Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted nem visszatetsző...

Szerinted nem visszatetsző az, ha egy napon a szülők felhánytorgatják, hogy mi mindent tettek meg a gyermekükért?

Figyelt kérdés
Te hogyan reagálnál, ha veled ezt tennék a szüleid?
2012. okt. 5. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebbe a hibába sokan beleesnek, ha valami nem úgy történik, ahogy ők szeretnék...

(Láttam sok ilyet a környezetemben...)

2012. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, felőlem fújhatnák reggelig, azonnal elkezdeném sorolni én mi mindent tettem :) Aztán majd beleunnak, én bírom a gyűrődést :)
2012. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt melyik szülő nem teszi meg egyszer. Ez azért nem olyan nagy dolog, nem gondolják komolyan.
2012. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Na nekem anyám egyszer belekezdett, mert nem hajlandó felfogni, hogy felnőttem és nem azt csinálom, amit ő mond.


Megkérdeztem tőle, hogy KÉRTEM?

2012. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, szerintem nem visszatetsző, hanem felháborító, senkin nem lehet számon kérni olyan dolgokat, amit nem ő kért, nem ő vállalt... és hogy hogyan reagáltam, azt épp ma írtam le egy másik kérdésnél:

Anno nálam is bepróbálkozott anyám ilyesmivel, én meg visszakérdeztem, hogy "Én kértem? Nem? Akkor miért rajtam kéred számon?" - oszt ott hagytam főni a saját levébe... Semmi közöm nincs ahhoz, és semmi felelősségem nincs abban, hogy ő anno milyen döntéseket hozott meg a saját életében az én megkérdezésem nélkül... és ez ennyi, itten van a pont.

2012. okt. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Értük az ő szüleik tették meg, amit tudtak, én a saját gyerekeimért fogom. A szüleim az ő szüleiknek segítenek idős korukban, én nekik fogok, a gyerekeim pedig nekem. Ez a világ rendje. Kötelesség, amit kivételes figyelmességnek beállítani bármelyik szülő vagy gyermek részéről butaság.
2012. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Az a baj,hogy ennek oka van.A szülő csak akkor hánytorgatja fel.Az okot pedig Te tudod.
2012. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Velem ilyen nem fordulhat elő, mert nem sokat tettek értem.

Én akkor érezném ezt elfogadhatónak, ha a gyerek lusta módon csak lebzsel, henyél, nem törődik a jövőjével, nem éli felelősségteljesen az életét, csak herdálja a javait, akkor érthető a felemlegetés.

2012. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
#7, tökéletesen alaptalan felhánytorgatásnak nem lehet oka se. Ez kb olyan, mint ha én elkezdeném felhánytorgatni neked, hogy miért nem 25 fokos a Balaton ma este, neked is kb annyi ráhatásod van erre a kérdésre, mint a gyereknek azokra a tettekre, amiket ezek a szülők ilyenkor felhánytorgatnak élén a "feláldoztam értem az életemet"-tel...
2012. okt. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tették a dolgukat. Mindenkinek lehetőségeikhez mérten feladata ez.
2012. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!