokként a pénzt, ezért feltételezem, hogy az nem akadály, meg gondolom a férj se kardoskodna a baba mellett, ha szűken élnének.

Aki azt írta, hogy a kérdező az alapján döntsön, hogy Ő mit szeretne: azért a baba ugyanannyira a férjé, mint a feleségé, nem gondolom, hogy a férj véleményét figyelmen kívül kellene hagyni a kérdésben.

A kérdező kommentjére reagálva: én amúgy nem szülnék olyannak, aki ordít velem, és azzal vádol, hogy nem az övé a gyerek, de te már szültél neki hármat, úgyhogy most már mindegy.

2014. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
63%

42: értem, amire gondolsz, joga van egyedül dönteni a nőnek, de így nézve meg joga van a férfinek lelépni, hiszen ennyi szava sem lehet kettejük közös gyerekét illetően. Bezzeg, ha egy nő akarja megtartani azt a gyereket, amit a férfi nem, akkor rögtön a férfi gyereke is. Vagy partner a két fél a házasságban és a fontos ügyeket megbeszélik, és működik a dolog, vagy lehet önzőzni, de akkor az már nem házasság, és ennek következményei vannak.


Tudom, hogy ez így nem mindig jó, de az élet sajnos ilyen, mindent nem lehet egyszerre. :(

2014. aug. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
49%

Ne bezzegelj.

Az apa oldalát nyilván alaposan ismeri a kérdező. Úgy tűnik megingathatatlan, hiszen fenygetőzik és kiabál. nem fog érveket elfogadni. Ezt gondolom, a kérdező is tudja, ezért akar hazudni valamit, végső esetben... nem passzióból.

2014. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
58%

Hogy a kérdésre is válaszoljak. Amennyiben az apa nem érti, hogy ezt a zigótát te nem tartod meg (bármilyen okból is),

mondhatod, hogy

-elvetéltél

-művi megszakítás szükséges (a saját, vagy a gyerek egészségéből fakadóan)

2014. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
51%

szerintetek hány nő él ma az országban olyan kapcsolatban, ahol a férje akármiért is, de ordibál vele, fenyegeti és vádolja őt mindenfélével?


az én szüleim olyan rendes kapcsolatban élnek, borzasztó számomra a kérdező esete.

2014. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
30%
Hány évesek a gyerekeid? Anya is ennyi idős volt, amikor én én megszülettem. Nem lett semmi bajom, császármetszéssel szült, neki sem lett baja. Ha gondolod írj privátot és elmesélem milyen vége lett egy ilyen esetnek. Ide nem merem kiírni, ugyanez a sztori.
2014. aug. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem is keress kettő jó dokit! (Egy nőgyógyászt meg egy pszichológust) Férjednek meg mondd meg, ha így viselkedik nem érdemli meg, hogy beleszóljon ebbe, hanem kezedbe veszed te a dolgokat! Mert aki fenyegetőzik meg zsarolgat annak nem való gyerek már!

Amúgy, ha megtartjátok, ha nem (mivel ekkora ellentét van köztetek EBBEN a témában) a házasságotok nem lesz a régi.

Én mindenesetre orvosi segítséget kérnék! Egyet egészségügyileg, egyet meg a kapcsolatotokra, hogy mindketten belássátok, hogy most mi történik. És akkor megtaláljátok a megoldást.

26/L

2014. aug. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
87%
48-as: ez mind szép és jó, de abból, hogy te egészséges vagy, hogy következik logikailag, hogy akkor a kérdező és az esetleges gyerek is azok lennének?
2014. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
50%
43-as vagyok. Azzal egyébként én is egyetértek, hogy akár lesz abortusz, akár nem, a házasság baromira meg fogja sínyleni, itt ugyanis nem lehet olyan döntést hozni, ami mindkét félnek jó, nincs kompromisszum. Az egyiknek igaza lesz, a másiknak nem, és akinek nem lesz igaza, az haragudni fog a másikra, hogy belekényszerítette ebbe.
2014. aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!