Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan mintha a körülöttem...

Olyan mintha a körülöttem lévő emberek fel sem fognák, hogy diplomám van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mérnök-informatikus diplomát szereztem 1 hónapja kb. Elég sokat tanultam mire eljutottam idáig.

Ezzel szemben pedig kb senki nem akarja felfogni ezt.

Mamám folyton azzal jön, hogy mehetnék dolgozni a konzervgyárba szalag mellé, mert diákként is szerették a munkám.

Nővérem azt mondja Tescoba is csinálhatnék árufeltöltői munkát. Anyám folyton eladói munkára akar rádumálni. (ő se fogja fel, hogy végzettség is kéne nem úgy megy az, hogy beesik az ember az utcáról és eladó lesz.)

Apám külön él, ő konyhai kisegítő munkát ajánlgat.


Diákként még dolgozok heti 2-3 napot de olyan nagy tragédia, hogy nem akarok (lehet fel sem vennének) olyan munkát vállalni amihez nem kell a diplomám? Akkor mi a francnak tanultam/szenvedtem éveket ha olyat csinálok amihez nem is kell?

22F


2014. júl. 18. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 A kérdező kommentje:

Igazából a kérdés kiírásának a lényege az volt, hogy az zavar, hogy kb az esélyt nem adják meg, hogy találjak a szakmámban hanem rögtön a rosszabb munkákkal jönnek.


Eddig meg nagyon mondogatták, hogy elkell végezni, tanuljak mostmeg kb úgy veszik, mintha meg se lenne a diploma.

2014. júl. 18. 16:08
 32/77 anonim ***** válasza:
24%
azert szep, hogy ketten kapasbol szanalnanak, mert nem szerepel munkahej az oneletrajzomban...
2014. júl. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 A kérdező kommentje:
Azért helyesírásra figyelhetnél, mert az is fontos a cégeknél.
2014. júl. 18. 16:25
 34/77 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, meg szabadna tudni, melyik felsőoktatási intézményben szerezted a mérnök informatikus BSc okleveled?
2014. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
94%

Nehogy már ne találj IT-s állást, csurig van IT-s hirdetésekkel a net. Ilyen fejlesztő, olyan tesztelő, c#, java, php, sitebuild, javascript, projektmanager, szoftvermérnök, adatbázis szakértő... Startup cég, 5 éves cég, 10 éves cég, kis cég, nagy cég, multi... rengeteg van. ;)


A családjával meg senki nem tud mit kezdeni, két füled van, egyiken be, másikon ki... ;)

2014. júl. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
88%
32-es, ez azért időtávtól és helyzettől is függ. Nekem szimpatikusabb lenne két ugyanolyan végzettségű ember közül, akinél azt látom, hogy a diploma megszerzése után tegyük fel kb. egy évvel elvállalt egy fizikai munkát esetleg, mert nem sikerült a szakmájában elhelyezkedni, mint hogy évekig semmi és miért? Mert nem volt hajlandó egy szalmaszálat sem keresztbe tenni addig, amíg nem méltóztatnak neki megfelelő munkát adni, inkább punnyadt évekig otthon.
2014. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt luk az önéletrajzomban, soha sehol nem kérdeztek rá, viszont felvettek. Infós melónál nem az számít, mit nem tudsz, hanem az, mit tudsz.
2014. júl. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 A kérdező kommentje:
Óbudai Egyetem
2014. júl. 18. 16:37
 39/77 anonim ***** válasza:
77%
Mastert nem akarsz?
2014. júl. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 A kérdező kommentje:

Hát egyelőre nem, mert így is tiszta gyomorideg voltam szinte mindig, aztán államvizsgán csoda, hogy nem haltam meg. :D

Szerintem nem bírnám idegileg a sok idegeskedést.

2014. júl. 18. 17:00
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!