Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hallottátok hogy jönnek a...

Hallottátok hogy jönnek a kötelező szűrések? Főleg a nőknek.. Cecike szankcionálni is akarja :D

Figyelt kérdés

jún. 21. 13:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/132 anonim ***** válasza:
94%

És ha nem megyek el akkor majd két erős férfi eljön hozzám a lakásomba becsönget, ha nem nyitom ki az ajtót betöri, és lekötöznek, elvisznek?

Na most menjenek a jó k**** anyjukba! Amúgy valakinek nem kellene beadni alkotmánybíróságra, ha egyszer a kezelést elutasíthatom, mert elutasíthatom, akkor a szűrést miért nem? Vagy ha a szűrés kötelező de a kezelést mert elutasítom, akkor mire mennek vele? Részemről biztos nem fogok egyik vizsgálatra sem elmászkálni.

jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/132 anonim ***** válasza:
100%

Azt számolom hogy a kórházban ahova tartozok, és az ellátási területét nézve a szokásos napi beteg mennyiségen felül naponta 150 embert kellene szűrővizsgálatnak alávetniük.

Majd pont erre lesz kapacitásuk. Vagy elküldik azt akinek panasza van hogy szűrőgessék azokat akiknek nincs panaszuk? Szerintem a kórházak rohadtul nem fogják forszírozni, hogy ott sorakozzon a sok szűrővizsgálatra várakozó panaszmentes ember.

jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/132 anonim ***** válasza:
100%
Ez a törvény alkotmánysértő, és súlyosan ütközik a nemzetközi joggal is. Konkrét neveket kellene tudni, kikhez köthetők ezek a változtatások az eü tv-ben. Hány székben cseréltek embereket, hogy ez egyáltalán javaslatig, nemhogy törvénybe iktatásig eljutott? Mely, képalkotó diagnosztikában érdekelt cégek óhajtanak TB-lóvét szipolyozni ezáltal a lakosság rovására? Kik a cégtulajok?
jún. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/132 anonim ***** válasza:
100%

De hogyhogy eddig senki nem vette észre?

Melyik napon jött ki ez a törvény? Remélhetőleg ehhez nem is lesz kapacitásuk. Sem ahhoz hogy jegyezzék hogy ki nem ment el....

jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/132 anonim ***** válasza:
100%
Építsük fel először az egészségügyet, szépen jó magasra!
jún. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/132 anonim ***** válasza:
100%
24: Június 10-én éjjel hozták a törvényt, már pár nappal utána széles körben lehozta több médium, sokan észrevették, köztük én is. Csak sajnos keveseket érdekel, akit igen, az is inkább reménykedik ahelyett, hogy jogi lépésekben gondolkodna, illetve kérdőre vonná az illetékeseket (betegjogi képviselő, bármilyen jogász, orvos), hogy kicsit terjedjen az információ.
jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/132 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg nem kötelező.

Ez van a rendeletben: "személyes meghívás"


2/A. § * (1) A népegészségügyi célú, célzott szűrővizsgálat az a népegészségügyi tevékenység, amely a lakosság meghatározott korcsoportjaira terjed ki és a személyes meghívás gyakorlatát alkalmazva szakmailag indokolt gyakorisággal történik.


(2) * Az (1) bekezdés szerinti népegészségügyi célú, célzott szűrővizsgálatokat e rendelet 3. számú melléklete tartalmazza.


Ugyanitt az 1. §-ban így, feltételes móddal:

E rendelet célja, hogy meghatározza az egyes életkorokban a biztosítottak által térítésmentesen igénybe vehető...,

jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/132 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosokat viszont szankcionálják. Az én esetem: decemberben elmentem a háziorvoshoz, kértem tőle egy mammográfia beutalót, mert a behívott időpontban nem tudtam elmenni. Ez azután egy évvel történt, hogy behívtak. Mondta az orvos, hogy a gép neki is kiírta, hogy el kell engem küldenie mammográfiára. Ennek még örültem is, hogy milyen jó a nyilvántartás, még az orvost is figyelmezteti, kinek mi javasolt. Erre a doki mondta, hogy ő ezt nem szereti, mert őt szankcionálják, ha a betege nem megy el a szűrővizsgálatra. Ezt én is őrültségnek tartom, mert nem az orvos tehet róla, ha nem vizsgáltatja meg magát a beteg, az rajta múlik, elmegy-e a vizsgálatra.

Amúgy azért kényszerültem erre, mert a behívott időpontban nem tudtam elmenni (épp egy MRI vizsgálaton voltam aznap rákgyanúval, a sors iróniája). Utána hívogattam telefonon a kórházat, ahova mammográfiára hívtam, odamentem személyesen, de zárva voltak, nem lehetett őket elérni, így kötöttem ki végül egy év múlva a háziorvosnál beutalóért. Amúgy a beutaló után kb. három hónapra kaptam időpontot, de az szerencsére összejött.

Tehát a háziorvosokat már büntetik egy ideje, ha a betegük nem jár szűrésekre.

jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/132 anonim ***** válasza:
100%

27: Megdöbbentő fordulat, de úgy tűnik átírták a törvényt, most én sem találom! Az volt benne még pár napja, hogy 50-70 között kötelező vastag és végbélszűrés. Lehet, hogy észbe kaptak! De arra számíthatunk szerintem, hogy minimum székletmintát fognak kötelezően kérni.


2025 jan-1-től hatályos -- vagy csak lett volna (ha csendben átírták).


Gondolhatod, hogy nem hallucinálunk ennyien, az adózóna is megírta többet között [link]

jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/132 anonim ***** válasza:
100%
29-es vagyok. Korrekció! Vastag és VÉKONYbélszűrés. Továbbá 25 és 65 között citológia nőknek, 45 és 65 között mammográfia. Ha az általad másoltakra keresünk, a lap végén ott van ez a 3 vizsgálat, de a kötelezőség és a "rendelet végrehajtható" ha a "kötelezett" (18 év feletti!) nem megy el ELTŰNT a szövegből!
jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!