Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lassan 30 éves leszek, de a...

Lassan 30 éves leszek, de a szüleim még mindig felhánytorgatják, hogy nincs diplomám. Szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 18:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha az a munkád, amit szeretsz, és meg tudsz belőle élni, akkor nem jogosan hánytorgatják fel.

Viszont, ha a képességeid meg vannak, akkor miért nem tanulsz? Munka mellett is lehet.

2013. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%
Én hasonló cipőben járok, bár én még csak a kora húszas éveimben járok vagyok. Külföldön élek, kozmetikusként dolgozom OKJ végzettséggel (emellett egy másik OKJ-s szakmám is van), és a szüleim a mai napig nem tudják felfogni, hogy hogy nem lettem diplomás. Amúgy nagyon jó szellemi/intellektuális képességeim vannak, de ha nekem egyszer minden álmom az volt, hogy kozmetikus legyek :) Azt tudom csak mondani, hogy ne foglalkozz senki véleményével, járd a magad útját!
2013. nov. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%

szerintem te is tudod a választ. a kérdés csak az, hogy minek erőlteted a kapcsolatot ilyen szülőkkel. ha nem lenne családod, azt is a képedbe vágnák, hoyg nincs unoka. ha homoszexuális lennél, akkor hogy nincs vőlegény. közhelyes elvárások büszekségnek.

függetlenedj tőlük. megteheted.

2013. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Igen, nekik van. Meg a testvéreimnek is.


Most is tanulok nyelvet. Egyetembe azért félek belevágni, mert a férjem sokat jár külföldre a munkája miatt és nem is kiszámíthatóan. Van 2 kicsi gyerekünk, nem biztos hogy egyedül meg tudnám oldani a vizsgaidőszakban, munka mellett. Úgy meg nem akarom, hogy majd lesz valahogy. De ha nagyobbak lesznek, akkor lehet belevágok.

2013. nov. 24. 20:02
 15/17 anonim ***** válasza:
Azért ne vágj bele, mert a családod nem fogad így el. Ha elégedett vagy az életeddel és a karriereddel, akkor ne foglalkozz más véleményével. Főleg, hogy nem kevés pénz egyetemre járni... Én államin vagyok, de azért tudnék mesélni arról, hogy mennyi jön össze félévenként könyvekből, fénymásolásból és mindenféle marhaságokból, amit meg kellett venni. Amit én akarok, azt nem lehet diploma nélkül csinálni (mérnökképzés), szóval ez van, de ha te megtaláltad a számításodat másban, akkor ezt a pénzt inkább tedd félre, vagy költsétek pihenésre/szórakozásra. Én a múltkor összeadtam: Államin kb 350 ezerbe fájt az alapképzés eszközigénye. Persze, ebben laptop is van, de nem azért, mert előtte nem volt otthon gép, hanem azért, mert az első tervezőprogram diákverziójától úgy bedöglött, hogy egy szerelőnek kellett visszahozni az életbe...
2013. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is lassan 30 leszek, a frjem is...nekünk is felhantorgatják..


Azt hiszem jogosan:(

2013. nov. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, hogy nem mersz belevágni. Az én férjem is sokat jár/járt külföldre. Van diplomám, viszont én egy OKJ-vel jártam úgy, hogy nem tudtam befejezni. Több hétig egyedül a gyerekkel nem lehet tanulni, a vizsgák időpontja meg adott. Kellemetlen, de ő pont abban az időszakban nem volt itthon. Sajnos a következő két lehetőség sem jött ki jobban. 1 éven belül be kell fejezni a vizsgákat, így ezt buktam. A tanfolyam árával együtt. Sajnálom, de annyira rosszul jöttek össze a dolgok, hogy már én is csak nyelvtanulásba merek belevágni. Más sulit nem kezdek el.
2013. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!