Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfinak (férj, élettárs)...

A férfinak (férj, élettárs) dolga segíteni a nagytakarításban vagy nem? És mit csináljon és mit ne a nagytakarítás alatt?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy csináld meg azt, amiben segíteni akarsz vagy amire kérnek, hanem, hogy mi az, amit mondjuk a férfi csináljon és ne a feleség. Lakás, nem ház, no kert.
2011. ápr. 1. 12:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
91%
Pl szerintem a porszívózást simán bevállalhatná amíg te mosogatsz, vagy ruhát raksz ki vagy bármi.
2011. ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
89%
Hát fele-fele. Már elég modern világban élünk, miért ne takaríthatna?
2011. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
100%
ablakpucolás, függönyök le-feltevése.
2011. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
90%
Az én férjem bármit megcsinál ha megkérem de semmi sem kötelező.Ő épp úgy elmosogat mint ,agogy én felújításnál építkezésnél megcsinálok bármilyen férfi munkát. Ez a XXI.század ma már nincs olyan hogy férfi és női munka(otthon).Bármiben segítünk egymásnak.A nagytakarításokat én végzem az igaz,nekem olyankor nagyobb segítség ha leköti a gyereket :)
2011. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
9%
Én kivágnám a férjemet a házból,ha hozzáfogna takarítani.Szerintem ez a nő dolga.Főzni szokott,meg elis mosogat maga után,de ennyi.Nem is az a tipus! Szerintem egy pasinál nyálas dolog,ha takarít.Egyenesen papucs!!
2011. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, egyébként mit csinálnak. Ha a férj dolgozik, a feleség nem, akkor a feleség kötelessége megcsinálni az egész nagytakarítást (kivéve ha valamit fizikailag nem bír, mert mondjuk a szekrényt azért inkább a férj tolja félre). Ha a feleség dolgozik, a férj nem, akkor viszont csinálja a férj az egészet.

Ha mindketten dolgoznak, vagy egyikük sem, akkor fele-fele arányban osszák meg a feladatokat.

2011. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
60%

Ez most komoly kérdés? Ti így éltek? "női és férfi munka" Te jószagú málnabokor...

Erényöved is van? Ennyire középkori felfogásúakról mindig ez jut eszembe...

2011. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
72%

Utálok porszívózni-segít

utálja a fürdőt takarítani-én csinálom

stb.

nehezebb ,,veszélyesebb'' munkák az övé pl függöny le-felvétel

2011. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
70%

Konkrétumot ne várj, mert ez is "képességfüggő"! Tehát amit jól tud az egyik férfi, lehet, hogy nem tud egy másik. Kérdezd őt:)!


Viszont segíteni, miért ne segíthetne?

2011. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
81%

Mi mindent felsbe csinálunk...


igaz a fürdőszoba mindig az enyém és az ablakmosás is,de pl még sose porszivoztasm,sose szedtem le függönyt.

Mosásnál én bepakolok (hogy ne tegye a pirosat a fehér közé),de ki párom pakol,tereget,beszedi,én elteszem


Milyen hülye kérdés már hogy dolga-e?


mégis mit csinálna amig a nő nagytakarit?

elmegy sörözni vagy befekszik a tv elé?

ki is tenném rögtön...


az kivétel ha valamelyikőnk beteg,akkor csak a másik végez házimunkát,lehetőleg csendben (ilyenkor max mosogatás van a főzésen kivül,semmi más)


attól hogy férfi és azt látta otthon hogy a nő végzi a házimunkát,attól még ezt nem kell továbbvigye...


párom is ilyen elkényeztetett volt...már nem az,nem esik le a gyűrű az ujjáról,ha ő is csinál mindent

2011. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!