Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Apám utáni örökségből jár e a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apám utáni örökségből jár e a férjemnek ha elválunk?

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. júl. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, az orokseg kulonvagyonnak szamit.
2014. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az örökségedből neki semmi nem jár.
2014. júl. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, de ha pl. eladjátok az örökséged, amiből aztán együtt vesztek egy házat az már kicsit másabb a helyzet. Érdemes ügyvéddel konzultálni, nem minden fekete és fehér, az ilyen dolgok gyakran kacifántosak, éveken keresztül ez meg az történik, ez lesz belőle, az lesz belőle, ennyit adott hozzá, annyit adott hozzá, egy ilyen kérdésből még egy szakértő sem tud semmit mondani, a tények pontos ismerete nélkül. Ez kb. olyan mintha a főzés rovatba megkérdeznéd, hogy "finom lesz a leves, amit csinálok?" anélkül, hogy egyáltalán közölnéd, hogy milyen leves, mi van benne, hogy csinálod stb.
2014. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha pénzt öröklök amiből még amíg nem zajlik le a válás veszek egy házat pl.anyukám nevére?
2014. júl. 24. 13:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem jár. A logika pedig a következő: ezt a pénzt/házat/akármit te akkor is megöröklöd, ha férjnél vagy, ha nem, tőle függetlenül szerezted, és CSAK a te személyed miatt. Ha bármit is örökölsz, akár házasság alatt, az a tied. Váláskor nem kerül felosztásra, a másik fél nem tarthat rá igényt. Ha pl. házat veszel, az a tied. Ha viszont felújítjátok közös pénzből, akkor váláskor a másik fél kérheti, hogy a te házadra ráfordított költségek felét fizesd ki neki. (miután közös pénzből lett fizetve). HA pénzt örökölsz, vagy eladod a házat, és úgy van pénzed, vagy másik házat veszel az árából, az is csak a tied. Mert a te örökséged. Szóval a pénzed arra költöd, amire szeretnéd, pl nekem is vehetsz házat, senki felé nem tartozol elszámolással.
2014. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ vennék én de még nekem sincs.
2014. júl. 24. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezért mondtam, hogy nem minden fekete és fehér. Pl. egyáltalán nem biztos, hogy ha az öröksége árán házat vesznek, akkor csak abból vesznek új házat és nem hozzátesznek még a közös vagyonból, hogy értékesebbet szerezzenek, márpedig akkor már nem ilyen egyszerű a helyezet, ahogy te összecsaptad fent. Nem tudjuk a kérdezőnél mi hogy van, mert nagyon sok "lényegtelen kis részletet" felejtenek el közölni az emberek mikor ilyen dolgokról érdeklődnek még akkor is, ha nem egy mondattal teszik.
2014. júl. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A lénye mivel a férjem kisemmizett és itthagyta a családot em szeretném ha örökölne .Még nem kaptam semmi papírt a vagyonmegosztásról de felakarok készülni.
2014. júl. 25. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!