Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan mintha a körülöttem...

Olyan mintha a körülöttem lévő emberek fel sem fognák, hogy diplomám van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mérnök-informatikus diplomát szereztem 1 hónapja kb. Elég sokat tanultam mire eljutottam idáig.

Ezzel szemben pedig kb senki nem akarja felfogni ezt.

Mamám folyton azzal jön, hogy mehetnék dolgozni a konzervgyárba szalag mellé, mert diákként is szerették a munkám.

Nővérem azt mondja Tescoba is csinálhatnék árufeltöltői munkát. Anyám folyton eladói munkára akar rádumálni. (ő se fogja fel, hogy végzettség is kéne nem úgy megy az, hogy beesik az ember az utcáról és eladó lesz.)

Apám külön él, ő konyhai kisegítő munkát ajánlgat.


Diákként még dolgozok heti 2-3 napot de olyan nagy tragédia, hogy nem akarok (lehet fel sem vennének) olyan munkát vállalni amihez nem kell a diplomám? Akkor mi a francnak tanultam/szenvedtem éveket ha olyat csinálok amihez nem is kell?

22F


2014. júl. 18. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
87%
Járd a saját utadat, ezzel a végzettséggel a szakmádban keress állást! Sok sikert!
2014. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
82%
2014. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
88%

Én igazat adok azoknak, akik azt mondják, hogy végzettségen aluli munkát ne vállalj el, mert könnyen megeshet, hogy ott is maradsz.

Másrészt az is igaz, ha neked és a családodnak szüksége van a pénzre, akkor most, hogy már nem ülsz az iskola-padban, elmehetnél valahova te is dolgozni, és hozzájárulhatnál a családi kasszához. Ne feledd, hogy ők évekig dolgoztak arra IS, hogy neked mindened meglegyen, és nyugodtan tanulhass.


De, olyan is van, ami a mi kis városunkban történt, hogy munkahelyen létszámleépítés, és egyetemre járó gyermekét egyedül nevelő, diplomás végzettségű, ehhez szükséges munkakörben dolgozó szülőt elküldtek, munkanélküli lett.

Nem tudott mást tenni, diploma ide, vagy oda. Elvégzett egy vagyonőri tanfolyamot, egy másik cégnél felvállalta ezt a munkát nő létére. Két hónapot volt ott, amikor egy másik cégtől valami "főmufti" ott járt, felismerte: másnap már meg volt az új állása, külön irodával, végzettségének megfelelő beosztás + fizetés.

Pedig ha nem lépi meg, hogy elvállalja a vagyonőri állást, hanem csak a 4 fal között ül, ez a ragyogó lehetőség sohasem talál rá.

2014. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
29%
Lediplomáztál? Akkor egy kólát kérek dupla sajtburgerrel!
2014. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 A kérdező kommentje:

Nem szorulnak rá a pénzre. A sulis tanulmányokat meg én fizettem diákmunkából meg az állam.


Diákként heti 3 nappal számolva 1 hónapban kb 12x4000-et keresek. Árufeltöltőként se kapnék 4 ezernél többet napjára szerintem.

Mondjuk múlt héten 5 napot dolgoztam.


Az a baj, hogy ismerem magam és tudom, hogy az lenne, hogy elvállalnék egy egyszerű állást akkor kb semmi esély nem lenne a továbblépésre, mert nem lenne hozzá elég bátorságom.


Beadtam pár helyre már az önéletrajzomat. Pl pár helyre a környéken sulikba keresnek rendszergazdát. Azt szívesen csinálnám de ott meg ilyenkor nyáron szünet van és kb augusztus közepétől indul mindenhol a munka, addig meg elbírálják a pályázatokat.

Addig dolgoznék diákként.

2014. júl. 18. 14:53
 16/77 anonim ***** válasza:
89%

Pedig legyen bátorságod,mert ha eszed volt lediplomázni,akkor a bátorság sem olyan nehéz!Mindig merj lépni,de legyen egy kis alap,amire építkezhetsz!

Teljesen mindegy,hogy hol kezd egy ember,az már mindig egy alap.A diákmunka még mindig kevesebb,mint a konyhai kisegítő,vagy az eladói munka,vagy akármelyik másik munka.Persze,nem azt mondom én sem,hogy végezz ilyeneket diplomásként,de ha a diákmunkát elvégzed,akkor ugyan már,mi ez neked?

Nyilván büszke vagy a diplomádra,de a büszkeség semmit sem ér az életben!Talpraesettnek,erősnek,bátornak kell lenni,itt nem arról van szó,hogy örökre benne kell ragadni egy alja munkába.

A lényeg az,hogy gyűjts pénzt saját magadnak a saját érdekedben,hogy tudj utána lépni,és legyen tényleg egy alapod,amire már felhúzhatod azt a bizonyos házat!:) [átvitt értelemben!]

2014. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tudom, mérnökinfósként rendszergazdának lenni egy suliban nem túl nagy karrier, inkább céghez jelentkezz, illetve fejlesztésre, tervezésre. Nem kell hozzá bátorság, ha 2-3 évenként céget vált az ember, olyan nettó 50-esével kérhet nagyobb fizetést, vehet fel nagyobb felelősségű munkakört. De rendszergazdából jóval kevesebb kell, mint fejlesztőből, és elég hozzá egy okj, és rengetegen vannak a kereslethez képest.
2014. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
62%

#7 "minimalber alatti hulladek"


Fejtsd ki kérlek,hogy mi, ki neked a hulladék?

Aki minimálbérért dolgozik az nem ember?

