Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett ennyire igénytelen,...

Miért lett ennyire igénytelen, lusta és elhízott a magyarok többsége?

Figyelt kérdés

Mindenre kifogást keresnek, gyorséttermi és minősíthetetlen ételeket esznek, a mértéket még hírből se ismerik, még a wc-re is autóval mennek...stb.

Alig látni már vékony, sportos alkatú embert. Mi szépség van egy elhízott testben?



júl. 18. 18:41
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/139 anonim ***** válasza:
125-ös, NE vedd a lelkedre, majd te is megedződsz itt! 😋🍷
júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/139 anonim ***** válasza:
Lemaradtam valamiről? Mert nagy esők jöttek és én itt maradtam, net nélkül, a 666-os úton, dideregve! 🙂
júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/139 anonim ***** válasza:
52%

"Miféle kérdés ez?? Gazdag vagyok és őrült SZEXI!!" 🤣🤣🤣


https://www.youtube.com/watch?v=S8LM4SZW70U

júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/139 anonim ***** válasza:
52%
*Miféle ostoba kérdés ez??
júl. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/139 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit kezd a világ átesni a ló túloldalára. Nyilván nem szép dolog valakit bántani a kövérsége miatt, de lassan ott tartunk, hogy egy társadalmi szintű problémáról beszélni sem lehet, mert rögtön te leszel a tahó.


Az elhízás igen is probléma. És nem, egyáltalán nem csak az egyén problémája, hanem a társadalomé is. Az elhízottak nagyobb eséllyel lesznek cukorbetegek, szív- érrendszeri betegek, gyakrabban lesz szükségük reumatológia/ ortopédiai kezelésekre, több köztük a daganatos beteg, a diagnosztikai és műtéti költségeik sokkal magasabbak, mint egy normál testalkatú betegé.

És bizony, ez az én problémám is, meg mindenki másé, ugyanis az ő orvosi költségeiket is a többi adózó fizeti ki.


Szülészeten dolgozom, és az utóbbi időben valóban iszonyatosan elkeserítő a helyzet. A terhesek 60%-a túlsúlyos vagy elhízott. És ezek nem középkorú meg idős emberek, hanem fiatal nők.


Ráadásul a belátás nulla. Ha az ember próbálja finoman felhívni a figyelmüket arra, hogy nem igazán normális a 165 cm-hez a 110 kg, vérig vannak sértődve.

Egy rakás infertilis beteget látok, sokak 35-40 körüli bmi-vel, és mikor elmondom, hogy ilyen testsúllyal teherbe sem kellene esni, mert az összes létező terhességi szövődmény gyakorisága emelkedik, meg vannak sértődve és mindegyiknek van egy ismerőse/szomszédja, aki kétszer olyan kövéren esett teherbe, mégse lett baja.


Ugyanígy képtelenek megérteni, mikor az ember 2 órát csesződik a genetikai ultrahanggal, mert a 10 centi zsírtól nem lát semmit. “Jaaaj, rosszul fekszik a kisbaba?”

Hát nem, csak egyszerűen nem jut át az ultrahang a zsíron.


És ismert, hogy a terhesség alatti elhízás növeli a gyerek elhízásának kockázatát is, tehát kövér anyukának kövér gyereke lesz.


Borzalmas. És tényleg többségben vannak már a túlsúlyos/elhízott emberek, miközben a nagy többség úgy csinál, mintha ez tök normális lenne, és az lenne a köcsög, aki ezért szólni mer.

júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/139 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon jól mondod utolsó.

Bár én nem vagyok orvos de műtőssegédként meg röntgen asszisztensként dolgoztam.

Ugyan ezeket el tudom mondani én is. A betegek túlnyomó többsége borzasztóan kórosan elhízott kategória. Amíg huszon évesek addig persze a szervezet ideig óráig tolerálja de utána jönnek a betegségek. Vizsgálni/fektetni nem lehet őket a 15 centi fókaháj miatt, de mellette 2 pofára zabálják a szarokat, és természetesen mindent rafognak a betegségeikre hogy ők azért elhízottak. Persze lehet erre olyan cinikus választ adni hogy "akkor miért csinálom ezt?" hát nem is csinálom már. De ettől még tényleg igaz hogy ez egy népegészségügyi(egészségtelenségi) próbléma amiről beszélni kéne.

júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/139 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó kettő nagyon szuper!

Igazi megváltás titeket olvasni mert végre felrakjátok a pontot az I-re!

A gyakorlat győz az elmélet felett!

júl. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/139 anonim ***** válasza:
júl. 24. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/139 anonim ***** válasza:
38%
Én nem bánom. Érettségi után én voltam az első aki kicsit leeresztett haveroknak meg be nem állt a szája. Néhány év alatt aztán behíztak szépen a fiúk is. Xd így nem kell hallgatnom a szar vicceiket meg nyugodtan lehet sörözni meg bográcsolni is. Ilyen világban élünk. Igazából én bele sem gondoltam amíg nem olvastam ezt a kérdést.
júl. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!