Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon miért nézik le azokat az embereket, akik szeretik az animéket?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az az általános felfogás, ami rajzolt, az mese és gyereknek való.

2014. jún. 19. 22:19
 81/133 A kérdező kommentje:

Ezek szerint még sem értetted meg. :)

Színésznőnk nem ismeri el az animét művészeti ágnak. Erre írtam, hogy pedig az is művészeti ág, bár tudom, ezt nehéz bevallani(hiába, Van Gogh, József Attila, Katona József, egyiküket sem ismerték el). Egy olyan ember, aki szereti a dubstep-t, miért ne fogadhatná el azt, aki pedig a tangó zenéjét? Miért van benned ennyi gyűlölet azok iránt, akik nem azt szeretik, amit te? :)

King Kong:

Továbbra sem a japánokat kell szeretned, hanem elfogadni egy másféle véleményt, ízlést.


(nem küldte el a másik felét...)

2014. jún. 20. 18:26
 82/133 VasalódeszkásGyilkos ***** válasza:
0%

Én itt nem gyűlölök senkit, még az animét se, tökre hidegen hagy a háborútok, engem egyedül az zavar, hogy teszed itt a fejed, másokat megbántva, miközben magad alatt vágod a fát a tudatlanságoddal.

Erre próbálom felhívni a figyelmedet, de úgy látom képtelen vagy visszavenni az arcodból. Hát így jártam. Nem lehet mindenkit észhez téríteni...

2014. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/133 A kérdező kommentje:

Kérlek fejtsd ki, hogy eddig kint bántottam meg és miben vagyok tudatlan? :) Ha végigolvastad a válaszokat te is láthatod, kik káromkodtak eddig. Illetve a kérdés továbbra sem arról szól, ki szereti és ki nem, hanem miért kell emiatt valakit elítélni. Érted?

Eddig King Kong barátunk nem válaszolt a kérdésemre, de most már a te korodra és végzettségedre is kíváncsi vagyok.

2014. jún. 20. 18:50
 84/133 anonim ***** válasza:
84%

King Kong, azert kellene hogy erdekeljenek, mert lenne mit tanulni toluk.

Az ervelesed pont olyan, mint a "gyerekkent nem tudom, miert is kellene, hogy erdekeljenek a tanarok".

Esetleg a "Ferfikent nem tudom, miert kellene, hogy erdekeljenek a nok erzesei"

Vagy: "Emberkent nem ertem, miert kellene, hogy erdekeljen az allatok jolete."


Az muveltseg alapja a szeles latokor, az, hogy azert az embert sok minden erdekelje, ne legyen egysiku.

Es ha megis egysiku... akkor ne gondolja azt, hogy mar mindent tud.

2014. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/133 VasalódeszkásGyilkos ***** válasza:
0%

A korom és végzettségem hadd legyen az én magánügyem ugyanis lehetsz te akármi és akárhány éves, ez nem függ össze az intelligenciaszinteddel. Mert attól még, hogy te könyvvizsgáló leszel lehetsz ostoba, és ő lehet színész magas IQ-val is. És ez lehet fordítva is. Ha te a végzettség alapján ítélsz meg valakid ez máris egy pont ami azt erősíti, hogy eléggé tudatlan vagy.


Ha végigolvasod a válaszokat elég sokan kifejtették már, hogy nem az anime-vel van bajuk, hanem annak imádóival (ezzel sajnos részben egyet is kell értenem).


A tudatlanságodhoz még annyit, hogy ítélkezel, holott tényleg nem tudsz erről a néhány válaszolgatóról semmit, ez elég primitív gondolkodásra vall a részükről is és a te részedről is, valószínűleg tudatlan vagy a színművészet világában is, de te azért jobban vágod, hogy egy színésznek milyennek kell lennie, mint az aki valóban színész és így tovább és így tovább orrvérzésig, de a végén még engem is elkezd valami retardált támadni, és ehhez most nincs kedvem.

2014. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/133 anonim válasza:
87%

uhh, leírtátok a fél életeteket :D a válaszokat nincs kedvem végigolvasni, a kérdezőhöz szólok: engem is sokszor lenéztek az anime és mmorpg játékok felőli érdeklődésem miatt, olyan sötét és tudatlan emberek akiknek fogalmuk sincs mi az anime vagy hogy milyen a japán kúltúra.. de igazából én csak nevettek rajtuk mert fogalmuk sincs mit beszélnek ezért figyelembe se kell venni őket.. sok ember úgy itéli meg az animéket hogy még egyett se látott, csak egymásnak bemesélik hogy perverz, nagyszemű emberek meg ázsiai, szerintem akinek ilyen szakértelme és műveltsége van, az a filmek vagy zenék közt se tud különbséget tenni...

16/l

2014. jún. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/133 anonim ***** válasza:
0%

#84

Már mondtam: Ha annyira szerelmes vagy a japánokba, költözz oda! Ez itt Magyarország.

2014. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/133 A kérdező kommentje:

Vasalódeszkás, egy idő után én is azért kezdek el kötekedni, mert amit színésznőnk és King Kong első hozzászólásaiban írtak nem arra vall, hogy magukkal az emberekkel van bajuk, hanem inkább magával a fogalommal. Erre jössz te, és nem is a kérdéshez szólsz hozzá, hanem véded a másik kettőt. Szerintem meg tudják magukat védeni, ha kell.

Nekem pedig nem kell arról ecsetelni, ki kit mi alapján ítél meg, mert ez rám abszolút nem jellemző. Elég értelmesnek és műveltnek tartom magam ahhoz, mi alapján viszonyulok másokhoz, és ez pont nem a végzettség.

Van egy bizonyos társadalmi elvárás olyan emberek iránt, akik emberekkel foglalkoznak akármilyen formában is. Legyen az orvos, óvónő, színésznő vagy könyvvizsgáló. Mindenki találkozik az munkája során emberekkel, akikkel tudni kell bánni, és nem ilyen " de amíg ők fizetnek" hozzáállással kéne nézni a világot.

King Kong:

Tehát, ha mondjuk van egy japán ember, aki pedig a magyar kultúráért rajong (mert képzeld van ilyen is), akkor ő pedig költözzön Magyarországra?

2014. jún. 20. 20:37
 89/133 anonim ***** válasza:
74%
King Kong, ahonnan irok, az pont Amerika, de amugy, ahogy erzed. :)
2014. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/133 anonim ***** válasza:
0%

"Egy olyan ember, aki szereti a dubstep-t, miért ne fogadhatná el azt, aki pedig a tangó zenéjét? Miért van benned ennyi gyűlölet azok iránt, akik nem azt szeretik, amit te? "


Ez pont rátok igaz, nagy animések. Nekem alapból semmi bajom nemlenne veletek, de miután az anime kedvelő ismerőseim többsége (mint mondtam, 2 normális kivételével) szinte rámtámadott, csak mert nem rajongok az animéért, szerintem jogosan utáltam meg énis őket. Persze nem mindenkit, de az ikyenek mint #84 meg a válaszolók közűl még páran, akik mindenáron rá akarják eröltetni a másikra az ő dolgaikat, és KÉPTELENEK ELFOGADNI, hogy van akit NEMÉRDEKEL (persze, mert ha nemérdekli valami az embert, akkor szűklátókörű, rasszista, meg még mi egyéb…), na az ilyenektől ki tudok akadni.

2014. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!