Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett ennyire igénytelen,...

Miért lett ennyire igénytelen, lusta és elhízott a magyarok többsége?

Figyelt kérdés

Mindenre kifogást keresnek, gyorséttermi és minősíthetetlen ételeket esznek, a mértéket még hírből se ismerik, még a wc-re is autóval mennek...stb.

Alig látni már vékony, sportos alkatú embert. Mi szépség van egy elhízott testben?



júl. 18. 18:41
 101/139 anonim ***** válasza:
júl. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/139 A kérdező kommentje:

#96

Ha az én stílusom neked bicskanyitogató, akkor eszedbe ne jusson Csernus Imre könyveket olvasni. Gondolom, te soha nem szoktál semmi előtt se értetlenül állni, ledöbbenni, kiakadni..stb..á..tudom..te soha..ez hazugság, úgyhogy ne álszenteskedj itt.

Az, hogy én ledöbbenek a magyar ember igénytelenségén, mivel a többség nem betegség és egyéb hormonális probléma miatt elhízott, és ennek hangot adok, ami egyeseknek nem tetszik, hát ez van. Attól még teljesen igazam van.

Itt az is a baj, hogy a legtöbben nem vállalják a felelősséget a tetteik után, gyávák beismerni, hogy függők, stresszevők, és ezért szakemberhez kéne menniük, de nem mernek elmenni. És majd ha az orvos azt mondja, ha nem fogy le, akkor meghal..na, onnantól kezdve jön a sírás. Pedig a megelőzés még mindig egyszerűbb, olcsóbb és célravezetőbb.


"És nem, nemcsak feltettél egy kérdést, te is tudod, hogy ez csak egy álkérdés, provokálni jöttél, meg kavarni azt a bizonyos."

Mindentudó gondolatolvasónak hiszed magad? Pedig tévedsz. Nem provokációnak szántam, viszont a konfliktus egy ilyen témánál elkerülhetetlen, mikor a magyar társadalom háromnegyede érintett az elhízás és túlsúly témában, akik szeretik áthárítani a felelősséget.


Az pedig miért lenne felszínesség, ha teljesen vadidegen emberekről, akikkel nem kötök barátságot, alkotok egy teljesen általános és reális véleményt, ami leszűrhető egy napi megfigyelésből, plusz ugye a szakemberek is leírták már ezt? Én csupán megerősítem azt, amit ők is mondanak.

A magyarságra tipikusan jellemző, hogy nem nagyon képes elviselni és elfogadni az igazságot.

Lehet engem utálni, szívetek joga, de nem én rombolom le tudatosan a saját egészségemet. Ha valaki pszichés beteg, forduljon szakemberhez, de ne a szakemberől várja azt, hogy majd ő helyette megoldja az ő problémáját. Ő csak útmutatást fog adni, hogy te hogyan hozd magad rendben. Rengeteg szakkönyv foglalkozik a trauma feldolgozással, a hozott családi mintákkal..stb..minden adott ebben a világban arra, hogy változtassunk rossz szokásainkon.


Ahogy szabad azt megjegyezni, hogy de szép ez a naplemente, ugyanúgy szabad a negatív dolgokat is megemlíteni, hogy de kár, hogy a magyar társadalom évről-évre egyre elhízottabb. De tudom,a magyaroknál tabu a negatív dolgokról is beszélni. Ez is egy berögzött rossz generációs szokás.

júl. 21. 05:34
 103/139 anonim ***** válasza:
29%
Ez a litánia sem változtat azon, hogy semmi közöd mások szokásaihoz addig a pillanatig, amíg ezzel nem ártanak neked! Ünnepelj! Előrébb leszel vele! :D
júl. 21. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/139 A kérdező kommentje:

#103

Neked is leírom, hogy a panaszkodásukkal ártanak nekem. Ki kíváncsi a sirálmaikra, hogy jaj, de meleg van, majd meg halnak, ha lépcsőzni kell, úgy lihegnek, fájnak a lábai erről panaszkodnak .stb..én is ugyanúgy elszenvedője vagyok ennek. De, ha én megszólalnék, mint most is, hogy talán, ha lefogyna a panaszai megszűnnének, akkor megint én lennék a bunkó paraszt, hogy mi közöm hozzá. Akkor ő milyen jogon mer nekem panaszkodni? Ki okozta ezt a túlsúlyt? Ha ő kéretlenül mer nekem panaszkodni, akkor nekem is ugyanolyan jogom van ahhoz, hogy felhívjam arra a figyelmét, ha lefogy, akkor a problémái is megszűnnek.

júl. 21. 06:31
 105/139 anonim ***** válasza:
24%
Oké, gyere még ma is vagy ötször vissza a sirámaiddal! Ezek szerint elmaradt az önünneplés...
júl. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/139 A kérdező kommentje:

#105

Ha zavar a kérdés, és az, hogy egyes embereknek visszaválaszolok, akkor jogos a kérdés, hogy te mit keresel még itt? Én tettem fel a kérdést, tehát akkor jövök ide vissza és annyiszor, amennyiszer szeretnék.

júl. 21. 07:12
 107/139 anonim ***** válasza:
48%

"megint én lennék a bunkó paraszt" Nyugi, az vagy.😂

"Ha ő kéretlenül mer nekem panaszkodni, akkor nekem is ugyanolyan jogom van ahhoz, hogy felhívjam arra a figyelmét, ha lefogy, akkor a problémái is megszűnnek." Cicuka, megvan a megoldás: ha téged tényleg zavar a túlsúlyos ember a lihegésével, panaszkodásával, akkor neki szólj be, szemtől szembe, ne nekünk picsogj névetelenül.

júl. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/139 anonim ***** válasza:
56%

Másnak is hasznos lehet ez a kérdés, biztos sokakat elgondolkodtat a(z értelmes) vita, ha nem megy át 2-3 ember oda-vissza csapkodásába, miközben ugyanazt ismétlik tizedszer.

Minél hátrébb kerül, annál kevésbé valószínű, hogy új hozzászóló érkezik, de amíg jön rá válasz ugyanattól a 2-3 összeszólalkozó embertől, addig kiemelni se lehet.

júl. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/139 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem sok a lelki beteg, akik testileg is elhanyagolják önmagukat (gondolok itt az elhízásra, a sport hiányára, a ritka mosakodásra, a szőrös, csüngő hasra).


Azt is utálom egyébként, amikor egyes kövér emberek fogyózás helyett inkább a másik ember külsején gúnyolódnak... láttam már olyan 110 kg-os férfit, aki leszólta a 88 kg-os nőt, mondván, hogy "jól meghízott!"....

júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/139 anonim ***** válasza:
70%

"Azt is utálom egyébként, amikor egyes kövér emberek fogyózás helyett inkább a másik ember külsején gúnyolódnak... láttam már olyan 110 kg-os férfit, aki leszólta a 88 kg-os nőt, mondván, hogy "jól meghízott!"...."


Hát ez az önkritika hiánya, tudod van az a történet amikor a 10 embert összeszámolja a csoportvezető és nem érti hogy miért csak 9 van, akárhányszor is számolja össze, persze mert magát nem számolja bele! :)


Engem is leszóltak amikor több volt rajtam és olyan szólt be aki ugyanolyan (ha nem kövérebb) túlsúllyal rendelkezett, mondtam neki NÉZZ TÜKÖRBE!

júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!