Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek jó döntés? Milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó döntés? Milyen tanácsot adjak a férjemnek?

Figyelt kérdés

A férjem jelenleg dolgozik egy munkahelyen, stresszmentes inkább fizikai munka, fix program, minden nap 4kor végez, hétvége szabad, soha nincs túlóra, szabadság van nyáron és karácsonykor. Viszont a fizetés nem túl sok. Most jelentkezett egy új helyre, ügyfélszolgálatos állás, állandóan váltásban fog dolgozni, délelőtt, délután, éjszaka, hétvégén, ünnepekkor, szóval mikor hogy esik. Viszont a fizetés jóval több( ott 11o ezer, itt 190 lenne a kezdő és előléptetésre is van lehetőság, a mostani helyén nincs).


Jól jönne az a pénz, azért nekünk az nagy külömbség, de végülis ígyis megélünk. Én 210 ezret keresek, szóval kijövünk, persze mindig jól jönne a több, szeretnénk egyszer kertes házba költözni, többet utazgatni, aztán majd gyerekeket. Csak attól félek, hogy ez rossz hatással lesz a kapcsolatunkra, imádunk együtt lenni, amikor csak tudunk együtt vagyunk, de most lényegesen kevesebb időnk lesz egymásra, az idei nyaralást is le kell mondanunk, ki tudja mi lesz karácsonykor, szilveszterkor, szóval kicsit félek tőle. El se tudom képzelni, hogy nélküle üljek otthon. Viszont ő szeretne menni, kicsit frusztrálja is, hogy én egy százassal többet keresek, meg a munka se olyan kimerítő fizikailag, mint az, ahol most dolgozik. Viszont a program őt is aggasztja. Tőlem kér tanácsot, hogy mi legyen, de nem tudom mit mondjak neki, csak azt tudom mondani, hogy ő kell döntsön. Ez jó lehetőség és megérdemelné, hogy felvegyék( 3 inbterjú után, rengeteg jelentkezőből őt választották), de félek, hogy ez a program kikészíti majd mindkettőnket.

Szerintetek?


2014. júl. 15. 09:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%

az hogy ez a felnőtt lét!

tessék felnőni!

2014. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
Ha kijöttök az ő 110ezres fizujából, akkor én nem választanám a több pénzt, a nyugis élet rovására.
2014. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ez aggaszt kicsit engem is. Fontosabb a pénz, mint a nyugis életünk? Fontosabb a pénz, mint az idő, amit a szerelmemmel tölthetek? De lehet ezek ilyen idealista romantikus gondolatok, azért 90 ezer forint nagyon sok, így elég jól félre tudnánk tenni, lehet el tudnánk költözni egyszer kertesházba, eljutnánk szép helyekre... Tényleg nem tudom mit tanácsoljak neki...
2014. júl. 15. 09:34
 4/26 anonim ***** válasza:
48%
Nem igazán kérdés. A te 210 ezres fizetésed sem túl sok. Ilyen alacsony fizetéseknél nagyon sokat számít pluszban 80 ezer forint. Vállalja el, majd együtt lesztek akkor, amikor nem dolgozik. Néha kevesebbet alszotok majd, ilyesmik. Előre is léphet majd ott? Az azért nagyon nem mindegy. De ebből a plusz pénzből elmehet levelezőn egyetemre is, és akkor a jövőtök még nagyobb biztonságban lehet.
2014. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%

Lehettek még együtt eleget. Nem azt mondom, hogy sokaknál nem megy a kapcsolat rovására a több meló, de vannak emberek, akik kifejezetten ezt igénylik. Én pl. meghülyülnék, ha "állandóan együtt lennénk, mert imádunk együtt lenni". Több barátnőmnek is megszűnt a magánélete a párkapcsolat miatt, aztán amikor jött a szakítás, akkor nem volt kihez fordulni.

