Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam-e az apám pénzét,...

Elfogadjam-e az apám pénzét, ha a diplomám múlik rajta? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Jövőre végzek a DOTE általános orvosi karán.

Annak idején, amikor felvételiztem, sikerült állami finanszírozású helyet kapnom az egyetemen, ám így is rengeteg kiadással jár a családnak, hogy orvos lehessek.

Apám lelépett, amikor édesanyám állapotos volt velem, így soha nem is ismertem őt. Anyám egyedül nevelt fel engem és a nővéremet, az ápolónői fizetéséből, elég szegényes körülmények között éltünk, élünk a mai napig.

Rengeteget dolgozok az egyetem mellett, sokszor három napig nem alszom, hogy megvehessek egy könyvet/jegyzetet.

Sokat szenvedtünk már az egyetem miatt, de a cél előtt nem akarom abbahagyni, hiszen ha minden összejön, majd tudom támogatni anyámat és a nővéremet is a jövőben.

Apám néhány hónapja tűnt fel a színen, azzal az indokkal, hogy meg szeretné ismerni a gyerekeit. Anyám hallani sem akart róla, de én belementem és egyszer találkoztam is vele.

Mentegetőzött, elmondta, hogy nem telt el úgy nap, hogy ne gondolt volna ránk, meg minden ilyesmi. Kiderült róla, hogy azóta van egy másik családja, három gyerekkel és igen jól megy nekik, apám nagyon megszedte magát. Azt mondta, ha pénzre van szükségem, bármikor hívjam és segít.

Idáig egy vasat sem fogadtam el tőle, de édesanyámat múlthéten elbocsátották a munkahelyéről, így anyám végkielégítésén kívül semmi pénzünk nincsen. (A nővéremnek van keresete, de nem várhatom el, hogy segítsen be, ha jegyzetet kell vennem.)

Próbálok minél többet dolgozni, de alig állok a lábamon, anyát is próbálom segíteni és a diákhitelem is elfogyott. Végső elkeseredésemben arra gondoltam, hogy kérek pénzt apámtól, hiszen nemcsak a diplomám, hanem a mindennapi életünk is veszélybe került.

Mit tegyek? Kérlek segítsetek!


2010. dec. 1. 14:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%
fogadd el...
2010. dec. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
84%
Miután lelépett, a minimum az, hogy segít Neked, nektek! Fogadd el a segítségét, és ismerjétek meg egymást!
2010. dec. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!