Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők előbb-utóbb elmondják...

A szülők előbb-utóbb elmondják a gyereknek, ha örökbe fogadták?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, de nem hasonlítok a szüleimre. Én 190, a szüleim 170 körül vannak. Az arcomon sincs semmi hasonlóság.
2012. okt. 4. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Visszaüthettél nagyszülőkre is. Vagy még korábbi ősökre. Szerintem ha adoptált lennél, már tudnád. Mert ez az ismerősi körben is ismert dolog, ha nem tőlük, mástól tudnád meg. Nem maradhatott volna titok, ha annak idején adoptálnak.
2012. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért még nem jelenti azt. Szerintem kérdezz rá.
2012. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
végül is nagyim mondta valamikor hogy a dédapám székely volt és jó magas is.
2012. okt. 4. 22:22
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Azt ugye tudod, hogy 7-9 generáció amíg kicserélődik a génállomány? Tehát a felmenőid közöl bárkire hasonlíthatsz, nem csak a szüleidre.

Egyébként megnézed az anyakönyvi kivonatodat, ott szerepel a szülőanya neve.

2012. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két gyerekem van. Egyik 185 cm, másik 180. Apa:175, én 162. Azt viszont tudjuk, mindkét oldalról voltak 190 körüliek, többen is. Ráadásul egyikük sem hasonlít ránk. Én szültem őket :))
2012. okt. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
sajnos a normális szülők elmondják,ha felteszel pár keresztkérdést...nem lehet mindenre betanulni a választ...
2012. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Azért mert nem egyforma magasak vagytok a szülőkkel, meg nem hasonlítasz rájuk, még a szüleid..

Apám és anyám is sötét barna hajúak. 180/ 160 cm magasak.

Én 170 cm magas, hófehér bőrű és lángvörös hajam van. A nagypapám mesélte, hogy az ő nagymamája volt vörös hajú mint én.. Én az ötödik generáció vagyok akinek megint vörös a haja.

De hogy válaszoljak a kérdésedre. Normális szülők elmondják az igazságot amikor eljön az ideje.

2012. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Az ilyesmit nem lehet majd 20 évig titkolni tudnák a szomszédok rokonok... már rég tudnál róla ha másból nem családi találkozokon becsicsentet rokonok barátok elejtett félmonataiból.

Valószinű a nagyszüleid valamelyikére ütötél.

2012. okt. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem mindenki mondja el.

Az unokatestvéremék 2 gyereket fogadtak örökbe, minden örökbefogadás után teljesen más környékre költöztek, a családot, barátokat pedig megkérték, hogy nem mondják meg a gyerekeknek, hogy örökbe lettek fogadva.

Az egyik gyerek kiköpött "apja", mindig mondtuk is, hogy lehet, hogy nem az "anyja" szülte, de az "apja" csinálta.

Már 20 éves elmúlt mindkettő, amikor véletlenül egy orvosi eset során kiderült, hogy örökbe fogadott gyerek. Akkor mondták meg mindkettőnek, hogy örökbe lettek fogadva.

Egy ismerősöm pedig már majdnem 40 éves volt amikor az egyik rokonától megtudta, hogy örökbe fogadták. A szüleivel a mai napig nem beszélt erről (4-5 éve tudja), a szülők most is azt hiszik, hogy nem tudja, hogy örökbe fogadott gyerek.

A testvéremék gyereke viszont édes gyerekük, mégsem hasonlít egyikükre sem. A szülei 172 és 160 cm-sek, a gyerekük 194. A nagyszülők között sem volt magas (egyik részről sem), de még a dédszülők között sem. Viszont az anyjának az öccse szintén magas, igaz ő "csak" 185 cm.


Szóval az, hogy hasonlítasz-e, vagy sem a szüleidre, nagyszüleidre, ilyen szempontból nem jelent semmit.

2012. okt. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Kérd meg édesanyádat hogy mutasson magáról terhes fotókat, mert kíváncsi vagy, hogy milyen volt nagy pocakkal. Akkor majd egyből kiderül.
2012. okt. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!