Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Csak akkor jegyez el, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak akkor jegyez el, ha megkaptam a diplomám?

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt élünk. Szóba került köztünk az eljegyzés téma, én már nagyon vágyom rá. Viszont ő azt mondta, hogy csak akkor kapok gyűrűt, ha végeztem a sulival, megvan a diplomám. Szerintetek ez így nem fura? Hiszen az eljegyzés nem a végzettségen múlik, hanem azon, hogy két ember mennyire szereti egymást és együtt képzelik-e el a jövőt. Még két évem van vissza az egyetemből. :(


Üdv: egy építészhallgató lány


2012. szept. 27. 17:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

1.Vagy ezzel akar inspirálni, hogy tanulj és fejezd be az egyetemet.Ez nem baj.

2.Vagy a komoly kapcsolatnál a végzettség az elsődleges neki.Nos, ez már baj.Ha neked így is kell, az a Te bajod, nekem nem kellene olyan, akinek csak ennyi az értékrendje.Nem az embert látja benned, csak egy papírt?...

2012. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
56%
Még nem akar nősülni. A tanulsának nincs köze a házassághoz. A gyermekvállalás esetén még megérteném, de ehhez semmi köze. Beszélgessetek erről őszintén. Talán csak időre van még szüksége, ezért mondta ezt. Nem jelenti, hogy nem szeret, csak neki talán korai még.
2012. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
59%
Szerintem az eljegyzés nem a gyűrűn múlik.Ez egy szimbólum.És pedig az elkötelezettség jele.
2012. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is diploma után kérte meg a kezemet a párom. Habár neki még nincs (orvosis).

Nagyon nem értem az összefüggéseket...

2012. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
35%
A. verzió:Egyetlen egy ember írta idáig,hogy talán még korai a pasinak.Sztem is,ő még nem érett meg rá,ami nem azt jelenti,hogy nem szeret,csak a férfiak később érnek meg erre a feladatra.Kifogásként a diplomához köti.B. verzió:a férfiak szeretik felépíteni elejétől az egészet.Míg mi hajlamosak vagyunk azt mondani,hogy mi bármikor kaphatók vagyunk egy esküvőre ha már megvan az igazi,addig férfiak szeretik megalapozni a jövőt.Legyen munka(nálatok megvan),saját lakás,a ti esetetekben diploma,és utána jöhet a családalapítás.Beléjük ez van kódolva,míg belénk a gyűrű...Az,hogy ez náluk miért így megy,ezt nem tudhatjuk,de ők se,hogy nekünk mi olyan fontos abba a kis ékszerbe... :P
2012. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
56%

utolsónak: normális esetben belétek is az kellene hogy legyen kódolva, hogy meg kell teremteni az anyagiakat az együttéléshez és családalapításhoz, mert a szerelem rózsaszín habos felhőiből még nem sokaknak sikerült megélni :)


35/N

2012. szept. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Sztem félre lettem értve,én lennék a mostmár utolsó előtti :) Mondok egy példát.Egy férfi ismerősöm 7 éve van együtt a párjával,azért nem kérte még meg a kedvesét,mert albérletben laknak.30 évesek,dolgoznak mindketten,és a férfinek ez miatt nem született meg még a gondolat a fejében,hogy nősülni kéne.Itt már nem rózsaszín ködről van szó,hanem arról,hogy nekünk nőknek nem feltétlen kell saját lakás ahhoz,hogy férjhez tudjunk menni a szerelmünkhöz,míg némelyik pasi azért nem gondolkozik házasságban,mert még hiányzik hozzá náluk egy lépcsőfok,ismerősömék esetében egy saját lakás.A férfiak így értelmezik a családalapítás felépítését,míg a nők számára elég egy boldog párkapcsolat,egy meleg otthon,hogy most az albi vagy sem... Én párommal 6 éve vagyok együtt,albérletben lakunk,simán el tudnám képzelni,hogy ettől függetlenül összeházasodjunk.Viszont hozzá tenném,hogy csak általánosítottam,mert biztos vannak olyan nők,akik nem értenek velem egyet.CSak mielőtt lehurrognátok. :)
2012. szept. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%

"Csak akkor jegyez el, ha megkaptam a diplomám?"

Vagy akkor se.


Vesztegettem időmet egy expasira,meló és suli mellett nem vettem észre hogy nem egy igazán működőképes kapcsolat,de első komolyabb volt.Ő mondogatta hogy majd ha lediplomáztam lesz eljegyzés.Igenám,de én nyelvérzéketlen műszakisként nyelvviszga nélkül csak államvizsgáztam,diplomám az egyetemen csücsül,meg is kaptam államvizsga után,hogy "majd ha kézbe is kapom".Aztán tööbb idő lett,már csak meló,felnyilt a szemem,idióta pasira kár időt pazarolni.

Nem sokkal kéősbb olyan párom lett,akit nem érdekli hogy kezemben van-e a diplomám,hisz anélkül is jó fizuért diplomásként dolgozom,magamért szeret,és határozott férfi lévén fél év után összeköltöztünk,még félév után megkérte a kezem is.

2012. szept. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
vagy nem akar a párod fiatal apuka lenni, házasság után szokott véletlenül bepottyanni a gyerek.
2012. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Tudod egy kapcsolatban fontos az őszinteség,szerintem beszéld meg vele.
2012. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!