Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Olyan mintha a körülöttem...

Olyan mintha a körülöttem lévő emberek fel sem fognák, hogy diplomám van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mérnök-informatikus diplomát szereztem 1 hónapja kb. Elég sokat tanultam mire eljutottam idáig.

Ezzel szemben pedig kb senki nem akarja felfogni ezt.

Mamám folyton azzal jön, hogy mehetnék dolgozni a konzervgyárba szalag mellé, mert diákként is szerették a munkám.

Nővérem azt mondja Tescoba is csinálhatnék árufeltöltői munkát. Anyám folyton eladói munkára akar rádumálni. (ő se fogja fel, hogy végzettség is kéne nem úgy megy az, hogy beesik az ember az utcáról és eladó lesz.)

Apám külön él, ő konyhai kisegítő munkát ajánlgat.


Diákként még dolgozok heti 2-3 napot de olyan nagy tragédia, hogy nem akarok (lehet fel sem vennének) olyan munkát vállalni amihez nem kell a diplomám? Akkor mi a francnak tanultam/szenvedtem éveket ha olyat csinálok amihez nem is kell?

22F


2014. júl. 18. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
38%
pont ez a baj ebben az országban funkcionális analfabétákat képzünk méregdrágán
2014. júl. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
73%

Megértelek kérdező, én is hasonló cipőben járok, ahogy a párom is, mindketten diplomások vagyunk. Én 1 hónapja végeztem, egyelőre úgy tűnik, inkább kimegyek külföldre részmunkaidőben dolgozni rendes fizetésért, ezzel kitanulok egy új szakmát, ami remélem, életképesebb lesz, mint a jelenlegi (el tudnék helyezkedni vele, csak még annyit sem keresnék vele, mint egy gyártósori munkás). Heti 20 óra munka, 180ezres fizetés, mégha gány munka is, egyelőre jobbnak tűnik, mint a 40-45 óra munka és 90ezres fizetés a szakmámban, előbbi mellett meg marad időm másra is. Megbecsülés ide vagy oda...

De hogy Magyarországon belül menj el ilyen alja munkákat végezni, én ezt magam részéről kizártnak tartanám. A mérnök info egy elég komoly szak, aki ezt elvégzi, az nem azt érdemli, hogy mosogasson vagy wc-t pucoljon, végezze ezeket az, aki nem tanult. De hát ilyen sajnálatos a mi generációnk sorsa... nagy részünk tök feleslegesen tanult annyit.

2014. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Én tavaly júliusban diplomáztam, szeptemberben kaptam meg az "álom munkám". Nincs sztárfizetésem, de van fejlődési lehetőség, érdekel, szeretem. Szerintem Te is várj nyugodtan, ne ess bele abba a hibába, hogy elmész szalagmunkára (nincs bajom a szalagmunkásokkal, még mielőtt valaki belém kötne).

Addig jó a diákmunka:)

2014. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
88%

Merj álmodni nagyot, és jelentkezz mindenhova ahol tetszik a nyitott pozíció. Nekem is majd félévig kellett várni az első munkára, de utána ha egyszer beszív a gépszíj, akkor nincs megállás, és jönnek a jobbnál jobb lehetőségek, többnél több fizetések. 2 év után már 200k+ a fizetésem, és most készülök váltani egy sokkal komolyabb céghez.


Kapitalizmus van, ahol mindenki a saját szerencséjének a kovácsa. Rajtad áll vagy bukik, hogy minimál bérért rendszergazda leszel, vagy jól menő programozó.

2014. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
22%
Találj munkát és akkor majd felfogják. Belőlem se néztek ki egy csomó mindent, de nem érdemes rájuk hallgatni. Amúgy én kipróbáltam ezeket a munkákat, de nagyon nem ajánlom őket. És amúgy sem azért güriztem ennyi évig az egyetem, hogy szalag mellett ácsorogjak napi 25 órában.
2014. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
30%

Megint itt.... XD



Fősuli ideje alatt melóztam...Én nem csak nyáron, sőt leginkább iskola időben.(Samsung, clarion, nekem nem kell elmesélni a szalagmunka fogalmát)Gimiben TESCO-ztam is.


Én januárban végeztem. Májusig nem találtam szakmámba vágó melót -találtam, csak 600 év tapasztalatot kértek- így elmentem pultozni. Onnan szeptember után eljöttem. Tovább keresgéltem és következő év márciusában kezdtem portásként....amint látszik nem 2-3 hónapig voltam kénytelen ülni a babérjaimon. Én is szép lassan csúsztam le a létrán.


A kezdeti elvárások...


1. szakmámbeli meló legyen !Hát ezt megszívtam.

2. Párom egészségügyis hátha van hátszél....nem volt.

3.Áááhh, jó lesz az irodai munka, elpötyögök én a gép mögött...(próba napon is voltam, jól beetettek),

+ irodaszerekkel foglalkozó vállalkozáshoz is elmentem interjúra, teljesen feleslegesen.

