Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem létezik lélek?

Nem létezik lélek?

Figyelt kérdés

Ha az embert biológiai szempontból nézzük, akkor az agy, vagy szív, ezeket mind látjuk.

De sokan azt mondják, hogy az embernek lelke is van, ami megadja, az adott ember személyiségét. Azonban ezt nem lehet tudományosan bebizonyítani, megmutatni, hogy mi is az a lélek.

Vagyis nagy valószínűséggel nem is létezik, az emberek személyisége, viselkedése, gondolata az mind tanult dolog. Attól függően, hogy az adott embernek milyen a környezete, a vele való bánásmód és a körülötte lévő emberek, dolgok, attól függően fog kialakulni a személyisége, mert ezeket az információkat az agy feldolgozza és az alapján alakítja ki a személyiséget. Nyilván minden embernek más az agya, egyedi, tehát ez egyénenként eltérő, ezért is különbözik 2 ember, attól függetlenül hogy ugyanolyan körülmények között nőttek fel, mert az egyik egyén másként dolgozza fel az információt, mint a másik.


Nem létezik lélek, csak a kapott információkból és az adott ember agyi tulajdonságaitól dől el, hogy mi lesz belőle, hogyan fog viselkedni és a személyisége is?


2023. márc. 19. 13:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/152 anonim ***** válasza:
48%

"A központ felé nincs tömegvonzás, mert ott nincs egy, mindennél nagyobb tömegű test, ami vonzaná az összes anyagot, ami a kiindulási ponttól távolodik."

Tévedsz, a Tejútrendszer, vagyis a Naprendszerünknek otthont adó, 100–400 milliárd csillagot számláló küllős spirálgalaxis középpontjában elhelyezkedő Sagittarius A*-hoz hasonló, több millió vagy milliárd naptömegű szupermasszív fekete lyuk a legtöbb galaxis középpontjában megtalálható.

Azt feltételezik, hogy a középpontokban szupermasszív fekete lyukak vannak, de ha nincs is így, mindenképp! a közép felé van a nagyobb tömeg, ez fizika, matematika.


"Nem hajtóanyagot feltételez, hanem egy kiindulási eseményt, ami energiával látta el az anyagot a mozgásra(leánykori nevén ősrobbanás). Mivel a térben nincs nagyon semmi, ami akadályozná a tágulást, ezért az nem lassul. A nagy gravitációval rendelkező testek csak nagyon sok idővel a kiindulási esemény után alakultak ki, ezért a közeli testek gravitációja nem lassítja a tágulást. "

Ez teljes tévedés, mindenképpen lassítaniuk kellene egymást, ez elemi fizika. De mégcsak nem is ez a baj, hanem az hogy gyorsulva tágul. Tehát valami erő a teljes univerzumot gyorsulva tágulásra kényszeríti.

A gyorsulás nem az indulási energia, hanem az hogy valami egyre erőssebben tolja kifelé az anyagot a "gömb" belsejéből. Ez kizárja az ősrobbanást -amiről egyébként a tudomány is tudja hogy téves, csak nincs jelenleg jobb.

2023. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/152 anonim ***** válasza:
50%

"példa a repülés, vagy a világűrbe való kijutás. Régen a tudomány azt vélte ezek lehetetlen dolgok"

Tipikus konteó.

A tudomány SOHA nem mondta azt, hogy ezek lehetetlenek.

Annak idején (amikor a vita volt a levegőnél nehezebb repülőkről), akkor is csak azt mondták, hogy AZ AKKORI ESZKÖZÖKKEL ez nem megoldható.

2023. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/152 anonim ***** válasza:

"mindenképpen lassítaniuk kellene egymást, ez elemi fizika"

Egy fészkes fenét.

Ha a világban nagyjából egyenletesen helyezkedik el az anyag, akkor mi lassítson? Minden irányból ugyanannyi a vonzás.


Persze egy galaxisban más a helyzet, ott a középpont vonzani fog.

De a galaxisokat nagyon nagy átlagban nem vonzza semmi.

Ez úgy néz ki, hogy a közeli galaxisok vonzzák egymást, ezért alakul ki a világegyetem "szappanhab" szerkezete - de a távoliak már alapvetően, átlagban nem vonzzák.


A világegyetem gyorsuló tágulása más kérdés, az tényleg ismeretlen hatás.

2023. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/152 Grimfox ***** válasza:
100%

A galaxisok középpontja nem az univerzum kiindulási középpontja. A galaxisok egyetlen egységként, kvázi testként mozognak a térben, anyaghalmazokat alkotva, amelyek az eredeti középponttól távolodnak, azaz az univerzum tágul.

A központi fekete lyuk pedig ugyanúgy gravitációs tömeggközéppon, mint a Naprendszerben a Nap. Ami körülötte kering, az része az adott egységnek. A tejút, mint galaxis egységként tekintendő, a saját gravitációja által egyben marad, de az össz anyag továbbra is mozog a térben, ugyanúgy, mint minden más.