Tudtad,hogy a konyhás néni aki az ótvar fejednek főzte a kosztot az általánosban minimálbérért izzadt a fazék fölött?

Vagy a takarítónő,aki a padra firkált szarjaitokat lesuvickolta minden este, hogy másnap újra pingálhassatok az is hasonló fizetésért járt be nap,mint nap?

Attól,hogy van akinek nincs módja "kitörni", mert vidéken lakik, szegény szülők gyereke...stb,de tisztességgel eltakarodik dolgozni,adózik az miért lenne senki, szar, hulladék?

Tudod ki a hulladék?

Aki

1. így vélekedik a dolgozó emberről,

2. aki nem dolgozik csak várja a sült galambot.


A munka az munka. Az sem hulladék. Ha valaki nem csinálja meg már rég felzabált volna a retek.


A kérdező csinált egy diplomát. Bumm. Akkor követte el a legnagyobb hibát,mikor azt hitte,hogy onnantól kezdve a lába előtt fog heverni a világ.


Nekem is van diplomám...igaz nem olyan "kimagasló" és nem is tudok elhelyezkedni benne, mert kell 600 év tapasztalat és amúgy megvannak már a jól bejáratott emberek, bővítés nincs a szociális szférában.


Na, de képzeljétek, a világ nem omlott össze. Először elmentem pultos kisasszonynak egy sörözőbe, aztán portásként is dolgozok egy kicsit, idős gondoztam magánháznál egy 86 éves dédit és még élek. Fizetem az adót, a fizetésemből levonják a járulékokat,hogy másnak legyen segíííly,meg hogyha egyszer elkap a gyík a korházban ne kelljen 500ezret fizetnem egy CT-ért. Tiszta rendes albérletet tartunk fent a párommal. Dolgozunk,hogy dolgozhassunk, nem büdös munka. Segítség nélkül nehéz,de az akarat megvan. Nem a sült galamb várására neveltek engem se annak idején.


Én speciel szívesen elmennék a TESCO-ba dolgozni, többet keres,mint egy iskolai portás.


"de olyan nagy tragédia, hogy nem akarok (lehet fel sem vennének) "


1. Te tényleg nem akarsz dolgozni.

2. Ilyen hozzá állással nem is fogsz.


Az élet menete,hogy megszületsz, tanulsz, szerzel végzettséget, ELTAKARODSZ DOLGOZNI, hogy a későbbiekben tudjál mire alapozni,mondjuk CSALÁDOT, egzisztenciát, felnevelsz pár puját, majd nyugdíjba mész, eljátszol az unokákkal és vége.


Munkáltatóként Nekem nem lenne szimpatikus , ha azt látnám egy önéletrajzon,hogy

pl.: 2011-ben diplomát szerzett, majd 2014-ben mikor jelentkezett az álláshirdetésre a kettő közötti időintervallumba nincs semmi megjelölve,hogy hol,mit dolgozott....tehát csak úgy volt a nagyvilágba,mint egy here.

A munkáltató első kérdése az lenne az interjún,hogy "És mit csinált 3 évig?" Ilyen dolgozótól sokat nem várnék el...főleg azt,hogy nálam dolgozzon.


A motiváció hiánya, a tapasztalatszerzés és új dolgok iránti kíváncsiság teljes hiánya , kompromisszumra való képtelenség hiánya az,ami így első körben nekem leszűrődne egy ilyen emberről. Ezek pedig nem túl jó tulajdonságok.


Csak akkor és azt amit én akarok! elvre lehet építenie egy 5 évesnek,aki behisztizik,mikor az anyja a boltban nem vesz neki nyalókát...de egy felnőtt ember nem jut messzire általában.


Ideje lenne egy kicsit tapasztalni a NAGYbetűs életből,amit már annyian és annyiszor emlegettek.

2014. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
40%

utolso jol bele talat

‘ Én igazat adok azoknak, akik azt mondják, hogy

végzettségen aluli munkát ne vállalj el, mert

könnyen megeshet, hogy ott is maradsz.’

lassan 29 aztan rendesen lejelentve semmit nem dolgoztam, raadasul a szar melo vegett visszajott a fulembe, h nincs is vegzettsegem, ezt pletykalta vki... irto jol tut esni, itt is latszik 1~2 emberen, h tok lekezeloen nez, ami hosszu tavon nem tesz jot.

a mamaval meg ne torodj, ok nem ertenek hozza, nem ertik ki fuzetne azert h a gep elott ulsz, ezt is megkaptam “ebbol nem lehet megelni” sajna egyenlore igaza is van...

2014. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 A kérdező kommentje:

Utolsó te egy idióta vagy. Vegyél vissza a stílusodból. Nem az én hibám, hogy frusztrált vagy, mert nem találsz munkát.

Nem tűnt fel, hogy dolgoztam diákként? Suli mellet órák után volt, hogy heti 4 napot is dolgoztam gyárban.

Úgyhogy ilyen stílust hanyagold velem szemben, mert tudom milyen az, hogy 3 éven keresztül szalag mellett gyárban dolgozni. Az a legrosszabb munka mégis megcsináltam mindig panaszkodás nélkül és mindig mentem mikor hívtak.


Ha nem esett volna le akkor nem az a problémám, hogy nem akarok dolgozni. HANEM az, hogy 1 hónapja végeztem. Teljesen normális dolog szerintem, hogy először az ember a saját szakmájában próbál keresni. Ha nem találok mondjuk 2 hónapig akkor nyilván nézek mást de szerintem eleve szar hozzáállás az, hogy ahogy végeztem rögtön menjek el árufeltöltőnek.

2014. júl. 18. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!