Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan mintha a körülöttem...

Olyan mintha a körülöttem lévő emberek fel sem fognák, hogy diplomám van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mérnök-informatikus diplomát szereztem 1 hónapja kb. Elég sokat tanultam mire eljutottam idáig.

Ezzel szemben pedig kb senki nem akarja felfogni ezt.

Mamám folyton azzal jön, hogy mehetnék dolgozni a konzervgyárba szalag mellé, mert diákként is szerették a munkám.

Nővérem azt mondja Tescoba is csinálhatnék árufeltöltői munkát. Anyám folyton eladói munkára akar rádumálni. (ő se fogja fel, hogy végzettség is kéne nem úgy megy az, hogy beesik az ember az utcáról és eladó lesz.)

Apám külön él, ő konyhai kisegítő munkát ajánlgat.


Diákként még dolgozok heti 2-3 napot de olyan nagy tragédia, hogy nem akarok (lehet fel sem vennének) olyan munkát vállalni amihez nem kell a diplomám? Akkor mi a francnak tanultam/szenvedtem éveket ha olyat csinálok amihez nem is kell?

22F


2014. júl. 18. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
70%

Nem olvastam el a hozzászólásokat.


Az ember szakmájában való elhelyezkedéshez vagy protekció kell vagy borzalmasan nagy mázli. Addig meg lehet mást is dolgozni. Tapasztalatból mondom, hogy majd ha már fél éve nem találsz munkát a szakmádban, mert sehova nem kellesz 0 szakmai tapasztalattal, akkor majd jó lesz már bármilyen munka.


"Akkor mi a francnak tanultam/szenvedtem éveket ha olyat csinálok amihez nem is kell?"

Nagyon sok diplomás dolgozik eladóként, pincérként, asszistensként, mert hiába van papírja, ha egyszerűen nincs rá igény, nincs szükség rá. Gondolj bele: hányan diplomáznak le évente (akármiből)? Nincs annyi diplomás munkahely, mint főiskolát/egyetemet végzett ember.


Csak amíg az ember egyetemre/főiskolára jár úgy van vele, hogy "nekem diplomám lesz, jól fogok keresni", aztán vége a sulinak és ott tart, hogy "és most, mi lesz?"

2014. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
33%

az van kicsiszívem, hogy a te végzettséged is tucat, mint a legtöbb, nem bántásból, de ez van. diplomásokat gyártjuk sorban, meló meg nincsen nekik.

amúgy meg szállj le a magas lóról, mert nagyot fogsz esni. amíg nem találsz ilyen melót, csinálj mást, lehet évekbe fog telni, addig otthon akarsz ülni?

amúgy mit vársz? van egy diplomád, és? sok ezren vannak így, korona kéne vagy mi?

kicsit el vagy szállva a semmire!

2014. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
62%

41.-es vagyok, ajánlom ezt a képet, csak nagyítsd ki:

[link]

2014. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 A kérdező kommentje:

Egyesek tényleg ennyire gyökerek? Hányszor írjam még le, hogy felfogjátok? Nem évekről van szó. 1 hónapja végeztem. Itt hol vannak évek akkor? Tényleg ennyire nem megy az értő olvasás?

1 hónapja végeztem. Szerintem aki úgy gondolja, hogy rögtön mindenféle próba nélkül menjek el árufeltöltőnek az nem látja normálisan a helyzetet.


Nyilván azért tanul az ember éveket, hogy rögtön utána elmenjen árufeltöltőnek. A rögtönön van a hangsúly. Nyilván éhen halni nem fogok, főleg, hogy diákként október 31-ig lehet dolgozni.

2014. júl. 18. 17:24
 45/77 anonim ***** válasza:
42%

Hmmm... Milyen seperc alatt lettem lepontozva 0%-ra. Pedig így működik a világ, nem kell álomvilágban élni. Mivel rohadt sok a diplomás, ha kiírnak egy álláshirdetést, nem 3-4 ember fog ugyanarra jelentkezni, hanem 300-400, onnantól meg marha nagy mázli kell.

Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb helyre már megvan, hogy az ott dolgozók közül kinek sógor-koma-jóbarátja lesz felvéve, csak az álláshirdetést köteles a cég kiírni.

2014. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam senkit.
2014. júl. 18. 17:28
 47/77 anonim ***** válasza:
100%

Szóval végigtoltad a Neumannt. Érthető, hogy most 1-2 hónap nyugit szeretnél.

Idegeskedni nem kell. Neumannos papírral el fogsz tudni helyezkedni. Lehet, hogy nem rögtön álommelód lesz, de lesz vele munkád.

2014. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
86%

métnök infón végeztél és nincs egyből szakmában állásod?? azt hogy csináltad :O :O melyik fősuli??? állásbörzék?, közgáz, bme?? ezeken jártál?? fősulin, gyakorlaton nem voltál? avval a céggel, cégekkel mi van?


Kapcsolataid nem lettek legalább az utolsó éven??


a suli fősuli, egyetem, a kapcsolatépítésről is szól. ha ezeket nem tetted meg, marha gyorsan kezdj neki. És igen kapálózz szakmában. Bár már rég el kellett volna kezdeni...


Maga a diploma semmire se jó, még wc papirnak se. a cégeket nem ez fogja érdekelni, hanem hogy agilis vagy, és mennyire van használkható tudásod.


Rendszergazdának mindek mérnök infős végzettség?? többre megy egy sim középsulival vmki, plusz ha hardware és a hálozat szereléshez ér. Oda ezerszer inkább az kell, mint a műszaki infó...


De te tudod. Csak rendszergazdaságért kár volt a 4 évért...

2014. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
75%

per pill rendszer gazdi allasert en is osszetennem a kezem :/

kozbe elolvasva ujra, nektek az jott le korabbibol, h nem is dolgozok? (#32.)

2014. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
57%

Lediplomáztál és még diákmunkázol? Nekem azt mondták, hogy addig lehet, amíg hallgatói jogviszonyom van, ki is hangsúlyozták, hogy alap és mesterszak közötti nyáron NEM, mert addig a pár hónapig nincs.


Egyébként szerintem is először a szakmádban keress munkát, azzal meg ne törődj, hogy mit mondanak. Lehet csak olvassák, hogy ennyi diplomás munkanélküli van meg milyen nehéz elhelyezkedni, de ez nem pont a mérnöki diplomára vonatkozik.

2014. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!