Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lassan 30 éves leszek, de a...

Lassan 30 éves leszek, de a szüleim még mindig felhánytorgatják, hogy nincs diplomám. Szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 18:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha mondjuk már 20 éves korod óta egyetemre jársz és még mindig nem sikerült elvégezni, akkor igen, jogos.
2013. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire szerintem nem egyszerű kérdés.

Pl rám elég sok pénzt költöttek egyetemi tandíj formában, na most ha ezek ellenére sem lenne diplomám 30 évesen én jogosnak érezném.

Szóval fejtsd ki bővebben?

2013. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb ne zúdíts ránk ennyi információt...
2013. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem jártam egyetemre, érettségi óta dolgozom, mellette 2 OKJ-s szakmát szereztem és nyelvet tanultam.


Külön élek, családom van.


De nekik mégis fáj vagy "ciki" vagy nem is tudom, hogy a lányuk nem diplomás.

2013. nov. 24. 18:44
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

Egyáltalán semmi gond nincs ezzel.

Sokkal rosszabb és gyakoribb sajnos hogy érettségije sincs az embernek,otthon élősködik szülőkön...azért ezt 100szor túlteljesítetted...viszonyítás kérdése az egész.

2013. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Akkor ne foglalkozz velük. Megélsz így, külön laksz, akkor nincs ezzel semmi baj. Sokan az egyetemi diplomájukkal sem érnek el többet.
2013. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
nekik van? az értékeket észreveszik benned? azt nem diplomával osztják, azok ott vannak minden emberben...
2013. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha van nyelvvizsgád, szakmád, akkor nem jogosan. Nem kell mindenkinek diploma szerintem, szakmunkásokra is szükség van. Eg szakma többet ér, mint elvégezni egy büfé szakot, amivel nem tudsz elhelyezkedni, mert egyrészt nem ér semmit, másrészt túlképzett vagy sok munkához.
2013. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Én nem azért szeretem a gyerekeimet,hogy van vagy nincs diplomájuk.

Nem is értem, hogy mért kell ilyeneket az orra alá dörgölni egy felnőtt embernek...

2013. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 gábor1992 válasza:
77%
Amennyire belelátok, nem jogosan hánytorgatják föl. Nem a diploma teszi az embert. Valsza státuszszimbólumként kezelik a diploma meglétét. Nekem pl van, de minek ha úgysem a papír által megnyitható irányba akarok tartani. Életrevalóságot jobb helyeken is lehet fejleszteni, mint a felsőoktatás.
2013. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!