Mivel győzhetném meg a szüleimet arról, hogy engedjék, hogy magántanuló lehessek?
Introvertált és kissé fura ember vagyok. Teljesen jól érzem magam akkor is, ha több napig csak pár emberrel találkozom, nem igénylek nagy társaságot. Persze, egy jó közösségben én is jól tudom érezni magam, csakhogy az osztályommal nem ez a helyzet. Van néhány barom, akik állandóan azzal foglalkoznak, hogy kibeszéljék és kiröhögjék a hozzám hasonló embereket, a többi osztálytársam pedig követi őket, mert hát "ők a menők!". Szenvedés számomra naponta iskolába járni, nagyon rosszul érzem magam ott, és nem a tanulás miatt. Úgy érzem, hogy ha magántanuló lennék, egyrészt akár hatékonyabban és többet is tudnék tanulni, másrészt nem szoronganék ennyit. Sajnos más értékelhető iskola nincs a közelben, ahova átmehetnék, és tanulmányi szempontból is megérni, meg a közösség is biztosan jobb lenne.
Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy engedjék, hogy magántanuló legyek? Jól és könnyen tanulok, akár könyvből, tanárok nélkül is - amit lehet -, úgyhogy ezzel nem lenne gond. Arról még nem nagyon tudnak - lehet, hogy sejtik, de nem valószínű -, hogy mennyire utálok abba a közösségbe járni.
Az én véleményem és tapasztalatom szerint ahhoz, hogy valaki magántanulóként sikerre vigye (jól teljesítsen a vizsgákon + lelkileg is jól legyen) összesen 5 kritériumnak kell megfelelnie:
1) Szeressen egyedül lenni, jól ellegyen magában is
Magántanulóként az ember (hacsaknem valami csapatsport miatt lesz magántanuló) több időt tölt otthon, egymagában. És ha nem szeret egyedül lenni, akkor ez egy idő után rányomhatja a bélyegét az egészre.
2) Legyen nagyon tudatos
Ehhez az egészhez nagyon tudatosan kell hozzáállni. Be kell tudni osztani az időnket, tudni kell, hogy mikor, melyik tantárgy tanulására mennyi időt kell fordítanunk. Tudatosan kell keresni mások társaságát, nehogy elmagányosodjunk. Össze kell tudni hangolni a sportot, a szabadidőt, a tanulással, és a társaságba járással. Aki erre nem képes, az nem való magántanulónak.
3) Legyen nagyon kitartó és szorgalmas
Ez ugye az önálló tanuláshoz kell.
4) Legyen egy legalább átlagos IQ-ja
Azért, hogy ennyi mindent össze tudjon hangolni, és egyedül is fel tudjon dolgozni egy-egy leckét, anyagrészt, ahhoz persze egy jó képesség megléte is elengedhetetlen. De nem kell azért ehhez zseninek lenni, egy átlagos IQ bőven elég. :)
Amúgy az a tapasztalatom, hogy a magántanulóság fejleszti az ember logikáját, problémamegoldó képességét, kommunikációs készségét… és még sorolhatnám mi mindent. :)
Hiszen sok problémája akadhat egy magántanulónak (pl. tanár-diák konfliktus, nézeteltérés a vizsga miatt)… és az ezekben a megmérettetésekben való részvétel nagyon szépen fejleszti az ember problémamegoldó képességet. Egy ideje észreveszem magamon, hogy ha van az életemben egy probléma, már nem nyavajgok, hogy jaj mi lesz most, hanem egyből jön a gondolat, hogy, nyugi ezt is meg tudod oldani. :)
A logikám is akarva-akaratlanul fejlődik. Pl. most már nincs senki, aki elmagyarázná a törit, magamnak kell megértenem a logikai összefüggéseket...
5) Rendelkezzen jó önismerettel
Ahhoz, hogy tudja melyik az a tantárgy, ami kevésbé megy neki, mi az, amire több időt kell fordítania, és mi az, ami hátráltathatja a tanulásban (pl. hajlamos délig aludni, egész nap gépezni), ahhoz elengedhetetlen egy jó önismeret. :) Ez tulajdonképpen szorosan összefügg a 2. ponttal. Akkor megy a tudatosság, ha ismerem önmagam.
Én azt gondolom, hogy nem lenne baj, ha kevesebb gyerek járna iskolába.
A magyar iskola a mai formájában szerintem sok gyereknek többet árt, mint használ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!