Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek jó döntés? Milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó döntés? Milyen tanácsot adjak a férjemnek?

Figyelt kérdés

A férjem jelenleg dolgozik egy munkahelyen, stresszmentes inkább fizikai munka, fix program, minden nap 4kor végez, hétvége szabad, soha nincs túlóra, szabadság van nyáron és karácsonykor. Viszont a fizetés nem túl sok. Most jelentkezett egy új helyre, ügyfélszolgálatos állás, állandóan váltásban fog dolgozni, délelőtt, délután, éjszaka, hétvégén, ünnepekkor, szóval mikor hogy esik. Viszont a fizetés jóval több( ott 11o ezer, itt 190 lenne a kezdő és előléptetésre is van lehetőság, a mostani helyén nincs).


Jól jönne az a pénz, azért nekünk az nagy külömbség, de végülis ígyis megélünk. Én 210 ezret keresek, szóval kijövünk, persze mindig jól jönne a több, szeretnénk egyszer kertes házba költözni, többet utazgatni, aztán majd gyerekeket. Csak attól félek, hogy ez rossz hatással lesz a kapcsolatunkra, imádunk együtt lenni, amikor csak tudunk együtt vagyunk, de most lényegesen kevesebb időnk lesz egymásra, az idei nyaralást is le kell mondanunk, ki tudja mi lesz karácsonykor, szilveszterkor, szóval kicsit félek tőle. El se tudom képzelni, hogy nélküle üljek otthon. Viszont ő szeretne menni, kicsit frusztrálja is, hogy én egy százassal többet keresek, meg a munka se olyan kimerítő fizikailag, mint az, ahol most dolgozik. Viszont a program őt is aggasztja. Tőlem kér tanácsot, hogy mi legyen, de nem tudom mit mondjak neki, csak azt tudom mondani, hogy ő kell döntsön. Ez jó lehetőség és megérdemelné, hogy felvegyék( 3 inbterjú után, rengeteg jelentkezőből őt választották), de félek, hogy ez a program kikészíti majd mindkettőnket.

Szerintetek?


2014. júl. 15. 09:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
27%
Ha kijöttök ebből a pénzből, akkor ne menjen. A nyugalmas és tartalmas családi életet nem cserélném el stresszesre
2014. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
az is szempont, mennyire lenne biztos az új munkahely!biztosat nem adnám a bizonytalanért,de ha tuti hely lenne,akkor küldeném!ha nincs más dolga meló után,sülve-főve együtt lehettek :D
2014. júl. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

A kérdező szeretne kertes házat, stb. Hogy az megvalósuljon mindkettejüknek a kérdező fizetésének másfélszeresét kéne keresni, és még akkor is óvatosan jönne össze.

A másik dolog, hogy mi van, ha valamelyikük elveszíti a munkáját mondjuk. Semmi megtakarításuk nincs jelenleg, így nem is lesz. Mi lesz, ha hirtelen nagy orvosi kiadásra lesz szükség? Hitelképességük nulla, váratlan helyzetre egyáltalán nincsenek felkészülve. Ma még lehet, hogy jól elvannak, de 5 év múlva, pláne gyerek mellett, ez nem pénz, amit keresnek. És itt nem arról van szó, hogy nincs lehetőségük többre/jobbra, hanem, hogy bevállalják-e az együtt töltött idő rovására a 80 ezer forint pluszt.

Én és a barátnőm (10 év vagyunk együtt) a kettejük fizujának többszörösét keressük, de még mi is elgondolkoznánk 80 ezer forintos emelkedésen. Úgy gondolon, ha az ő helyükben lennénk, biztosan nem mérlegelnénk. Nekünk is volt nehezebb időszak, de akkor kevesebbet aludtunk, megoldottuk, hogy a lehető legtöbbet és még egy kicsit együtt legyünk.

2014. júl. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

ma 10:31

Mivel most is rendelkezünk egy saját tulajdonú, jó környéken lévő, felújjított, tágas, 3 szobás lakással, így nem hiszem, hogy olyan elérhetetlen álom egy kertesház.

