Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon miért nézik le azokat az embereket, akik szeretik az animéket?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az az általános felfogás, ami rajzolt, az mese és gyereknek való.

2014. jún. 19. 22:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/133 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy azt én elhiszem, hogy vannak normálisak, viszont van pl ez akikkel oldalakon keresztül veszekedtem, és közben röhögtem rajta, na sajnos ő elég rossz fényt vet a normálisakra is......
2014. jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/133 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves színésznő, nekem nem a véleményeddel van bajom, mert nem szeretheti mindenki az animéket, nem kötelező szeretni ezeket. Neked is meg van róla a véleményed, amit tiszteletben tartok, és nekem is, amit szintén tiszteletben kéne tartani. Viszont az az alpári stílus, amit használsz eléggé elszomorító.

Reszemrol csak ez a fajdalmas, alpari kulturalatlan megnyilvanulas, ami miatt konfrontalodok vele:

" Ha neked ez tetszik nézzed de az biztos, hogy agyhalott köcsögként fogod végezni pár év múlva.

A másik bajom ezzel az egész sz.arsággal, az az, hogy lassan már a normális embereket kell védeni a sz.ararcú anime-b**ziktól "

Ezzel a pár sorral tökéletesen illusztráltad a kérdésemben szereplő gondolatmenetet. Sajnos egyet kell értenem a többi válaszolóval, aki nem hiszi el, hogy színészkedsz. Ezekkel a megnyilvánulásaiddal tulajdonképp a saját közönségedet szólód le. Egyszerűen nem érzek benned annyi alázatot a szakmád iránt, ami elvárható lenne, főképp úgy, hogy te az embernek játszol, különböző művészeti irányzatokat kell (vagy legalábbis kéne) elfogadnod. Amit írtál a gyerekkorodról: ezt csak egy ideig lehet használni kifogásnak, utána már túl kéne lépni egyfajta gondolatmeneten és felnőttesen kéne viselkedni, főképp 25 évesen! Szerintem 22 évesen komolyabban gondolkodom, mint te (bocsi).

Egy kérdés. Akkor ezek szerint a meseterápiát sem fogadod el?

Visszatérve a kérdéshez: igen, sajnos a politika is nagyban ráerősít ezekre. Egyre kevésbé támogatja a kultúrát, de nem baj, legalább van stadionunk, amikben majd lehet nézni a vesztes foci csapatainkat...

2014. jún. 20. 12:02
 53/133 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen mindenhol megvannak a viták, mivel emberek vagyunk.

Ilyen pl. Kultúrában, (európa-ázsia)

Zenei életben (gondolok jelen pillanatban a rap világában ahol az rtm és a többiek között vannak óriási viták)

Politikában ( ezt szerintem nem kell ragoznunk)

Közéletben ( gonoljunk pl. az anime körül)

Mindenhol vannak párt foglaló emberek, akik esetenként lenézik a másikat.

Ez egyértelmű, mindig lesznek és vannak is ilyenek, most hogy sározzátok egymást ez természetes, aki ezt tagadni akarja, az csak saját magát égeti be.

Mindenkinek megvan a saját véleménye valamiről, ezt hogy valaki tiszteletben tartja valaki nem az ő személyiségi bizonyítványára tesz bélyeget.

Természetesen nekem is van az ismeretségi körömben olyan aki néz animét, de enngem ez olyan szinten nem érdekel, hogy csak na, ha ez tetszik neki nézze.

Van olyan ismerősöm aki utálja a japán kultúrát, sőt egész ázsiai kultúrát utálja, de az animéket nézi.

Mind emberből vagyunk, és mindenkinek van egy személyes véleménye mindenről.

2014. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/133 anonim ***** válasza:
14%
Mert butaság. A cikis dolgainkat meg nem szoktuk híresztelni. Pl azt is csak egy ember tudja hogy gyk-zom
2014. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/133 anonim ***** válasza:
14%

Lehet, hogy én az embereknek játszok, de amíg ők fizetnek addig abszolút az ő döntésük, hogy megnézik-e eljönnek-e vagy se. Én nem kényszerítek senkit, hogy járjon színházba. Ha valakinek nem tetszik ez a stílus nem jön el. Így legalább van hely olyanoknak, akik képesek elsiklani az efféle ellentétek felett.

