Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett ennyire igénytelen,...

Miért lett ennyire igénytelen, lusta és elhízott a magyarok többsége?

Figyelt kérdés

Mindenre kifogást keresnek, gyorséttermi és minősíthetetlen ételeket esznek, a mértéket még hírből se ismerik, még a wc-re is autóval mennek...stb.

Alig látni már vékony, sportos alkatú embert. Mi szépség van egy elhízott testben?



júl. 18. 18:41
 111/139 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező hagyd őket. Csak hárítani tudnak és mindent kiforgatnak amit csak hallanak.

Sokkal könnyebb nyilván féligazságokkal nyugtatniük magukat ahelyett hogy magukba néznének. Könnyebb a genetikára, a gyerekeikre, a busz menetrendre, az olaj világpiaci árára fogni hogy elhízottak. Az a baj hogy ebben a nagy PC őrületben az "elfogadás" címszó alatt már a hülyeséget is tolerálni kell.


Segítek azoknak akik nem értik mert már teljesen átmosták az agyukat.


Az elfogadás azt jelenti hogy ha látok egy amúgy elhízott embert akkor nyilván nem fogom az orra alá dörgölni "né má milyen dagadt!" Ez intelligencia és kultúra kérdése. Ugyanakkor magát az elhízást miért kéne elfogadni? Főleg ha név és arc nélkül beszélünk róla egy névtelen fórumon? Komolyan nem értem egyesek hol élnek? Az embereket kell elfogadni nem az elhízást.

Nem szabad senkit megszégyeníteni de ettől még az elhízásról általánosságban beszélni nem bűn mégis egyesek itt blaszfémiát kiáltanak. Azért áljon már meg a menet.


Miért van szükség erre a mellébeszélésre?

júl. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/139 A kérdező kommentje:

#111

Mert az igazság fájdalmas és az egójuk nem bírja el az igazságot. Én se egy adott emberről beszéltem, hanem konkrétan az elhízásról, mint tényről, mint társadalmi dologról. De hát ez van, ezért ennyire elmaradott ez az ország minden téren, mert egy egyszerű köztudott tényről se lehet már őszintén beszélni, mert már máris bunkónak titulálnak, hogy hogy merek így beszélni, meg felhozni ezt a témát..stb. És igen, igazad van, az elfogadás az adott személyre vonatkozik, nem az elhízásra. Az elhízást soha nem szabad elfogadni, mert nem egészséges dolog.

Ha valakinek pajzsmirigy problémája van, lehet tenni azért, hogy ne hízzon el. Mindig mindenre van megoldás, csak akarni és tenni kell érte. De a magyar társadalom erre se képes. Így is rottyon van a magyar "egészségügy". Hát nem egyszerűbb nekünk, egyéneknek tenni a saját egészségünkért, hogy aztán minél később kerüljünk az orvosok elé? Mindenki saját magáért és egészségéért a felelős. Ha az egyén nem tesz az egészségéért, akkor majd ki fog tenni? A korrupt, elmaradott magyar orvoslás? Hát, azt kötve hiszem. Majd lehet éveket várni egy-egy műtétre és hónapokat egy-egy vizsgálatra.


"Ha nincs időd az egészségre, majd lesz időd a betegségre."

Tibeti mondás

júl. 22. 09:24
 113/139 anonim ***** válasza:
49%
Van egy tinédzser ismerősöm, gyerekként viszonylag vékony volt, aztán ahogy nőtt egyre NAGYOBB lett, most már 17 évesen akkora mint egy felnőtt SE, persze a csokikák-kekszecskék mennek 1000-el, ha kérdezzük hogy miért nem tud lefogyni hát "GENETIKA"!!
júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/139 anonim ***** válasza:
51%

"Van egy tinédzser ismerősöm, gyerekként viszonylag vékony volt, aztán ahogy nőtt egyre NAGYOBB lett, most már 17 évesen akkora mint egy felnőtt SE, persze a csokikák-kekszecskék mennek 1000-el, ha kérdezzük hogy miért nem tud lefogyni hát "GENETIKA"!!"



De nincsen hozzá semmi közöd! És különben is mit képzelsz magadról hogy ilyen intoleráns vagy?! El kell fogadni a másikat! Lehet hogy 90 évig fog élni csak a térde egy kicsit fáj majd! ;)))))))


UI: Az átlag válaszoló szellemi nívóját illusztráltam csak.

júl. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/139 A kérdező kommentje:

#114

Te nem szoktál aggódni és törődni az ismerőseiddel? Na, ez a probléma. Ha már egy ismerős egészsége forog kockán ott igenis van valami közöm ahhoz, hogy felhívjam rá a figyelmét a dolgokra, hogy amit tesz, azzal saját magának árt. Gondolom, te még a szüleidbe és egyéb rokonaidba is belerúgnál, ha hagynák.. Nem is kell odafigyelni a másikra... mert minek is..? Mi közöm nekem hozzá? Á... csak egy ismerős... hagyjuk is..

júl. 22. 14:45
 116/139 anonim ***** válasza:
68%
Az a durva, hogy a végén kb meg is magyarázta a gyengébbek kedvéért hogy csak irónia volt. A kérdező nem túl okos, de legalább a világon a legszebb és legegészségesebb nő! 😂
júl. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/139 anonim ***** válasza:
0%

114. Persze, éljen csak 250 kilósan ("Élet 250 kiló felett"), nem baj ha tönkremegy a szíve, a gerince, az ízületei, a térde, a belső szervei, JÓVANAZÚGY, én vagyok az "intoleráns" mert merem őt "bántani"!


A bántás és a szembesítés között oltári nagy a különbség, bár lehet hogy ezt egyesek ugyanannak veszik!

júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/139 anonim ***** válasza:
0%

"Nem is kell odafigyelni a másikra... mert minek is..? Mi közöm nekem hozzá? Á... csak egy ismerős... hagyjuk is."


Az a helyzet hogy az ilyen "dagidögök" nagyon sokszor b@sztatásnak veszik ha meg mersz az érdekükben szólalni, akár rokon, akár nem!

júl. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/139 A kérdező kommentje:

#116


Ez van, nem értettem az iróniát.


117

"Az a durva, hogy a végén kb meg is magyarázta a gyengébbek kedvéért hogy csak irónia volt."

Most ez kinek írtad? Hisz, ha te vagy a 116-os is, akkor most magadnak írtad ezt a szöveget?

júl. 22. 14:59
 120/139 anonim ***** válasza:
0%
Nem figyeltük hogy miért röhög, ez még nem feltétlenül utal iróniára!
júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!