A gyorsulásra mostanában új elmélet van, mivel nem találják az energiát, ami ezt okozza. Ekkora energiát lehetne észlelni. Az új elmélet(egyik új), hogy nem csak az anyag mozog a térben, folyamatosan távolodba a kezdőponttól, hanem maga a téridő is növekszik, azaz két pont között a távolság ténylegesen megnő, nem csak az anyag, ami a teret kitölti távolodik a többi anyagtól(pl két galaxis). Ez megmagyarázza a gyorsulást, mert az anyag mozgásához hozzáadódik a tér tágulása is. A teret csak mértékegységekkel tudjuk mérni. De ha maga a tér változik, a mértékegységek elvesztik a pontosságukat. Nagy az esély rá, hogy ahol a gravitáció erősebb, azaz anyagsűrű területeken, ez a téridő növekedés kisebb, mint mondjuk a "Void"-okban. Természetesen ez csak egy elmélet. De a gyorsuló tágulást pont jól magyarázza. Gyorsabbnak látszik az anyag távolodása, mert az anyag mozog, és a tér is növekszik. Ellenerő hiányában ez gyorsulásként mutatkozik.

2023. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/152 Grimfox ***** válasza:
Mondjuk a lélek létének kérdéséből asztrofizika lett....
2023. márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/152 anonim ***** válasza:

""mindenképpen lassítaniuk kellene egymást, ez elemi fizika"

Egy fészkes fenét. Ha a világban nagyjából egyenletesen helyezkedik el az anyag, akkor mi lassítson? Minden irányból ugyanannyi a vonzás."

Hát épp ez az. Minden irányból van anyag és vonzás, egymást vonzák egymás felé, kivéve egyetlen irány, amerre halad, arról nincs vonzás, hiszen ott még a "semmi" van, mégis arra halad.

...és igen, a gyorsulás a +1 értelmezhetetlen dolog.

2023. márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/152 anonim ***** válasza:

"kivéve egyetlen irány, amerre halad, arról nincs vonzás, hiszen ott még a "semmi" van"

Nem, itt rosszul értelmezed a dolgokat.

A világunknak nincs széle, tehát semmilyen irány nem mutat a világ "széle" felé.

Ezen kívül a tágulásnak sincs iránya, egységes minden irányban.


A galaxisok pedig teljesen összevissza haladnak, a világ összes égtája felé.

2023. márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/152 Paradoxa ***** válasza:
100%

Egyébként a tudománynak eltartott jó ideig néhány - éppen a tudomány által megsejtett - "dolog" tényleges létezésének bizonyítása. A tényleges bizonyításig mindezek létezése is valamiféle "hit" kérdése volt, még akkor is ha ez a hit tudományos elméleteken alapult.

Például a fekete lyukak és a gravitációs hullámok létezése is ilyen volt a bizonyításig, melyeket konkrét megfigyelésekkel sikerült alátámasztani.

Valójában arról is érdemes lenne elbeszélgetni, hogy ki mit ért a "lélek" szó alatt. Viszont erre nincs általánosan elfogadott definíció és szerintem nem véletlenül. Például lehetnek olyan körülírásai a fogalomnak, amelyek esetén még meglehetősen eltérő álláspontú személyek is egyetérthetnek, azaz mondjuk megállapodhatnak abban, hogy "ha ez és ez lenne a meghatározása a "lélek" fogalmának, akkor abban egyetértünk, hogy ilyen értelemben nem létezik". Csak éppen ebben az esetben is gyakran előfordulhat, hogy az egyik fél szerint, az ő saját meghatározásával összhangban mégis létezik a "lélek".

Magam részéről egyébként hiszek "a lélek" létezésében, - de még mennyire! - de eltartana jó ideig, mire meg tudnám fogalmazni, hogy mit is értek ezen a fogalmon. Ezért is gondolom, hogy ennek kifejtésének nincs most itt a helye.

2023. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/152 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, itt rosszul értelmezed a dolgokat.


A világunknak nincs széle, tehát semmilyen irány nem mutat a világ "széle" felé."

Elvileg ugye minden anyag a középponttól távolodva, kifelé halad, tágul, tehát a többi anyagtól elfelé, hiszen minden egyetlen pontból indult.


De elengedném ezt a témát, mert szerintem túlbeszéltük, és tényleg már nem a lélekről beszélgetünk.


Van lélek :)

2023. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/152 anonim ***** válasza:

Valóban elég összegyeztethetetlen a biológia meg a tudomány a lelek letezesevel.

Bár eleve az ősrobbanás is csak egy elmélet, arról tudunk konkrétumot.

Szerintem vagy csak tudományos alapokon alapszik a világ vagy spirituálison, a kettő együtt nem igazán működik. Szerintem. És előbbire van bizonyíték, utóbbira nincs.


Az meg végképp homályos hogy miért kellett volna a lelkeknek egy tudományon alapuló világ…

Ha van természetfeletti, akkor miért van racionalitás is?


Ami számomra egy örök kérdés lesz hogy miért az lesz aki, ki miért hova születik, erre valóban jó válasz lenne a lelek létezése, de arra bizonyíték sosem lesz.


Értitek, ha arra van bizonyíték hogy oxigén kell az élethez, meg a szíved pumpálja a vert, stb, akkor arra is kellene már hogy legyen hogy mi a lelek… én csodálkozom hogy ezen tobb ember nem csavarodik be amúgy

2023. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!