Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfinak (férj, élettárs)...

A férfinak (férj, élettárs) dolga segíteni a nagytakarításban vagy nem? És mit csináljon és mit ne a nagytakarítás alatt?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy csináld meg azt, amiben segíteni akarsz vagy amire kérnek, hanem, hogy mi az, amit mondjuk a férfi csináljon és ne a feleség. Lakás, nem ház, no kert.
2011. ápr. 1. 12:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
30%
Lehet, hogy ez a 21. század, de nálunk még mindig a feleségem végzi a házimunkát. Csak megmosolygom, amikor némelyik férfitársamat befogják takarításra, mert számomra az elképzelhetetlen. Én sem parancsolok rá a feleségemre, hogy menjen ki a kertbe ásni, vagy fúrja fel a karnist. Azért, mert valami új, még nem feltétlenül válik be mindenkinek.
2011. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem egy átlag férfitól nem várható el hogy észrevegye és meg is csinálja magától a takarítási munkákat úgy mint egy nő. A férfiak hajlamosabbak halogatni az ilyen dolgokat, őket nem zavarja annyira és nagyvonalúan túllépnek rajta. Az én párom megcsinálja egyébként ha megkérem rá és előbb-utóbb magától is, de amikor már ő rászánná magát akkor az már elég durva kupit meg dzsuvát jelent. Én úgy vagyok vele hogy inkább megcsinálom én minthogy mindig felszólítsam hogy mosson fel, porszívózzon stb. Plusz azért is csinálom meg én szívesebben mert Ő nem csinálja olyan alapossággal, gondossággal ahogy azt én megfelelőnek tartom. Igaz, a szerelési, technikai munkálatokat Ő szokta végezni, csak akkor nyúlok én hozzá ha magamra vagyok utalva. Egyenlőség van de valamilyen szinten szerintem úgy jó ha megoszlanak a szerepek.
2011. ápr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
0%
Na..... Látom vannak itt értelmes férfiak!
2011. ápr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
57%
Mivel a férjem gyakorlatilag a belét kidolgozza, nem várhatom el tőle, hogy még otthon is mindent megcsináljon. Ha ráér, inkább foglalkozzon a gyerekekkel, én meg rendet rakok.
2011. ápr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
79%

*Sokan vannak akik egyedül csinálják a házi munkát mellette dolgoznak is de még senki nem döglött bele.Én vállaltam a két gyereket meg a házi munkát meg minden mást ami ezzel jár és nem panaszkodom.Szegény pasikat akik munka után hazaérve még befogja az asszony azoknak őszinte részvétem!


Ez a te dolgod. Ha neked így jó, csináld.

Nekem meg nem jó, és nem csinálom. Ennyi.

De eddig egyetlen érvet sem tudtál mondani, hogy ha midkét fél ugyanannyit melózik, miért kéne a nőnek vállalni a házimunka egészét. De tied a pálya, kíváncsian hallgatlak!

(Ha otthon lennék egész nap, én is takarítanék egyedül, biztosra veheted.)

2011. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
9%
13:52! Igen itthon vagyok egész nap és meleg étellel,tiszta ruhával és renddel várom haza este a hulla fáradt férjemet!De mostantól síkálóval fogom várni és agyonütöm ha tizennégyóra meló után nem áll neki takarítani!
2011. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
6%
Ja és lemaradt az érv! A takarítás nem férfi munka!!!! Meggyőző érv??
2011. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
36%

13:57 Nem értem, miért pattogsz..

Ebben a fórumban mindenki úgy gondolja, hogy ha az ember megteheti, hogy otthon van (akár mert otthon kell lennie, akár mert otthon akar lenni) akkor övé a házimunka!

Nehogy már még a férjed kezébe nyomd a felmosót!

2011. ápr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
9%
Épp ezt próbálom megértetni,hogy nem fogom be a férjem takarítani!
2011. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
80%

Akkor nem férfi munka a takarítás ha a nő egész nap otthon van és csak a férj dolgozik, egy ilyen szituban persze hogy megcsinálnám egyedül. Mivel ezt sajnos nem sokan engedhetik meg maguknak ezért többnyire közös munka.

Nálunk a munkahelyemen én dolgozok többet, meg tovább, a takarítást kb. felesbe csináljuk, de ez nagyon változó, van hogy együtt, van hogy az egészet én csinálom, van hogy ő attól függ éppen milyen egyéb dolgunk van még.

Szerintem amúgy a normális segítőkész pasikból is két féle van, az egyik aki magától is megcsinál valamit ha látja hogy szükség van rá (pl. rendet maga után) a másik amelyiknek esze álgába se jut így mindenre meg kell kérni hogy segítsen, de akkor azért megcsinálja. Azokról akik egy vajaskenyeret nem tudnak kenni maguknak és elvárják, hogy mindenben kiszolgálják őket természetesen nincs szó ezt a típust jobb elkerülni.

29N

2011. ápr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!