Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon miért nézik le azokat az embereket, akik szeretik az animéket?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az az általános felfogás, ami rajzolt, az mese és gyereknek való.

2014. jún. 19. 22:19
 121/133 A kérdező kommentje:
Deszka, úgy elég nehéz vitatkozni valakivel, ha nem ismered az álláspontját és csak a másikat védelmezi. Lehet vitatkozni, kettőnk közül ki a primitív, de eddig még nem voltál képes válaszolni az eredeti kérdésre. Én itt befejeztem a veled való beszélgetésemet. A többiek válaszát továbbra is várom (még Kongét is).
2014. jún. 20. 21:55
 122/133 anonim ***** válasza:
85%

(Lusta dög vagyok végigolvasni a kommenteket, szóval kifejtem az én véleményem)


Az animéket a magyarok általában a shounen, azaz a verekedős, harcos animékkel azonosítják, noha ez nagy hiba.

A másik ok amiért lenézik, mert gyerekes. Gyerekesszerű. Végül is egy kívülálló mit lát:

Rajzfilmet nézel. Még akkor is, ha az:

1. Tocsog a vérben (SnK vagy Elfein Lied és egyebek)

2. Társadalmi problémákról szól (Serial Lain, Shell in the Ghost)

3. Valódi jellemfejlődésen megy át a karakter.

4. Mély üzeneteket hordoz.


Illetve beöltözöl. (Már ha CP-zel.. Én csinálgatom :D)

1. Nem tudják mennyi munka áll a hattérben, csak azt látják, hogy fura ruhában vagy.

2. Valószínűleg nem fogják ismerni az adott karaktert, akinek beöltöztél, és biztosan megkérdezik miért van nálad kard, zászló, tábla... Kiegészítők sok sok félesége XD


De Mellesleg... A magyarok kirekesztőek, és nem csak animék terén. Ha valami idegen nekik, azt gyűlölik. Istenhívőként is ugyanúgy ki voltam közösítve. (nem térítgettem, csak néhány dologról megvolt a saját véleményem, amiért OKJ-s társaim kiközösítettek. Ez van)


Szerintem benne van az is, hogy félnek az idegen kultúrától. Annyira görcsösen ragaszkodnak a magyar hagyományokhoz, magyar dolgokhoz, hogy ezzel együtt kirekesztőek lesznek.

Meg kellene találni a határt, de...

Amíg a média csak a dragonballt és pikácsut sugározza, a és az egész média kiröhögi, addig nem lesz változás...


Amúgy: magyarság nem csak az animékkel, mindennel úgy van, hogy ha nem "normális", akkor ciki, hülyeség, gáz. A melegeket sem tűrik el. (Nem, nem akarok mellettük, szólni, de nem vagyok homofób se. Vannak. Legyenek. Az ő dolguk.)

Vagy az idegeneket.(Hányszor kérdezik meg kicsit félve, hogy a környékünkön nem lakik sok kínai? De. És akkor?)

Sőt, a fogyatékosokat is próbálják kiszeparálni.


Mondanám, hogy csak nem ismerik, vagy félreismerik... De a valóság az, hogy ha ismernék is gyűlölnék szerintem. Mert nem magyar. És nem normális.

2014. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/133 anonim ***** válasza:
7%

#113

Nem :O Feladom, Te nyertél :)


#115

Köszönöm :) Nyugi, nem tervezek visszaélni :)

2014. jún. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/133 anonim válasza:
100%
már fogalmam sincs hányadik válaszoló vagyok, de én a 122es válaszolóval egyet értek :)
2014. jún. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/133 anonim ***** válasza:
6%

Pfhuuuu...

mennyi válasz, és mennyi hülyeség :DDDDD

King Kong te ahogy elnézem egy buta gyerek vagy.

Ahogy a szavaidból kitűnik amerikát isteníted.

Csak pár szó az amerikaiakról: zsarnokok, akik békéről papolnak, de más nemzeteket leigáznak, egy fertő ország, a korruptság hazája, olyan undorító országot mint amerika jobb lenne elkerülni, ahogy van. Hazug álszent, kis sunyi emberek az amerikaiak (legalábbis a vezető réteg).

És emelett nagyon buták, ( a polgárok nagy része)


Csak ennyit a te kedves kis amerikádról! ;)


Szeretet van!

2014. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/133 anonim ***** válasza:
0%

#125

Hogy a TEK ébresztene reggel… ;)

2014. jún. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/133 anonim ***** válasza:
51%

;) a TEK?


Téged meg a kaszás ;)

2014. jún. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/133 anonim válasza:
85%

Nem tudom, konkrétan, miért nézik le az animéseket, de ami azt illeti, engem nem igazán hat meg.


Mindenkinek más az ízlése, mindenki mást szeret az élet minden területén. Én animés vagyok, ezt szeretem, ez ragadt meg. Nem szólok meg másokat, mert nem szeretik. Nem próbálom ráerőltetni másokra, mert semmi értelme. Ha akarja nézi, ha nem, nem.


Nyilván Magyarországon az a gond, hogy nálunk nem ez a jellemző. Sokan csak annyit látnak az animékből, hogy durvák, erőszakosak, a csajoknak nagy a melle, és ennyi. Nem az itteni emberek világa. A japán kultúrában ez teljesen elfogadott, még az 50 éves üzletemberek is mangát olvasnak, ha idejük engedi :).


Nekem ezen kívül tetszik a nyelv, a zene és a kultúra is. A telefonomon szinte csak japán nyelvű zenék vannak mostanában, egyszerűen fantasztikusak :)

2014. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/133 A kérdező kommentje:
Elég nagy baj, hogy ennyire fogadjuk el más országok kultúráját és egyre inkább süllyedünk lefelé.
2014. jún. 21. 16:05
 130/133 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ellenérzéseim vannak minden olyan emberrel szemben, akik olyasmikért rajonganak amiért én nem, és szerintem nagyon sokan vannak így. Az animékkel nincs bajom, szerintem a Death Note, vagy a Fullmetal Alchemist: Testvériség klasszak, de amikor egy Death Note rajongónak azt mondtam, hogy Light a végére bekattant egyből nekemugrott, pedig rajongás nélkül nézve Lightnak nyilvánvaló az erkölcsi lezüllése. Nem hiszem hogy az anime fanok kivételesek lennének ezen a téren, mert pl. a Forma-1-et amit a lakosság ~60%-a szeret(köztük én is) azt is utálják sokan, ahogy vannak pl. antialkoholisták is.
2014. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!