Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SZÜLŐK! 17 évesen miert nem...

SZÜLŐK! 17 évesen miert nem engeditek a gyereknek hogy azt csinaljon amit akar kulturalt korok kozott? SRÁCOK! Ti hogy mondtátok meg 17 évesen hogy mostmár elég a parancsolgatásból?

Figyelt kérdés

17 vok és még mindig anyámék dirigálnak pl.:koncert másnap 3 ig tartana és azt akarjak hogy a 21:00 ás busszal menjek mert a város olyankor televan alkoholistakkal meg ilyenek

magyarul sehova nem mehetek anelkul hogy ne hivogassanak hogy ne kérdeznék meg hogy pialtam e

mit csinaljak? ti hany évesen ultetek le megbeszélni? ha megteszem mivel érveljek mit mondjak?


2010. márc. 13. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés helyzetben vagyok, mert engem anyum mindenhova elengedett. Hogy ezt minek köszönhetem?


1) Megmondtam, hogy hova megyek, és kikkel


2) Este/éjszaka küldtem neki SMS-t, hogy minden oké


3) Megmondtam, hogy kb. mikor jövök (amikor fiatalabb voltam, akkor megbeszéltük, hogy pl. max. éjfélkor elindulok onnan, ahol éppen vagyok)


4) Ha azt mondta, hogy 2-re itthon vagy, akkor 2:00-kor ajtón belül voltam


5) Ha valami miatt késtem, akkor értesítettem őt


6) Minden alkalommal becsületesen bevallottam, hogy mennyit ittam


És láss csodát, mivel soha nem mentem haza matt részegen, és soha nem hazudtam neki, ezért ebből soha nem volt problémánk.

2010. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
csak ülj le velük és mond meg hogy szeretnél eljárni. mond el hogy milyen koncert lesz, hol és hogy kivel/kikkel mész. ha nem engednek el akkor is fogd magad és menj el. ha éjjel érsz haza keltsd fel őket hogy lássák hogy nincs semmi bajod, nem vagy részeg etc. és látni fogják hogy elengedhetnek. nálam bevált, ráadásul én lány vagyok és fiatalabb is mint te :)
2010. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó megoldás elmenni úgy, hogy nem engedtek el. Igen, ez most cinikus volt. Jó, hogy mindjárt azt nem mondod, hogy ugorjon ki az ablakon!


Ha nem engedték el, akkor nem engedték el. Büszke lehetsz magadra, hogy te ezt fiatalabb létedre is megtetted.

2010. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
örülök hogy elmentem mivel anyu látta hogy nincs semmi bajom és hogy legalább jól éreztem magam, nem ültem itthon egész nap. azóta elenged. azt hogy hova kikkel mikor megyek azt meg magamtól is elmondom neki. telefon meg mindig van nálam és általába pénz is van a kártyámon, tudja ha valami van felhívom. szerintem ezt a kérdező is megtenné csak meg kell mutatnia hogy nincs azzal semmi gond ha elmegy otthonról a barátaival.
2010. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A férjem agyon is ütött volna téged, ha a lánya lettél volna. De minimum egy évig sehova se engedett volna. Nem szegheti meg egy gyerek azt, amit a szülője megmond neki. 17 évesen ezt meg kell beszélni, és bizony egy kicsit tűrni is kell, hogy a szülők aggódása alábbhagyjon. Nem az az érett magaratás, hogy leszarom a szülőmet, hanem hogy tekintettel vagyok rá akkor is, ha nyilvánvalóan ésszerűtlen dolgokhoz ragaszkodik. Érj meg, és nőj fel!
2010. márc. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

sajnos vannak ilyen maradi felfogású szülök:( Mi a fenének kell a "gyereket" túlfélteni? Ezt sosem fogom megérteni. Én már 13 évesen mehettem nyugodtan éjszakába, hogy tanuljak meg magamra vigyázni. És mégis itt vagyok, nem eröszakolt meg senki, nem rabolt ki senki stb. Viszont úgy ismerem Budapestet mint a tenyeremet, bárki kidobna egy repülögépböl, bárhonnan hazatalálnék, több féle útvonalon is. Mellette meg annyi koncerten voltam, hogy más egész életében fele ennyin sem, így elég hamar kiéltem, kiszórakoztam magam, így idöben letudtam azt a korszakot, nincs hiányérzetem. És a gyermekemet is pontosan ugyanígy nevelem.

Szerintem beszéld meg a szüleiddel, hogy nem vagy már kisgyerek, a nagykorúságot is mindjárt átléped, nehogymár ne engedjenek el. Az nem jó, ha csak úgy elmész, mert lehet rosszabb lenne. De igenis harcold ki az igazad, és ne hagyd magad befolyásolni! Amúgy azt se értem mi a rossz abban, hogy részeg vagy? Másnapra úgyis kimegy a hatása. Persze akkor már baj, ha mindennap az vagy, de egyszer-egyszer belefér. A lényeg, hogy harcold ki, sok sikert kívánok!:)

2010. márc. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóval én sosem buliztam még hajnalig. Féltenek, nem engednének, pedig mindent megbeszélek velük. Most már 18 vagyok. Nem nagyon akartak elengedni egy koncertre, ami nyáron lesz. Értelmesen elmagyaráztam nekik, hogy mi hogyan lesz és, hogy nem leszek egyedül. Elengedtek. Ideje 18 évesen:P Szóval én is mindig telefonálok, időben itthon vagyok, ha a faluban van a farsang vagy valami, amire elengednek, de nehezen. Valamilyen szinten megértem őket, mivel féltenek, de ha nem látják be, hogy felnőttem, hogy nekem is van életem, ha nem most szórakozom, akkor mikor? Ilyenkor kell élvezni az életet, nem felnőttként, amikor munka van. Most tanulás oké, kötelességek oké, de igenis a kamaszkorban kell átélni dolgokat és ott kell igazán a magunk bőrén megtapasztalni az élet dolgait, hogy megértsük és, hogy ne kövessünk el hibákat. Ha lesz gyerekem elengedem, de ha kicsit tovább szeretne maradni, fel kell hívnia. Beleegyezni akkor fogok, ha a következő időpontot nem teszi át másik későbbire. Hívogatni sosem hívogatnám. Ha elindult hívjon a lényeg az, ha baj van hívjon. Én sosem venném el a fiatalkorát a gyerekeimtől, ahogy velem tették.
2010. márc. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!