Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam-e az apám pénzét,...

Elfogadjam-e az apám pénzét, ha a diplomám múlik rajta? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Jövőre végzek a DOTE általános orvosi karán.

Annak idején, amikor felvételiztem, sikerült állami finanszírozású helyet kapnom az egyetemen, ám így is rengeteg kiadással jár a családnak, hogy orvos lehessek.

Apám lelépett, amikor édesanyám állapotos volt velem, így soha nem is ismertem őt. Anyám egyedül nevelt fel engem és a nővéremet, az ápolónői fizetéséből, elég szegényes körülmények között éltünk, élünk a mai napig.

Rengeteget dolgozok az egyetem mellett, sokszor három napig nem alszom, hogy megvehessek egy könyvet/jegyzetet.

Sokat szenvedtünk már az egyetem miatt, de a cél előtt nem akarom abbahagyni, hiszen ha minden összejön, majd tudom támogatni anyámat és a nővéremet is a jövőben.

Apám néhány hónapja tűnt fel a színen, azzal az indokkal, hogy meg szeretné ismerni a gyerekeit. Anyám hallani sem akart róla, de én belementem és egyszer találkoztam is vele.

Mentegetőzött, elmondta, hogy nem telt el úgy nap, hogy ne gondolt volna ránk, meg minden ilyesmi. Kiderült róla, hogy azóta van egy másik családja, három gyerekkel és igen jól megy nekik, apám nagyon megszedte magát. Azt mondta, ha pénzre van szükségem, bármikor hívjam és segít.

Idáig egy vasat sem fogadtam el tőle, de édesanyámat múlthéten elbocsátották a munkahelyéről, így anyám végkielégítésén kívül semmi pénzünk nincsen. (A nővéremnek van keresete, de nem várhatom el, hogy segítsen be, ha jegyzetet kell vennem.)

Próbálok minél többet dolgozni, de alig állok a lábamon, anyát is próbálom segíteni és a diákhitelem is elfogyott. Végső elkeseredésemben arra gondoltam, hogy kérek pénzt apámtól, hiszen nemcsak a diplomám, hanem a mindennapi életünk is veszélybe került.

Mit tegyek? Kérlek segítsetek!


2010. dec. 1. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ő az apukád, kicsit sem volt szép tőle lelépni hosszú évekkel ezelőtt és egyszercsak kitalálni, hogy itt vagyok, és szeretnélek benneteket megismerni.

De! ha már ő jelentkezett és ő ajánlotta fel a segítségét azt hiszem, hogy itt a remek alkalom, hogy kicsit kárpótoljon benneteket az elszalasztott évekért. A múlton már úgysem lehet változtatni, de lehet hogy a jővőben tényleg szeretne segíteni benneteket.

Én a helyedben beszélnék vele, annyit mindenképpen megér a dolog, és ha nem teszik a hozzáállása még mindig kereshetsz más megoldást

2010. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Azt nem tudhatod, hogy mi volt akkor, amikor elhagyta apukád anyukádat - mivel te nem voltál jelen, ezért csak az egyik oldal véleményét ismered.

2. Az, hogy anyukád ennyire nem akarta, hogy megismerd öt, arra mutat, hogy igencsak ellenséges vele szemben - és valószinüleg igy volt korábban is.

3. Lehet, hogy apukád éppen azért nem jelentkezett korábban, mert nem akarta, hogy gyülölködés legyen körülötted emiatt.

4. Ha ö felajánlotta, hogy segit, akkor miért ne fogadnád el? Még jogilag is járna neked támogatás töle, ha önként adja, akkor méginkább igénybe veheted.

5. Neked is jobb, ha könnyebben és hamarébb eléred a célodat, mintha rosszul értelmezett büszkeségböl nem fogadod el, amit kapnál és emiatt esetleg elvesztesz mindent, amit eddig elértél.

2010. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
100%
Szerintem fogadd el, ha Apukád tényleg őszintén megbánta. Egyáltalán miért hagyott Titeket el?
2010. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérj tőle bátran, nincs miért szégyenkeznetek. Végül is ő ajánlotta fel, neki is biztosan jól esne, hogy végre "törleszthet" az elmúlt évekért, nektek pedig gyakorlatilag az életetek múlik ezen a pénzen. És hajrá, abba ne hagyd az egyetemet!
2010. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan fogadd el apádtól a pénzt! A jövőd múlik rajta, és a család boldogulása, illetve a másik oldalról nemes dolog valakinek megbocsátani a korábbi cselekedeteit, és valószínűleg ezzel apukád úgy érzi majd, hogy megbocsátottál neki, ami nem lehet baj. Annyi férfi van, aki soha az életben nem akarja látni az előző kapcsolataiból született gyerekeit, apukád pedig épphogy megbocsátásra vár Tőled. Hagyd hogy segítsen, ne fordulj el tőle. Veszítenivalód nincs, viszont több ember is nyerhet az ügyön (még apukád is).
2010. dec. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el. Nem kell ajándékként felfognod. Ha elvégzed az egyetemet és dolgozol visszafizeted neki (akár kamatostul). Így talán te se úgy fogod fel, hogy megvett téged.
2010. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kérnék, elfogadnám. Végső soron természetes, hogy a gyerek elfogad a szülőktől. Ami a szüleid között történt, az nem a te dolgod. Sajnálatos, hogy nem tudták jobban kezelni a helyzetet, aminek te is kárát szenvedted, ám ez nem a te hibád. Most már változtatni sem lehet rajta. Ha viszont büszkeségből, keserűségből, vagy bármilyen más negatív érzelemtől befolyásolva hagyod, hogy a jövőtök is rossz legyen, az már a te felelősséged is. Azon még lehet változtatni.


Én adnék egy esélyt apámnak, bizonyítsa be, hogy nem csak üres szavak, amiket mondott, hanem tényleg segíthet ha akar. Ezzel kap egy lehetőséget ő is, hogy szerethessen téged. Visszaadni pedig nem kell neki, hacsak nem kölcsönbe adja. Az élet rendje nem az, hogy amit kapunk a szüleinktől, azt vissza kell adni, hanem az, hogy tovább kell adni a mi gyerekeinknek. Így tehát nem leszel adósa apádnak ettől. (Kivéve, ha jogilag kölcsönként adná a pénzt. Azon már inkább elgondolkodnék, bár ha kamat nélkül adja, az még mindig jó cselekedet a semmihez képest.)


Elvi problémám nem lenne ezzel, a nagy kérdés, hogy mit szól hozzá édesanyád? Mennyire bántja ez őt? Te mennyire akarsz hozzá hűséges lenni lélekben? Akár az életed, jövőd, karriered árán is? (Mert van ilyen, nem is ritka.) Felvetődik az is, mennyire kell neki erről tudnia? Felnőtt ember vagy, egy nehéz döntés előtt. Dönts megfontoltan!

2010. dec. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!

Egyébként egy másik nő miatt hagyta el anyát, ezt ő maga sem tagadta, amikor találkoztunk. Természetesen nem az a nő lett a felesége...

Nagyon szeretném megismerni a féltestvéreimet is, remélem apám ebbe is belemegy. Jó lenne kicsit összehozni a családot.

2010. dec. 1. 14:17
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el!!!!Neki is megnyuógvás,rajtad meg lök egy keveset az anyagi segítség.Jóhogy ne utasitsd el!Gyerekem 16éve 10 fillért nem kapott az apjától,igaz nem is látogatta.Ez a minimum h segít neked
2010. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Bocsáss meg apukádnak és fogadd el a segítségét.
2010. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!