Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan mintha a körülöttem...

Olyan mintha a körülöttem lévő emberek fel sem fognák, hogy diplomám van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mérnök-informatikus diplomát szereztem 1 hónapja kb. Elég sokat tanultam mire eljutottam idáig.

Ezzel szemben pedig kb senki nem akarja felfogni ezt.

Mamám folyton azzal jön, hogy mehetnék dolgozni a konzervgyárba szalag mellé, mert diákként is szerették a munkám.

Nővérem azt mondja Tescoba is csinálhatnék árufeltöltői munkát. Anyám folyton eladói munkára akar rádumálni. (ő se fogja fel, hogy végzettség is kéne nem úgy megy az, hogy beesik az ember az utcáról és eladó lesz.)

Apám külön él, ő konyhai kisegítő munkát ajánlgat.


Diákként még dolgozok heti 2-3 napot de olyan nagy tragédia, hogy nem akarok (lehet fel sem vennének) olyan munkát vállalni amihez nem kell a diplomám? Akkor mi a francnak tanultam/szenvedtem éveket ha olyat csinálok amihez nem is kell?

22F


2014. júl. 18. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező,hallottál már arról, hogy önkéntes munka?

Elmész az álmaid cégéhez önkéntesnek. Felfoghatod szakmai gyakorlat szerzésként, közben pályázhatsz másfelé és bele foglalhatod az önéletrajzodba ami mindenképpen szimpatikus. Lesz alkalmad megcsillanhatni tehetségedet, amit ha megüresedés lesz azonnal honorálnak, vagy beajánlhatnak hasonló munkakörbe. Azt írod a szüleiddel élsz, akkor meg mit veszíthetsz?

2014. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
42%

Páromnak lassan 2 végzettsége van, és ehhez képest napi 30km-t gyalogol a tűző napon, az esőben... És be sincs jelentve, köcsög a főnöke stb.

Manapság a diplomával kb. törölheted a popódat. A legtöbb ember nem dolgozik a szakmájában Magyarországon. Keress munkát a szakmádban de készülj fel rá, hogy ha más melót nem vagy hajlandó elvállalni, akkor hamar éhen fogsz halni.

2014. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 A kérdező kommentje:

Látszik egyesek fel sem fogják, hogy ez mérnök-informatikus diploma és nem bölcsész.


Már fel is vettek egy helyi céghez. Megírtam a beugró tesztet. Főnök az mondta szimpatikus vagyok neki.

Nettó 130-ért fel is vettek programozónak. 3 hónapig 130 lesz utána 160.

2014. júl. 27. 15:20
 64/77 anonim ***** válasza:
88%

Gratulálok! :) Magyarországon csak ezen a területen tudsz érvényesülni.

Egy programozó hölgy :)

2014. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
1%

Gratulálok a gyorsaságodhoz még hamar sikerült elhelyezkedned!!!

Előbb tegyél le valamit az asztalra. Azt hiszed, hogy az élet abból áll, hogy egyből 130.000 ezret fizetnek, majd 15.0000-et. Nekem húsz év munka után fizetnek nettóba 105.000-et közalkalmazottként.

Örülök, hogy van állásom 2 diplomával. A hozzáállásod az amiben a problémád gyökerét látom.

Majd rájössz mi is az élet, egy két jó nagy pofon után. Aztán lehet szidni a kormányt, meg lehet kifele menni külföldre. Aki szorgalmas annak lehet, hogy kevesebbért de van állandó munkája.

2014. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
92%

Informatikusoknál, programozóknál teljesen normális, hogy ennyi a kezdőfizetés, én még keveslem is. Ez az alap, innen már csak többet kap, én már most többet kapok jóval. Ez egy ilyen szakma, annyira vért izzadni nem kell, ha jó vagy akkor kapkodnak utánad.

22/N

2014. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 A kérdező kommentje:

Közalkalmazottként nem kell csodálkozni. Az olyan, hogy biztosan kapsz fizetést de megélni nehéz belőle. Továbblépés meg nem igen van.

Nem értem most mi a baj a hozzáállással? Mi nem tetszik?

Az, hogy találtam programozóként munkát?

3 évet lehúztam diákként szalag mellett gyárban úgyhogy elég marhaság azt gondolni, hogy baj van a hozzáállásommal.

2014. júl. 27. 16:40
 68/77 anonim ***** válasza:
11%
Gratulalok! Mondjuk en a helyedben ezt a nyarat mar vegig buliznam, ha mar egyszer ennyit szenvedtel ezert a diplomaert igazan megerdemled a pihenest. :)
2014. júl. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
9%
Nem lehet, hogy csak arra ajánlgatják, amire eddig is, diákként? Végülis október végéig diákigazolványod van.
2014. júl. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
Grat!
2014. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!