+"reklám cég asszisztenst keres" interjú, hát nem engem kerestek.

4.Taxis társaság diszpécser (A nappalis főnöknek bejött a munkám, a következő próbanapom este volt, az esti munkát felügyelő manus azt mondta menjek haza)

5.Pultosnak álltam a sörözőben 5 hónapig közben...

6. voltam próba napon cukrászdába, a 3. óra után eljöttem,mert olyan tahó emberekkel -vendégek- még nem találkoztam annak előtte, a sörözőbe hozzájuk képest szarrá művelt udvarias emberek jártak.

7.Eljöttem a sörözőből (szept.) októberben elkezdtem magán háznál egy idős nénit ápolni...addig is volt bevétel.

8.Még októberben voltam állásinterjún az iskolába,akkor nem vettek fel. Ők hívtak következő év februárjában,hogy repetázzak az interjúból, ahol mondták márciusban kezdhetek.


Eközben pár hetes vagy hónapos kihagyásokkal mindig néztem az állásportálokat, csillió önéletrajzot küldtem be. Jelentkeztem közszférába, beadtam a TESCOnak, vállalkozásoknak.


A dédi korú nénit a napi 8 órás portázás mellett heti 3* 4 órában gondoztam. Nem egyszer volt hogy azért vettem ki egy hét szabit, hogy az adott héten csak oda tudjak menni napi 8 órába(ha az otthoniak elmentek nyaralni, legyen valaki a dédivel). 2 év 2 hónapig csináltam ezt egyfolytában. Kimerültem. Most "élvezem", hogy csak az iskolában dolgozó proletár 8 általánost végző gyökereket kell elviselnem.


Lakhely váltás jogcímén kifogok szakadni ebből a közegből,ugyanis a bejárás költségei miatt nem érné meg....meg idegileg szét b.a.s.z.o.tt az a sok hülye 2 év alatt.


Tehát saját tapasztalásból mondom maximum 3 hónap az az idő,amíg eltotojázhatsz azzal,hogy csak a saját szakmádban keresgélsz munkát. Engem az szorított,hogy egy fizetésből nem élünk meg, téged meg az,hogy orrvérzésig hajtogatják,hogy menj dolgozni.

2014. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
66%

Még annyit,hogy nem tudom,hogy a a te területeden hogy működik, de nem egy ismerősöm számol be arról,hogy meghirdetik a pozíciókat,holott már rég be van töltve. Az interjúztató még sokszor biztató szavakat is mondanak a lehetséges munkavállalóknak. Aztán hetekkel később e-mailben közlik,hogy "bocsi nem téged választottunk".


Rendszergazda van a suliban. Mivel ő is közalkalmazott tudni illik,hogy a fizetésünk kritikán aluli. NEm hiszem,hogy 100 fölött keresne...sőt.

Ha azt vesszük alapul,hogy 1 évvel ezelőtt egy 6 éve a tanári pályán lévő tanár 90 ezret kapott nettoba, és még osztályfőnök is ráadásul...azóta persze nekik megdobták a fizut,de ebbe a rendszergazda nem tartozik bele.

2014. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
77%

Keress intenzíven munkát. Akárhonnan nézem, az "egy hónap alatt már elküldtem pár helyre az önéletrajzom" nem minősül intenzív munkakeresésnek.

Járj el dolgozni annyit, hogy annyi pénzt kapj, mint amennyit az általuk ajánlott munkák esetén, így le tudod szerelni őket, hogy most is megkeresed azt a pénzt.

Közben pedig pályázz aktívan. junior fejlesztő pozíciókkal Dunát lehet rekeszteni, jelentkezz rájuk. Töltsd fel az önéletrajzod professionre, csinálj linkedin profilt, satöbbi, satöbbi. Menj el fejvadászokhoz, ezen a területen nagyon gyakori a munkaerőkölcsönzés.

És persze kérdezz rá a diákmunkás helyeiden, hogy van-e a számodra üres teljes munkaidős pozíció. Ott már ismernek, tudják, hogy dolgozol. Na persze nem az elsőéves gyári munkáknál, de gondolom, azért csak végeztél valamilyen szakmai jellegű munkát is.

Ja és egyébként rendszergazdai melóhoz se kell ám a diploma :D

2014. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
77%

# 51/58


Igazad van :D

2014. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
Egy-két hónapnál többet ne várj,ha nem lesz sikered,a folyamatos pályázás mellett valamit muszáj lesz csinálnod.Persze tudom én,hogy könnyen leragad az ember,ha egyszer talál valami ,,rangon aluli" munkát,de hidd el,több,mint a semmi.Emberek között vagy,kapcsolatokat építhetsz,egyebek.
2014. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!