Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Férfiaknak lehúzás a házasság?
82.: Az a baj, hogy sémákban gondolkodsz. Azt gondolod, mindenkinek ugyanolyan az anyagi helyzete, életútja. Nem örökölhet senki, nem lehet gazdag, mindenkinek élnek a szülei, stb.
Az én családomban mindig szétköltöztek válás után, a tulajdonviszonyok is nem úgy alakultak, ahogy írod. Egyik esetben a férj elköltözött az ország túlsó végébe, külön egzisztenciát alapított, de a jogi válás csak évtizedekkel később történt. Másik esetben a nő kidobta a férjét, amikor kiderült, hogy szeretője van, az elment először lakást bérelni a szeretővel, majd beköltözött a nő lakásába. Később örökölt lakást a felmenőjétől. Hajléktalan senki se lett szerencsére.
Rendben. Én meg szinte csak azt láttam, hogy válás, szétköltözés, hitel és úgy vettek új lakást. Apám pl, anyu kifizette, hitelből, apu is vett fel az összeg mellé hitelt és úgy vett lakást, mi maradtunk anyuval a régiben.
Férjem az exével most adják el a közös házat, feleznek, hitel és új ház.
(3)Kivételesen indokolt esetben a bíróság a házastársat a másik házastárs kizárólagos tulajdonában vagy haszonélvezetében álló lakás kizárólagos használatára is feljogosíthatja, ha a lakáshasználatra jogosult kiskorú gyermek feletti szülői felügyeleti jog gyakorlása ezt a szülőt illeti meg és a kiskorú gyermek lakhatása másként nem biztosítható. Ebben az esetben a házastársat a bérlő jogállása illeti meg, azzal, hogy lakáshasználati joga rendes felmondással megfelelő cserelakás felajánlásával szüntethető meg.
(4) A bíróság a (2)-(3) bekezdés szerinti osztott vagy kizárólagos lakáshasználatot meghatározott időre vagy feltétel bekövetkezéséig is biztosíthatja.
86.: Érdekes, hogy a jog hogyan oldja meg ezt. Mégis a valóságban ritkán marad egy fedél alatt a volt házaspár, hiszen pont azért is váltak el, mert nem bírták tovább elviselni egymást. Ilyen esetben nagy eséllyel a férfi önként távozik, mert őt is zavarja a helyzet. Az anyagi helyzettől is függ, hogyan oldja meg a lakhatását. Ha jobb módú, bérel lakást, vagy hitelre vesz egy másikat, rosszabb esetben a szüleivel költözik újra össze. Olyan is van, hogy pl. a férjnek szeretője van, és rögtön összeköltöznek a válás után, bérelt lakásban, vagy a nőnek van lakása, vagy pl. a nő a szüleinél lakik és nagy a lakás, vagy többgenerációs, szeparálható a ház.
Ha belegondolunk, hogy lakjanak együtt az elvált felek, akkor jövedelmezőbb a gyerekek felnövéséig nem elválni. Az életközösség megszakítható nem hivatalosan is, lehet új kapcsolatuk, csak kivárják, amíg nagyok lesznek a gyerekek, mert akkor már esetleg könnyebb lehet a vagyonmegosztás. Szerintem sokan élnek így is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!