Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sokat iszok vagy nem ismernek...

Sokat iszok vagy nem ismernek eléggé?

Figyelt kérdés

Az élettársam egy-két rokona állandóan ezzel b...gat. Nem mondom hogy anti alkoholista vagyok de a soktol tavol vagyok.

Reggel amikor megyek melóba a ház előtt a kisbolba szoktam meginni egy sört meg egy indítot de ezen nincs mit magyarázni öreg járgány szivatoval indul. Utána egész nap semmi aztán délután amikor megyek haza még megsllok a ház előtt egy-két sörre kísérővel. Péntekenként van hogy tovább maradok de hétköznap nem nagyon akkor max 3 sor, 3 orvossaggal.

A hülye rokonai meg téli beszélik a fejét a hulyesegukkel. Verekedni meg cirkuszolni már nem akarok közel az otvenhez inkább leulnek megbeszelni de nem lehet sajnos velük.


2020. ápr. 15. 18:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
100%

"Napi 4-5 sör meg feles még nem alkoholizmus!!!! "


Az már BŐVEN alkoholizmus.

2020. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
100%
3 sör,meg 3 rövid minden nap ,mert "jár" neked a munkáért.. hát ,alkoholista vagy öregem.
2020. ápr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
96%
És nem birja felfogni 😀
2020. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim válasza:
97%
Alkoholista vagy
2020. ápr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
97%
Felesleges győzködnünk, ha már munka előtt is pia kell, úgysem fogja felfogni, hogy gáz van. Amúgy, szerintem csak unatkozik, mert ennyire idióta nem lehet valaki (csak ha elitta az agyát).
2020. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim válasza:
96%
Miért tettél fel egy olyan kérdést amire nem fogadod el a választ? Szerinted 20+ ember a hülye vagy te egyedül?
2020. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim válasza:
100%

Akkor nezd egy masik szemszogbol.

Minden nap elalvas elott beveszek egy 0,25-os Xanaxot (nyugtatot). Masfel eve minden este. Csak 0,25ot veszek be es egy nap csak egy szemet, mert amugy dolgozok es sulizok parhuzamosan, sok a stressz, ennyi jar nekem is. Szerinted fuggo vagyok? :)))

2020. ápr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim válasza:
100%

Feleslegesen tetted fel a kérdést és nem (csak) azért, mert nyilvánvaló a válasz.


A probléma első fele, hogy látható a hozzáállásod a problémához, hülyének tartod az élettársad 1-2 rokonát, de már annyit piszkáltak, hogy kezdenek idegesíteni, ezért kitetted ide a kérdésed mintegy megnyugtatásul, hogy mégiscsak neked van igazad. Miután eddig senki nem adott igazat, láthatólag lerendezted magadban, hogy itt mindenki évente egyszer iszik, vagy teljesen absztinens.


Viszont a probléma második, súlyosabb fele az a hozzáállás. Nem a tagadásról meg az idegesítőnek titulált rokonokról beszélek, hanem hogy te ezt teljesen normálisnak tartod. Felesleges becézgetni a piát mint indító, meg orvosság, vagy angyalbögyörőm. Nem szeretnék vitába bocsátkozni, hogy most épp alkoholista vagy-e avagy sem, egyszerűen csak szögezzük le, hogy 2020ban a társadalom döntő többsége szerint nincs rendben, ha valaki minden nap tintázik. Főleg munka előtt! Teljesen megrökönyödtem ezen a munkásnak jár a napi indító dolgon. És most ne értsd félre, semmi bajom az alkohollal normális mértékben, én is megiszom a magamét alkalmanként ha bulizunk, nyilván ahogy korosodom, egyre ritkábban.


Én azt tanácsolom kizárólag jóindulatból, hogy gondold át az értékrended. Becsüld meg az élettársad, hogy még mindig veled van a probléma ellenére, illetve a rokonait is, mivel inkább piszkálnak, hogy segítsenek, minthogy átnéznének rajtad. Közel vagy az ötvenhez mint írtad, a szervezet egyre kevésbé tolerálja az ilyesmit, márpedig előbb-utóbb megvan a böjtje ezeknek a kis orvosságos-köröknek. Szívből kívánom neked, hogy még időben át tudd gondolni a dolgot és megtaláld a helyes utat, illetve engedd közel a családod, mert rengeteget tudnak segíteni még akkor is, ha néha idegesítőek!

2020. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
93%

Nincs mit ezen szépíteni! Alkesz vagy!

Dolgoztam kocsmába, láttam elég ilyet is mint Te!

Párom szombaton iszogat velem meg hétköznap elmegy pár barátjával meginni 3 4 sört és ényi! Na ő nem alkesz! Nem iszik munka előtt, sőt csak estefelé! Heti 2szer, ha nem megy sehova akkor otthon is max 2 sört!

De ha neked így jó, akkor csináld csak! Majd pár év múlva olvasd visza az itteni válaszokat!

Elettársad rokonainak igaza van!

Élettársad mit szól ehhez? Én nem turném az biztos!

N27

2020. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 Vazul65 válasza:
28%

Akkor iszol sokat ha nem bírja a májad, az érrendszered, a hasnyálmirigyed, elhülyülsz vagy deviáns leszel. A labor nem hazudik, az inzulin+cukor terhelés sem, az ultrahang sem. Ez így kb. 30k / év (magán rendelés).

Ha bírod, toljad. Ha nem bírod, akkor inkább ne. Az más kérdés hogy hasznosabb dologra is költhetnél, meg amúgy minek a szesz. De hát kinek mi a hobby :)


Szervezete válogatja. Nagyapám a tokaji borvidéket kiitta, a fél ukrán Prima (Prijuki) dohánygyárat elszívta, majd' 90 volt mikor elment. A lényeg hogy tudd, és ne csak hidd hogy mit bírsz.

2020. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!