Remélem ez veletek nem fog előfordulni, és nem kívánok semmi rosszat nektek, de légyszi, felnőttek vagytok, tanuljatok meg kicsit leválni egymásról. Az a 80 rugó meg tényleg nem mindegy, és ha tényleg ilyen terveitek vannak, akkor én azt mondom, hogy mindenféleképpen lépje meg ezt a dolgot, mert ki tudja később mire viheti még.

Sok sikert!

2014. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
A helyébenváltanék. Nem sok most a fizetése, és a pénztelenség is tönkre tud vágni egy kapcsolatot. 80 ezer pluszba nagyon jó, abból több közös élményt is szerezhettek.
2014. júl. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Kérdés, hogy ez mennyire szól a pénzről és mennyire a férjed önbecsüléséről. Ezt derítsd ki. Csak a pénz miatt persze nem érdemes váltani.

De ha arról van szó, hogy így csaknem annyit keres, min t te, felelősségteljesebb pozícióba kerül, amitől férfinek érezheti magát és fontosabb is lesz a családon belül és az életben is, akkor ne vedd el tőle a lehetőséget.

2014. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

ma 09:41

Neked is igazad van. Szerintem mindkettő, de talán a pénz fontosabb neki. Nagyon jó a kapcsolatunk, nem vetettem soha a szemére, hogy többet keresek. Volt idő, mikor én nem dolgoztam, volt, mikor többet keresett nálam, a legelső fizetésem 80 ezer forint volt( Igen, itt `rta valaki, hogy a 210 ezer nem sok, hát nekem elég sok, a csóró egyetemista, majd pályakezdő élethez képest)

De biztos, hogy ez is beletartozik, nem mondja ő, és örül nekem, de biztos fáj neki azért, hogy többet keresek, mióta összejöttünk és csak felfele léptem, ő meg csak lefele szegény. Itt a lehetőség, hogy ő is feljebb lépjen, azt hiszem ez a jó döntés.

2014. júl. 15. 09:57
 9/26 anonim ***** válasza:
Azért is fontos az előrelépés, mert az motivációt adhat. Ha esélyed sincs előrelépésre, nincs lehetőség arra, hogy jobb legyen, akkor 1-2-3 év (mentalitástól függően) és egyre inkább kihal az emberből az ambíció. Ha most vált, akkor lesz, ami motiválja, hosszú távon biztosan ez lesz a kifizetődő.
2014. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

"Lehettek még együtt eleget".

No ez az amivel nem értek egyet. Az élet nagyon rövid, mi is úgy vagyunk a férjemmel, hogy nagyon szeretünk együtt lenni, szinte ez az egy örömünk van az életben ,hogy együtt vagyunk. Főleg miután nemrég agyvérzést kapott, majdnem elveszítettem, igencsak átgondoltam, hogy tényleg lehetünk még eleget? Minden nap ott lebeg, hogy megtörténhet újra, minden reggel felkelek amikor Ő, csak hogy puszit adhassak neki, amikor elindul a munkába, mert folyton az jut eszembe, nem tudhatom mikor adom neki az utolsó csókot. Ő is morfondírozik, hogy kimenjen külföldre, mert kevés a pénz, de óvatosan agitálom ellene. Mindig hozzáteszem, hogy nem dönthetek helyette, de elmondom, hogy azokat a napokat, amikor nem lehetünk együtt, azt nem hozza vissza semmi. Ősz fejjel persze rástartolhatunk, hogy bepótoljuk, de a nem együtt töltött napokat nem hozza vissza semmi. Én is úgy vagyok vele, hogy kijövünk abból a pénzből is ami van, ha több lesz, jobb lesz? Ha több lesz még több kell? Van egyáltalán elegendő pénz, amivel meglehet vásárolni a pótolhatatlant? Mit kapsz plusz 80.000-ből egy hónapban? És mit kapsz az együtt töltött időkkel? Ezeket kell összevetni.

2014. júl. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!