Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan mintha a körülöttem...

Olyan mintha a körülöttem lévő emberek fel sem fognák, hogy diplomám van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mérnök-informatikus diplomát szereztem 1 hónapja kb. Elég sokat tanultam mire eljutottam idáig.

Ezzel szemben pedig kb senki nem akarja felfogni ezt.

Mamám folyton azzal jön, hogy mehetnék dolgozni a konzervgyárba szalag mellé, mert diákként is szerették a munkám.

Nővérem azt mondja Tescoba is csinálhatnék árufeltöltői munkát. Anyám folyton eladói munkára akar rádumálni. (ő se fogja fel, hogy végzettség is kéne nem úgy megy az, hogy beesik az ember az utcáról és eladó lesz.)

Apám külön él, ő konyhai kisegítő munkát ajánlgat.


Diákként még dolgozok heti 2-3 napot de olyan nagy tragédia, hogy nem akarok (lehet fel sem vennének) olyan munkát vállalni amihez nem kell a diplomám? Akkor mi a francnak tanultam/szenvedtem éveket ha olyat csinálok amihez nem is kell?

22F


2014. júl. 18. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
86%
Amíg nem találsz a diplomádnak megfelelő munkát, addig csinálhatsz mást.
2014. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
95%
Próbáltál már képzettségednek megfelelő munkát keresni? Milyen tapasztalataid vannak az első próbálkozásokról?
2014. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
93%

Most az a bajuk, hogy nem találtál még állást?


CVonline, monster, IThub, profession, jobline, ITpeople, mernokallasok.hu... regisztrálj fel ezekre, engem minden második nap megtalál egy fejvadász (és az oldalak is minden nap automatikusan megküldik az állásokat, amiket hirdetnek), pedig még diplomám sincs, csak okj-m... ;)

2014. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
63%
Cicafiú, én is 22 évesen diplomáztam, akkor pincérnőként dolgoztam még egy ideig, közben mesteriztem. Később gyerekgondozóként, és csak 25 évesen kezdtem el a szakmámban dolgozni. Nem biztos, hogy egyből kapkodni fognak utának, csak, mert elvégeztél egy egyetemet. És addig? Eltartanak a szüleid vagy éhenhalsz?
2014. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
88%
A családod talán lehetne egy kicsit türelmesebb. De nem akarlak elkeseríteni, az unokám is hasonló végzettséggel rendelkezik, 24F, most pizzafutárként "várja" a szakmába vágó állást. Sajnos ezzel a menő szakmával sem könnyű elhelyezkedni.
2014. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
84%
Mérnöki állásajánlatot kaptál már? Ha csak mostanában diplomáztál, nem tudhatod biztosan, hogy rögtön dobálják majd utánad a végzettségedhez illő munkalehetőségeket. Sok diplomás munkanélküli van, és nem biztos, hogy ez a diplomájukat minősíti.
2014. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
33%

Elvalahatsz siman a vegzetseged alatti munkat, de amiket felsoroltal az a vicc kategoria, mar nem azert.

Szerintem egyszeruen penzt akarnak mar latni, es nem erdekli oket, hogy embertelen, minimalber alatti hulladek, csak penz-penz-penz...

Szoval,

2014. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
48%

csinalhatsz weblapokat, fusizhatsz, akarmi.

Ami belefer.

De nem ertek egyet azokkal, akik szerint menj el minimalberes droidmelora, mert tenyleg nem azert tanultal.

Es termeszetesen folyamtosan nezz allast, es regisztralj ahova lehet.

2014. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
65%
Simán mehetsz más munkákra is, legalább megismered a céges kultúrákat, tapasztalatot szerzel, és az is lehet, hogy ha már bent vagy, könnyebben kerülsz neked megfelelő pozícióba. Meg pézt is keresel vele, ami nem egy utolsó szempont, szóval igenis menj csak dolgozni, mert a 2-3 nap diákmelóból nem fogsz megélni.
2014. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
91%

Mérnökinfós diplomával nem találsz állást? Biztosan fogsz, a nagyon jó végzettség!! Gratulálok hozzá, én a gazdinfót adtam fel fél év után! :)

Ha zavar, kezd el dolgozni bármit, amire felvesznek, és közben folyamatosan kereshetsz a diplomádnak megfelelő állást! Sajnos gondolom a gyakorlattal lesz probléma, így nem biztos, hogy rögtön találsz, de az is lehet! Mindenesetre ne add fel, és ha már megszerezted a diplomát, próbálj ahhoz közel elhelyezkedni. Ha nem is megy egyből, de másik munka mellett keresni tudsz, és biztos vagyok benne, hogy találni is fogsz .)

2014. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!