Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Csak akkor jegyez el, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak akkor jegyez el, ha megkaptam a diplomám?

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt élünk. Szóba került köztünk az eljegyzés téma, én már nagyon vágyom rá. Viszont ő azt mondta, hogy csak akkor kapok gyűrűt, ha végeztem a sulival, megvan a diplomám. Szerintetek ez így nem fura? Hiszen az eljegyzés nem a végzettségen múlik, hanem azon, hogy két ember mennyire szereti egymást és együtt képzelik-e el a jövőt. Még két évem van vissza az egyetemből. :(


Üdv: egy építészhallgató lány


2012. szept. 27. 17:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nem fura. Én akkor látom értelmét az eljegyzésnek, ha 1, max 1,5 éven belül esküvő követi és a házasok önálló életet kezdenek, nem a szüleikkel élnek és nem tőlük függnek.
2012. szept. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Külön élünk, anyagilag függetlenek vagyunk a szüleinktől. És szerintem jöhetne az esküvő 1-1,5 év múlva is akár. Sőt, akár holnap is.
2012. szept. 27. 17:23
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
Egyet értek az első válaszolóval. Teljesen logikus amit a párod mond. Elhiszem, hogy jól esik, ha a csoporttársnők orra alá lehet dörgölni, hogy "nézd, eljegyeztek", de ennél kicsit többet jelent a dolog. Normális esetben, ha a felek komolyan gondolják, az eljegyzést rövid időn belül követi a házasság. Ahogy nem a végzettségen, úgy egy gyűrűn sem múlik, hogy mennyire szereti egymást két ember, sőt... a házasságon sem. Első az iskola, minden figyelmet arra kell fordítani, mert egy jó szakma a záloga annak, hogy később közös, nyugodt életet kezdhessetek.
2012. szept. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Akkor dolgozol suli mellett?

Így én sem értem.


Neked jöhet, de ő még nem akar házasságot úgy tűnik :-(

2012. szept. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
76%
Nekem fura.Együtt éltek nem?Szülök nélkül.Szerintem is azon múlik hogy 2 ember mennyire szereti egymást.Miért olyan fontos a diploma az eljegyzéshez?Szerintem nem lesz egy életre szóló.Sajnos.
2012. szept. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom ő nem akar évekig jegyben lenni, mint ahogy manapság sokan csinálják, hanem 1 éven belül esküvőt akar. Ha most lejegyez, akkor ha hamarosan esküvő lenne, nem tudnál kellő figyelmet szentelni a tanulásnak, ha közben az esküvőt szerveznétek.
2012. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Már tudjuk milyen esküvőt szeretnénk, kicsit, amit nem kellene sokat szervezni.

Igen, dolgozom az egyetem mellett. Ő is. Szóval ilyen akadálya nem lenne.

2012. szept. 27. 17:32
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj! Ülj le vele és kerek-perec kérdezd meg tőle, hogy miért akar várni az eljegyzéssel addig, amíg meg nem szerezted a diplomád!
2012. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem fura. Diploma ide vagy oda, ennyi idő után tudnia kellene, mit akar tőled. Ha veled akarja leélni az életét, akkor meg minek várni? Férjezetten is le lehet diplomázni.

Engem ez kísértetiesen emlékeztet az én exemre. Kifogás kifogás hátán, elköteleződés semmi. Én fogtam magam és otthagytam, mint kiderült, életem egyik legjobb döntése volt. Már nem igazán szeretett, csak megszokásból volt velem, szakítás után szinte azonnal talált magának mást.

2012. szept. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

Sztem meg csak simán meg akarja várni h befejezd a sulit. Nem a végzetségre vár h diplomást vehessen el hanem arra h befejezd a sulit. Nem tudom miért kell ebbe mindenféle szarságot belelátni.

amúgy is gondolom az a tipikus (ne haragudj meg) pitsa vagy aki az eljegyzéssel nyúzza a barátját meg csak azzal lehet boldoggá tenni h ha gyűrű van az ujján. Ne ez legyen már a legfontosabb. Örülj h együtt vagytok és komoly szándékai vannak. Majd lesz gyűrű amikor lesz

2012. szept. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!