Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sokat iszok vagy nem ismernek...

Sokat iszok vagy nem ismernek eléggé?

Figyelt kérdés

Az élettársam egy-két rokona állandóan ezzel b...gat. Nem mondom hogy anti alkoholista vagyok de a soktol tavol vagyok.

Reggel amikor megyek melóba a ház előtt a kisbolba szoktam meginni egy sört meg egy indítot de ezen nincs mit magyarázni öreg járgány szivatoval indul. Utána egész nap semmi aztán délután amikor megyek haza még megsllok a ház előtt egy-két sörre kísérővel. Péntekenként van hogy tovább maradok de hétköznap nem nagyon akkor max 3 sor, 3 orvossaggal.

A hülye rokonai meg téli beszélik a fejét a hulyesegukkel. Verekedni meg cirkuszolni már nem akarok közel az otvenhez inkább leulnek megbeszelni de nem lehet sajnos velük.


2020. ápr. 15. 18:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat senkivel nem akarok össze veszni mert tudom hogy valaki nem iszik soha ő mindenre azt mondja hogy alkoholista
2020. ápr. 15. 20:01
 42/67 anonim ***** válasza:
100%

Na pl apósom is azt állítja magáról, hogy nem az, de minden nap iszik vagy 6 sort meg hozzá vagy 6 felest is. Műszak előtt is menni "kellett" indítóért. Aztán egyik nap szobda volt, azonnali hatállyal kirúgták. Az én apám próbálta visszavetetni, meg segíteni rajta, mivel ő ott vezető, ahol após melós volt.


Mondtuk hogy ne igyon, meg miért ivott munka előtt?


Erre mi volt a válasz? Ő nem alkoholista, meg amúgy is, mindenki megissza a magáét. Apám is. Meg mi is. Ja, iszunk mi is alkoholt ez igaz. Apám iszik kb heti 3 sört a vacsorához, szerintem nem ugyanaz.

Persze mindenki hibás, csak após nem. Apám a hibás, amiért nem tudta visszavetetni, mi is, mert csak, egyedül ő nem. Hiszen ő csak megissza a magáét ahogy mindenki. Persze.

2020. ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ki pár hetet alkohol nélkül, egyből kiderül, hogy alkoholista vagy-e.

Vagy talán nem mered, mert te magad is félsz, hogy rászoktál?


A környezeted szempontjából teljesen mindegy, hogy te annak tartod-e magad. Iszol minden nap, ez tény.

2020. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim válasza:
100%
Az alkoholizmus nem az, ha néha lerészegedsz, hanem ha rendszeresen megiszod azt a bizonyos mennyiséget amit szükségesnek érzel elfogyasztani, függetlenül attól, hogy milyen állapotba kerülsz tőle. Az alkoholizmus a szó szoros értelmében alkohol függőséget jelent. Ami esetedben fennáll. Lovagolhatunk itt a szavakon, a lényegen nem változtat,függő vagy és pont. De ez nem feltétlenül rossz, ha mondjuk megáll a napi alkoholfogyasztásod egy esti sörnél, vagy egy pohár vörösbornál, stb, a mennyiségnél, ami nem káros számodra. Na most amit te elfogyasztasz reggel, azzal le kéne állni, remélem nem ülsz autóba, és a munkában senkinek sem szúrja a szemét, hogy italosan mész be? Nem tom milyen pozícióban dolgozol, de akár ki is rúghatnak, ha van egy jóakaród.
2020. ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak alkoholista vagy hanem buta is. Tipikus lecsuszott alkesz komuves. Bocsi.
2020. ápr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam alkoholista, de legalábbis nagyon közel voltam hozzá.

Fiatal családos nő létemre. Szinte soha nem voltam részeg, de még spicces se nagyon.

Azzal kezdődött, hogy volt itthon egy megbontott üveg vodka és néha ittam egy vodka narancsot este. Aztán csak magában vodkát, aztán már minden este, aztán már napi többször.

Eleinte egy 7decis vodka 1-1,5 hónapig kitartott, két év múlva 1 hétig se.

A férjem a mai napig nem tudja, mert soha nem ittam magam részegre, soha nem ittam munka előtt, vagy közben. De ha véletlen munka után rögtön nem ihattam egy felest, minden bajom volt. Férjem azt hitte, csak hétvégén vodka-narancsozom egyet néha vele, közben volt saját dugi vodkás üvegem.

Kb 3 évig voltam zugivó. Néha kocsiba is ültem, mert a férjem nem tudta és volt hogy megkért, ugorjak el a boltba, nem mertem megmondani, hogy ittam( ilyen nagyon ritkán volt, de volt).

Egy ilyen alkalomkor igazoltattak, mert nem égett a lámpám. Akkor sok év után imádkoztam magamban, hogy csak most ne bujak le, esküszöm, nem iszom többet. Nem szondáztattak meg. Olyan volt, mint valami jel. Onnantól nem ittam, de pokoli depis és nyúzott voltam vagy 2 hónapig, a plafonon voltam mindenért.

Nem csak az az alkesz, aki négykézláb mászik, Kérdező.

2020. ápr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
94%
Nem föltétlen a mennyiség, de a rendszeresség miatt ez bizony alkoholfüggőség.
2020. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
97%
A te logikád mentén tehát, ha neked van egy 20 centis pengéjű késed, de te csak 10 centiig tolod a Gyuszi tüdejébe, akkor meg sem késelted igazán. Na ugye, hogy fszság.
2020. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
97%
Alkesz vagy. Az élettársad még nem baxott ki?
2020. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
100%

Szóval hétköznap napi 4 sör + 4 tömény, hétvégén több, és szerinted nem vagy alkoholista?

Tipikus alkesz vagy. Reggel, este pia.

2020. ápr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!