Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Most akkor anyagiasak vagyunk a férjemmel?
Fiam hamarosan összeházasodik a választottjával.Van egy lakótelepi lakásunk, amit, tulajdonképp nászajándékként kapna a fiam. De nem szeretném, ha később ez közös vagyonnak számítana, mert azért valljuk be a kislány szülei hitelt vesznek fel az esküvő miatt.
Na és itt a másik probléma. Nekünk alig van rokonunk, tehát nem szeretnénk nagy lagzit.És egy feneketlen bendőbe dobálni a pénzt, amiből semmi haszon. A ránk eső részt inkább a fiataloknak adnánk.
Kívánom nekik, éljenek boldogan sokáig, de azért túl aggályos vagyok? Baj ha ennyire anyagias vagyok a mai világban?
Az ajándék nem közös vagyon. Vagy ha aggódsz írasd még az esküvő előtt a fiad nevére a lakást, illetve ajándékozd neki. Arról meg valóban a fiataloknak kell dönteni, hogy mennyire nagy lagzit akarnak, hiszen ez az egy ilyen nap lesz az életükben, Jó esetben.
Az unokaöcsémék ezt úgy oldották meg, hogy előre megkérdezték, hogy ki az aki eljön és ki az aki nem (persze csak finoman, például megkérdezték, hogy elfogadnánk-e egy meghívást az esküvőjükre?) így tudják, hogy kb hány fő lesz, ebből hány a lány családja és hány a fiúé, és ennek arányában osztottak szoroztak, így a lány szülei fizettek többet, mert az ő rokonságuk a nagyobb.
Nem baj, ha aggódsz az anyagiak miatt.
Az ajándékba kapott lakás amit a fiú szülei adnak nem lesz közös
A közös szerzés azt jelentihogy a közös pénzből veszik vagy úgy adják nekik hogy mindkettőjüknek
Éljenek együtt halálukig, de ha ez nem történik meg akkor miért is kéne osztozkodni a szülők által ajándékba adott lakáson?
Szerencsére a törvény ezt világosan szabályozza :)
Én nagyon kedvelem a kislányt, de mindig ott van egy kérdőjel.
Persze, az a legegyszerűbb, ha még esküvő előtt átiratom a nevére a lakást.
A lány teljesen abban a tudatban van, hogy lesz egy közös lakásuk. Persze éljenek benne boldogan és örüljenek, hogy nekik nem kell felvenni drága lakáshitelt, de nem szeretném, ha azt hinné, hogy egyszer majd a fele az övé lehet, amit annak idején én is örököltem.
Az nem zavar, hogy a befektetett pénz megtérül és egy az egyben a házasoké lesz?
Nem divat már 4000. pirítót vinni ajándékba, mindenki pénzt ad a párnak.
De ha gondolod visszakérheted tőlük a buli végén a pénzed, biztos sokat fogod látni az unokát utána :)
Magyarul anyagiasak vagytok, igen!
Ahogy írták már a lakás nem lesz közös, tehát azért már ne aggódj.
A lagziról meg annyit, hogy nem muszáj felesbe fizetni. A a közös részeket (gondolok itt, szertartások, bérleti díj, zenészek, vőfély stb) fizessétek felesbe, a kaját, meg mindenki a vendégei száma szerint. Ez a legkorrektebb megoldás jelenesetben. Azt megértem, hogy a kislány szeretne lagzit. Én is akartam. A nők nagy %-a azért álmodozik a habos-babos ruháról, a lagziról és arról, hogy azon a napon ő legyen a legszebb.
És abban pedig ne legyetek biztosak, hogy nem térül meg. Nekünk tavaly volt a lagzi, és nekünk is visszajött az ára, bár ez nem volt elsődleges, mert meg volt rá a pénz. Még a nászútunkhoz is hozzátudtunk tenni ebből a pénzből.
De ha meg úgy nézed, oké, hogy a lány családjából jóval többen lennének, de amit tőlük kapnak az a fiadé is, tehát közös. Gondolom nem ültök le lagzi után osztogatni, hogy oké, akkor ez a tiéd, mert ezt az én vendégeim hozták, ez meg a tiéd, mert azokat meg tieid hozták!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!