Hiába hiszel nekem vagy sem, attól még én tudom, hogy ki vagyok mi vagyok, te pedig verheted a segged a földhöz attól nem fog megváltozni semmi max fájni fog a segged.

2014. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/133 A kérdező kommentje:
Látom megy az értő olvasás... :)
2014. jún. 20. 13:59
 57/133 anonim ***** válasza:
13%

OMG

Látszik milyen "értelmesek" az anime fanok. Nembírjátok elviselni, hogy valaki nem olyan agyilag fogyatékos mint Ti, ergó utálja az animét? :)

Am ha ennyire odavagytok a Japánokért, miértnem költöztök oda? Tudtommal ez Magyarország. És Magyarországon nehogymár az legyen leszólva, aki nem rajong a külföldi kultúráért… ha valakinek az kell, költözzön oda, és hagyja a NORMÁLIS Magyarokat MAGYAR dolgokkal foglalkozni, amibe az anime nem tartozik bele.

2014. jún. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/133 VasalódeszkásGyilkos ***** válasza:
0%

"főképp úgy, hogy te az embernek játszol, különböző művészeti irányzatokat kell (vagy legalábbis kéne) elfogadnod"

Hát kedves kérdező ha rájöttél arra, hogy mi az összefüggés a színészet és az anime közt, hívjá föl. Mert tudtommal a kettőnek az égvilágon semmi köze nincs egymáshoz, tehát nem is kell elfogadnia....

2014. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/133 anonim ***** válasza:
84%

- Mert nem ismerik az animéket. Én úgy vettem észre hogy a legtöbb ember azt képzeli, hogy az animék mind erőszakos mesék, amik azért vannak, hogy tönkretegyék szegény ártatlan gyermekek törékeny lelkét. A legtöbben nincsenek tisztában vele, hogy az anime majdnem olyan tág kategória, mint a film, pedig itt is ugyanazok a műfajok jelennek meg: van gyerekeknek való mesefilm, de van felnőtteknek szóló sci-fi, horror, krimi és még sok egyéb. Illetve azt sem értik sokan, hogy egy normális animerajongó sem tart minden animét művészi értéknek, hiszen itt is ugyanúgy vannak jó és pocsék alkotások akárcsak a filmeknél.

- A másik ok, ami miatt szerintem lenézik az animéseket az a sok megszállott animerajongó miatt van. Én szeretem az animéket, de az engem is idegesít, amikor valaki hisztit csap amiatt, hogy valaki rajzfilmnek merészelt nevezni egy animét.

2014. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/133 anonim ***** válasza:
100%

Teljességgel rendben van ha valaki nem kedveli az animéket vagy a japán kulúrát.

Nekem egyedül azzal van bajom, hogy mégis miért kell ezért agyi fogyatékosoknak és hasonlóknak nevezni azt, aki nézi...?

Komolyan emberek, ne lepődjetek meg ha néhány animefan felidegesíti magát, hiszen nagy valószínűséggel nem azzal van a baj hogy nem szeretitek az animéket, hanem mert magát az anime-kedvelő embereket alacsonyítjátok le.

Gondolom nektek sem esne jól ha valaki leszólna a hobbitok miatt csak úgy, főleg ha nem is ismer az illető.

Egyszerű a megoldás: Ha valaki szereti az animéket, legyen.Csak fogadjuk el hogy vannak akik nem szeretik és akkor ne erőltessük rájuk.

Ha valaki nem szereti őket, legyen. Csak ne szólja le őket és ne illesse ilyen trágár kifejezésekkel, csak mert szeret valamit amit ő nem. Főleg ha nem is ismeri.

Komolyan, mindenkinek van egy véleménye, és ez így van jól. Nekünk csak annyi a dolgunk hogy elfogadjuk azt, és nem ítélkezünk már is előre, mint az oviban...

Fogadjuk el egymást, nem olyan bonyolult ez :)

2014. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!