Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan mintha a körülöttem...

Olyan mintha a körülöttem lévő emberek fel sem fognák, hogy diplomám van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mérnök-informatikus diplomát szereztem 1 hónapja kb. Elég sokat tanultam mire eljutottam idáig.

Ezzel szemben pedig kb senki nem akarja felfogni ezt.

Mamám folyton azzal jön, hogy mehetnék dolgozni a konzervgyárba szalag mellé, mert diákként is szerették a munkám.

Nővérem azt mondja Tescoba is csinálhatnék árufeltöltői munkát. Anyám folyton eladói munkára akar rádumálni. (ő se fogja fel, hogy végzettség is kéne nem úgy megy az, hogy beesik az ember az utcáról és eladó lesz.)

Apám külön él, ő konyhai kisegítő munkát ajánlgat.


Diákként még dolgozok heti 2-3 napot de olyan nagy tragédia, hogy nem akarok (lehet fel sem vennének) olyan munkát vállalni amihez nem kell a diplomám? Akkor mi a francnak tanultam/szenvedtem éveket ha olyat csinálok amihez nem is kell?

22F


2014. júl. 18. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 A kérdező kommentje:
Utolsó előttire gondoltam.
2014. júl. 18. 15:25
 22/77 anonim ***** válasza:
76%

Mikor én lediplomáztam én is elmentem rögtön arra ami akadt. Már csak azért is amit előttem írt valaki, hogy ismeretséget szerzetnél és lehet előbb elhelyezkedhetnél, nem beszélve addig is jön valami pénz.

Tudod az egyik budapesti TESCO igazgatója is "csak" egy egyszerű árufeltöltő volt. Majd lett belőle csoportvezető... és a fene tudja, hogy jönnek sorba a rangok és lett igazgató. Megpróbálhatnád. Amúgy is, ha nem tetszik az amit elsőre találsz 3 hónap próbaidő alatt Te is mondhatod, hogy köszönöm szépen holnap nem jövök. Ennyi. :) Nem vesztesz semmit sem és lehet, hogy jobban is jársz, mert 1-2 otthoni cseszegetéssel kevesebb. :)

2014. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a normális választ. Én arra gondoltam, hogy beadom pár helyre ami szakmába vág és ha 1 hónap múlva se lesz semmi akkor keresgetek másfajta munkát.
2014. júl. 18. 15:37
 24/77 anonim ***** válasza:
28%

elozom nem az utolsonak szolt, csak dolgozok kozben.


#18 bar nem epp epito jellegu akart lenni, nekem most mondtal olyant, amire nem gondoltam.

‘’ 2011-ben diplomát szerzett, majd 2014-ben mikor jelentkezett

az álláshirdetésre a kettő közötti időintervallumba nincs semmi

megjelölve,hogy hol,mit dolgozott....tehát csak úgy volt a

nagyvilágba,mint egy here.

A munkáltató első kérdése az lenne az interjún,hogy "És mit csinált

3 évig?" Ilyen dolgozótól sokat nem várnék el...főleg azt,hogy nálam

dolgozzon.

A motiváció hiánya, a tapasztalatszerzés és új dolgok iránti

kíváncsiság teljes hiánya , kompromisszumra való képtelenség

hiánya az,ami így első körben nekem leszűrődne egy ilyen

emberről. Ezek pedig nem túl jó tulajdonságok.‘’ nekem itt 5 ev van de lehet tobb, es ez eleg gaz, h igy allnal hozzam.

megis mit irjak be ? az ido 85~90% munkaval toltottem, voltam tarstag vallalkozasba, meg par helyen feketen, volt 300-400oram is 1 honapba, most is parhuzamosan megyek 2 hejre, de ennek nincs nyoma.

Igy mar ertem mert nem vesznek fel sehova!

vszinu, mas is igy gondolja, h ez evekig nem csinalt semmit...

igy ragadj le kerdezo alja munkanal!

(amugy o is a munkat irta nem az emberre gondolt, bar sokszor ahogy irtam engem is osszevonnak 2vel.)

2014. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem egy hónap még rövid idő, ha nem a szüleid tartanak el és nem szorulsz rá a pénzre, nyugodtan keresgélj a neked megfelelő állások közt. Ha viszont nagyon hosszú távon nem találsz és szükséged lesz a pénzre, lehet, el kell vállalnod nem feltétlenül a szakmádba vágó munkákat is.

Amiket felsoroltál, oda lehet, amúgy sem vennének fel, mert túlképzett vagy hozzá.


Zárójelben azért megjegyezném, hogy bár már elmúlt az az idő, évekig voltam munkáltató és egyetértek a 18-as válaszolóval. Olyan embert, aki évekig csak azért nem vállalt munkát, mert neki büdös volt az a munka, amihez nem kell diploma, nagyon gyorsan kitessékeltem volna.

2014. júl. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 A kérdező kommentje:

Nem évekről van szó. Azt azért nem csinálnám én se.

1-2 hónap.


Amúgy meg én legalább diákmunkára eljárok még. Összes ismerősöm meg élvezi a nyarat, mennek nyaralni, pihenés, kirándulás ilyesmik.

2014. júl. 18. 15:55
 27/77 anonim ***** válasza:
69%

Ki kell brusztolnod,hogy megfelelõ állást kapjál.A GYIK-on

is vannak olyanok, akik 2-3 diplomával sem tudnak elhelyezkedni.

Ez tudod miért van?Mert annyi a diplomás,hogy már egy

diszpécseri álláshoz is az kell.Ahoz hogy beleszólj

a telefonba,hogy Halló.Szakképzés az ONE. Legyél szerencsés!

2014. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, én közel 10 éve dolgozom telefonos munkakörökben (sales, ügyfélszoli, piackutatás). Volt egy munkahelyem, ahol 200 kollégával dolgoztam együtt. Ebből legalább 40-50 embernek tuti volt főiskolai/egyetemi diplomája. És ott dolgoztak velem, mert nem találtak a végzettségüknek megfelelő munkát. Amíg Te sem találsz, addig, ha pénzt akarsz keresni, sajna kompromisszumot kell kötni, és bevállalni olyan melókat, amelyekhez nem szükséges a diplomád.
2014. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, nagyon igazad van. Első pár hónapban várj ki, majd aztán ráérsz "alja" munkát keresni. Diplomám van nekem is, de a tanításból nagyon nem lehet megélni (főleg ha nincs sokéves gyakorlatod). Így nagyon sokfajta munkát el kellett vállalnom. Nem tört le a kezem, pénzem is van és mellette nyugodtan tudom nézni az álláshirdetéseket. Csak így tovább!
2014. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
65%

18, 7. vagyok, es ha mar megszolitottal, enyhe szemelyeskedessel, akkor valaszolok.


Erto olvasas sokat segitene rajtad, de masodjara sikerult megtipelned:

Hulladeknak azt a ugynevezett "munkat" neveztem, amiert annyit sem fizetnk, hogy rendesen ehen lehetne belole halni, cserebe a fonok/vezetoseg azt hiszi, az ember biorobot. Ha nem tetszik neki valami, akkor kirugjak, es felvesznek helyette masikat.

Kozben az embernek semmi elorelepesi lehetosege sincs.

Azokat a munkakat nevezem hulladeknak, ami arra jo, hogy allati sorba taszitsa az embert, ne kiemelje onnan.

Ennyire egyszeru.

Olyan meg nincs, hogy "A munka az munka" Ha az ember munkajanak nincs becsulete (Es ha masnapra talalnak helyette masikat akkor nincs) akkor az nem munka, az rabszolgatartas.

2014. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!