Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Menyasszonyomat miért zavarja annyira, hogy anyukámnak haszonélvezeti joga van minden vagyontárgyamon?
Nekem csak az a kérdés hogy kerdezö ertelmesebb e. Az exem nem jutott el addig hogy megértse.
Mai napig kerdezi hogy vàllalnék e gyereket szeretne békülni etc.
Ugy hogy ha szüles miatt kiesek a munkabol azt is közölte hogy ha en 100 ezret kapnék akkor ö is annyit tesz a csaladba a többi az anyjàhoz megy es gyüjtik maguknak..
Es még neki àll feljebb hogy en ebbe nem megyek bele..
Én továbbra is ott akadtam fenn, hogy azon kívül, hogy szívathatja a kérdezőt és a párját, mi értelme van anyuka a haszonélvezetének, mert szerintem semmi. A mindennapi használati tárgyakra, amik tényleg közös vagyonná válnak, nincs hatással, tehát ezután is közösek lesznek és a nőé a fele váláskor (öt év után). Az ingatlan és az autók vagy a belőlük származó pénz pedig nem lesznek közös vagyon, arra kell csak figyelni, hogy legyen róla bizonyíték, hogy az ingatlanból eladás után, másik ingatlant vettek, meg jó magyar szokás szerint ne csináljon olyat, hogy papíron 10 millióért adta el, de amúgy kapott még 10-et zsebbe.
És igen, én megpróbálnám anyukámnak megmagyarázni, hogy értelmetlen dolgokon kardoskodik és egy normál házassági szerződést íratni.
Tehát, hogy tisztán lássunk ( [link]
Különvagyonnak számít:
a) a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy;
b) a házastársi vagyonközösség fennállása alatt általa örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy és részére nyújtott ingyenes juttatás;
c) a házastársat, mint a szellemi tulajdon létrehozóját megillető vagyoni jog, kivéve a vagyonközösség fennállása alatt esedékes díjat;
d) a személyét ért sérelemért kapott juttatás;
e) a személyes használatára szolgáló szokásos mértékű vagyontárgy; továbbá
f) a különvagyona értékén szerzett vagyontárgy és a különvagyona helyébe lépő érték.
A felsorolásból is látható, hogy különvagyonnak olyan vagyonelemek tekintendők, amely a házastárs személyéhez kapcsolódik, kifejezetten neki szánták, vagy már megvoltak az összeköltözés előtt.
Fontos tudni, hogy a különvagyonnak az a haszna, amely a házassági életközösség fennállása alatt a kezelési, fenntartási költségek és a terhek levonása után fennmarad, a közös vagyonba tartozik. Így a házastárs külön vagyonába tartozó lakás kiadásából származó bevétel – a költségek levonása után – a házastársakat közösen illeti meg.
Ügyvéd vagyok és férfi.
Teljesen megértem a kérdező édesanyját. Ma, amikor minden második házasság felbomlik, miért adjon bármi esélyt is arra, hogy veszítsen. A kérdezőt is megértem.
#65 Szuper, akkor magyarázd már el, hogy miért ezt a megoldást választják, mert nem értem.
Saját meglátásom szerint 1. nincs értelme az egésznek, mert egyértelműen különvagyon.
Van olyan helyzet, amikor a férfi házasság előtti tulajdonát a nőnek ítélik, vagy azért nem ítélik neki, mert van rajta haszonélvezet? Nem jobb ilyen esetben egy házassàgi szerződés vagy ha a férfinak van haszonélvezete?
A jogászbá' meg adja vissza a szaros diplomáját. Egy szülőtől ajándékozott ingatlanhoz semmi köze a házastársnak. Meg semmi máshoz, ami a házasság előtt keletkezett vagyon, de ehhez még akkor sem, ha a házasság alatt történt az ajándékozás. Én naiv azt hittem, hogy ennyire mindenki ismeri minimum a jogait... Ez nem Amerika, hogy a válásnál csak úgy lehet vinni dolgokat és ki lehet forgatni embereket. A legrosszabb eset is a fele-fele, de rokontól kapott vagy örökölt vagyon nem képezi soha a saját vagyon részét.
Ha ilyen szarkupac ember védene a törvény előtt, mint aki ide írt, inkább mennék ügyvéd nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!