Nyilván, vannak, akik többet keresnek nálunk, de nem vagyunk elégedetlenek. Van akinek kevesebb fizetés mellett bankkölcsöne van, vagy munkája sincs, mi szerencsések vagyunk, hogy van lakásunk, autónk( új, hitelmentes), szóval azért nem vagyunk olyan rossz helyzetben, hogy sajnálni kéne.

Azt se tudom, honnan veszed, hogy nincs megtakarításunk, mert van.

2014. júl. 15. 10:40
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem derültek ki a leírásból. Ugyanakkor ha esetleg elváltok, a férjednek nem sok lehetősége lesz gyári munkásként. Egyszerűen azért, mert "El se tudom képzelni, hogy nélküle üljek otthon", nem szabad nem elvállalnia a munkát.
2014. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Nem írtam le, hogy ne jöjjön senki azzal, hogy dicsekedek( volt már itt ilyen)

Amúgy nem gyári melós most sem, de ez lényegtelen. ELválni NEM fogunk.

2014. júl. 15. 10:57
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszólásból írtam, hogy kevés a fizetésetek, nem erről van szó. A te 210 ezer nettód, ha van lehetőség növekedésre, nem rossz. De ha valaki 110-et keres, akkor egyszerűen "kötelező" neki elvállalni egy 80 ezres emelkedéssel járó munkát. Gondolj bele, hogy majdnem megduplázódna a pénze + előrelépési lehetősége is lenne.

Nagyon fontos, hogy legyen folyamatos motiváció a munkában. Jelenleg olyan helyen dolgozik, hogy teljesen mindegy, mennyire igyekszik, mindegy, mennyire jól végzi a dolgát, sem több fizetést nem fog kapni, sem előléptetni nem fogják. Szerintem ez nagyon frusztrálóvá válhat egy-két év múlva. Ma még nem az, de hosszú távon azzá válik biztosan. És ezzel a stresszmentesség nemcsak, hogy megszűnik, de hatalmas stresszforrássá válik a munka.

És sértés nélkül mondom, ebben nem lehet tényező az, hogy te mivel töltöd majd azt az időt, amikor ő dolgozik. Találkozol barátokkal, olvasol, sportolsz, stb... lehetőségek vannak, de ha végképp nem tudod lekötni magad, akkor sem szabad, hogy bármilyen szinten tényező legyen.

2014. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Ha a párodnak bántja az önérzetét, hogy te többet keresel, akkor ezt nem biztos, hogy azzal kellene megoldani, hogy elmegy egy másik munkahelyre, ami után ugyan az önérzete helyreáll, de a szerelmetek elsorvad.
2014. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Ha gyereketek lesz, neked is csökken a bevételed. Kérdés, hogy őt mennyire elégíti ki, hogy csak fizikai munkát végez.
2014. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Hosszútávra azt a munkahelyet válassza, amelyiknél több tapasztalatot, piacképesebb pozíciót tud szerezni, ha később mégis váltani kell.

Mert lehet, hogy a mostani munkahelye jelenleg kielégíti az igényeit, de 5 év múlva is ellene ott?

Az új munkahely most az elején nem családbarát munkarendű, de ha előbbre jut, akkor ez változik, vagy szerez olyan tudást, amivel jobb időbeosztású helyre át tud menni ugyan ilyen pozícióba?

Ezeket kell mérlegelni, utána a pénzügyi dolgokat, ha azt mondod, hogy nem létkérdés.


Nekem exem dolgozott ilyen munkarendben (nem emiatt mentünk szét), nem olyan vészes a másik oldalról. Ha délutános, az veszi el tőletek az időt, a többinél amúgy sem vagy otthon, vagy alszol, ha meg ő alszik az éjszakázás után, akkor te vagy munkában. A hétvégék ha jól emlékszem úgy jöttek ki, hogy minden 3. hétvége volt kuka.

Az ünnepnapokat meg le szokták osztani (főleg karácsonyt), hogy aki karácsonykor "szív", annak a szilveszter szabad legyen. Amúgy meg ott a szabadság, azt el kell ilyenkor lőni.

2014. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!