Nyolc általánost végzetteknek honnan van bátorságuk megkérdőjelezni virológus professzorok véleményét?
461
Sem társadalmi felelősségvállalás, sem egyéni felelősség szintjén nem értek vele egyet, olyan, mintha az autóban nem kötnéd be az övet.
#174: "Úgy vélem, jogom van kételkedni, utánaolvasni az állításaiknak, érdekellentéteknek, megnézni és értelmezni a statisztikákat, meghallgatni a hivatalos narratívának ellentmondó szakemberek véleményét, és a sokféle bejövő információ valamint a saját környezetemben tapasztaltak alapján formálni a saját véleményemet."
1. Sajnos a saját környezetünkben tapasztaltak semmilyen jelentőséggel nem bírnak statisztikai szempontból. Ezt érdemes is kihagyni a tájékozódásunk forrásai közül.
Egyrészt, a COVID-betegség lefolyása genetikai halmozódást mutat. Egyes családokban mindenkin súlyos lefolyással megy át, más családokban pedig a 80+-osok is átvészelik egyszerű náthás tünetekkel. Másrészt, ahhoz, hogy statisztikailag releváns következtetést tudj levonni (bármivel kapcsolatban), nagy mintára van szükség, ami az esetek többségében legalább 1000 embert jelent. Az, hogy a környezetedben 10 emberből 10-nél mondjuk enyhe lefolyású volt a COVID, abból semmilyen következtetést nem lehet levonni. Ehhez nagymintás tanulmányokat kell megnézni.
2. Ha a szakemberek 99%-a mond egy valamit és 1%-a mást, akkor melyiknek fogsz hinni? Azt ne felejtsétek el, hogy ezek a tudósok reggeltől estig ezzel foglalkoznak, és kb. 1000-szer nagyobb ismeretanyaggal és tapasztalattal rendelkeznek, mint ti. És az 1%-ba tartozókról sokszor kiderül, hogy már évek óta kiestek a szakmából, vagy eleve teljesen más a szakterületük, mint a virológia. Mint pl. Gődény, aki egy sima gyógyszerész. Egy részük pedig a saját vitaminos termékeit akarja eladni, ami eleve megkérdőjelezi hitelességüket. Én azoknak hiszek, akik jelenleg is napi 8-12 órában vírusokkal foglalkoznak, mint pl. Kemenesi Gábor vagy Jakab Ferenc.
És nem, annak nincs realitása, hogy tudósok 10 ezrei hazudjanak egy nagy összeesküvés keretében. Az emberi természet egyszerűen nem ilyen. Három ember képtelen összetartani viták nélkül, nemhogy 10 ezrek.
Még egy dolog. Sokan kérdezik, hogy ha az oltások a wuhani törzsre lettek kifejlesztve, akkor mégis hogy lennének jók az új delta meg omikron törzsekre is?
1. Egyrészt, valóban csökken a hatékonyságuk ezekre a variánsokra. Ideális lenne olyan oltás, ami ezekre van módosítva, csakhogy ezzel általában az a gond, hogy azok kifejlesztése + legyártása + beadása + hatás kialakulása több idő, mint amennyi idő alatt az aktuális járványhullám végigmegy az emberiségen. Tehát mire kész lenne egy ilyen módosított oltás, addigra már magától is véget érne a járvány.
2. A hatékonyság csökken, de ez nem azt jelenti, hogy 0-ra. Az antitestek egy része valóban nem lesz hatékony. A közvetlenül a wuhani oltás hatására termelődött antitestek közül kb. csak minden 10-edik fog tudni omikronos antigénhez kapcsolódni.
3. Nem csak a vírus képes mutálódni, hanem az antitestek is (pontosabban az azokat termelő B-sejtek). És a konvergens evolúció miatt hasonló irányban tudnak fejlődni, ami azt jelenti, hogy egy régi oltás hatására a B-sejtek olyan mutálódott antitesteket tudnak termelni, amelyek hatékonyak lehetnek a mutálódott vírustörzzsel szemben is.
Ha pl. ezzel nem vagy tisztában, akkor már eleve torz következtetéseket fogsz levonni pusztán józan paraszti ésszel. Ezért sem érdemes megfelelő szaktudás nélkül gondolkodni virológiai kérdéseken, vagy legalábbis nagyon alaposan érdemes utánaolvasni a megfelelő szakkönyvekben.
#441! Hú, hallod, te már tényleg felhúzol. Nem, azt se írtam, hogy összehasonlítom más emberekkel, de ismét azt kérem, ha ezt láttad, idézd! Undorító, hogy kitalálsz olyasmit, amit NEM írtam!
Egyedül azt írtam, az, hogy adott ember enyhébb lefolyással vészeli át oltottan, mint oltatlanul, az egy hipotézis. A te hipotézised. Nem tudhatod, mivel, ha oltott, akkor nem látjuk, milyen tünetei lennének oltatlanul, és fordítva. Szerintem pedig oltatlanul ugyanazok viselik rosszul, akik oltottan is rosszul viselnék, vagyis az én hipotézisem szerint adott egyén legnagyobb valószínűséggel ugyanúgy viselné oltattan, ahogy oltatlanul. Nem jobban, de NEM is rosszabbul, mielőtt még ezt is kiforgatnád! Azt is gondolom, hogy vannak, akik oltással enyhébben ússzák meg, mint oltatlanul, de ez egy elenyésző kisebbség. Nekik, csak nekik megéri az oltás. Ez meg az én hipotézisem. Lehet, hogy egyikünké helyes, lehet, hogy egyik se. De mindkettő csak hipotézis, ha ismered a szó jelentését. Mivel egy ember nem lehet a saját maga kontrollcsoportja, soha nem lesz olyan, hogy valaki egyszerre oltott is, meg oltatlan is, soha nem fog kiderülni, hogy melyikünk hipotézise helyes, ha egyáltalán helyes valamelyik. Ezért ne kezeld tényként a sajátodat, mint ahogy én sem teszem. Gondolj rá úgy, ami, egy feltevés.
468
Oké, csak a te felvetésed - elnézést kérek, de - full logikátlan.
Egy oltott szervezetében a vírus elleni antitestek vannak jelen. Ezért ezek meg tudják fogni a bejutó vírusok egy részét, ezért a maradék kisebb immunválaszt fog kiváltani, ami egyfelől kevesebb tünetet, másfelől kevesebb problémát (begyulladt tüdő vagy épp a poszt-COVID) eredményez.
Vagy szerinted a már korábban, az oltás hatására jelenlévő antitestek megijednek a vírustól, elfutnak és ugyanúgy meg kell várni az újak termelődését, amíg a vírus persze exponenciálisan sokasodik?
Az is egy érdekes felvetésed volt többek között, hogy akkor nem kell használni a szteroidos orrspray-t. Elvállalod, hogy beszállsz a kutatásokba, hogy na akkor mit írjon fel az orvos helyette?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!