Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon azért mennek...

Magyarországon azért mennek normálatlanul a dolgok, mert az embereket nem érdekli igazán, hogy normálisan menjenek?

Figyelt kérdés

Én egyre inkább erre jövök rá.

Kinek mi a véleménye?


2014. jún. 2. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "normálatlanul"?
2014. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A normális és a normáltalan szó relatív.
2014. jún. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, végül is tök normális, hogy 80 nettóért melózik a fél ország, amikor jobb helyeken ugyanazért a munkáért 7-szer annyit kapnak és az is teljesen rendben van, hogy hébe-hóba eltűnik pár száz milliárd forint a semmibe és mindenki csak a vállát vonogatja, hogy ő nem tudja, hogy hol van.

Gondolom az is tök normális, hogy az úthálózatunk felén már lassan csak harckocsival lehet közlekedni és hogy a társadalom olyan szinten van morálisan, hogy az emberek nagy része simán átharapná valakinek a torkát, ha nem kerülne érte börtönbe.

2014. jún. 2. 17:01
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy az is "tök nomrális", hogy egyikünk se mondta, hogy minden rendben van az országban, de Te belemagyarázod, hogy ezt mondtuk, és jössz a demagóg okoskodásoddal.


Mi csak pontosítást kértünk, mit is értesz "normáltalan" alatt.

2014. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 80- ezres fizetés nem a jelenlegi vezetés és elődeik miatt van. Ha nem a több tíz év szocializmus miatt.
2014. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Értem, hogy mire akarsz kilyukadni. Nekem az a véleményem, hogy az emberek nagy részét nem érdekli a politika és a gazdaság, úgy vannak vele, hogy majd megoldja a politikus a gazdasági gikszert, elvégre azért politikus, hogy azzal foglalkozzon. Ha meg a hírekben hallja, hogy pl. ez sikkasztott, az ellopott pár milliót, amannak a fia/lánya 10 trafikot is nyert, akkor max. otthon anyázik és köpköd egy kicsit. Az emberek közönyösek és önállótlanok politikai/gazdasági téren. Ez a gondok fő gyökere (szerintem). Egyszerűen nem tudják, hogy hogyan tudnák elérni, hogy bizonyos intézkedéseket meghozzanak, másokat meg ne. Hozzáteszem, ez nem az emberek hibája, hanem a Kádár-korszak és a szocializmus öröksége. De ezt idővel ki lehet nőni.

2014. jún. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!