Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan van kiakadva mindenki...

Jogosan van kiakadva mindenki anyámra?

Figyelt kérdés

Anyám háztartásbeli, szó szerint csak annyi dolga van, hogy főzzön, mosson meg takarítson. De ha ezeket kell csinálnia, akkor állandóan ordít meg hisztizik.

Minden vasárnap azt hallgatja mindenki, hogy ordít mert minden baja van, hogy kicsit előbb fel kell kelnie, hogy délre megfőzzön(a kicsit előbb 8 órát jelent).

Az előbb megint adta a szokásos műsorát, aztán húgommal összeveszett, mert ilyenkor anyám nem csak mérgelődik, hanem abba köt bele, akit éppen meglát. Húgom meg azt mondta, hogy már megint az a bajod, hogy csinálni kell valamit, aztán apám is mondta hogy igaza van húgomnak és akkor ne főzzön, ha ennyire nem akar, de akkor fogja magát és takarodjon el dolgozni vagy csomagoljon össze és menjen ahova akar, mert nagyon elege van ebből. Tegnap is mosott és egész nap a hisztijétől zengett az egész ház.


Ebben a háztartásban 4-ből 3 ember dolgozik. Nekem pl melóban, akkor telik le a fél műszakom, mikor anyám fel kel. Húgom 12-zik, hol nappal, hol éjjel, apám is elmegy hajnalban és hazaér 5 óra után, mégsem panaszkodik senki sem, akinek meg a legkevesebb dolga van, annak a hisztijétől


Azon gondolkozom, hogy húgommal mondjuk apámnak, hogy dobja ki anyámat, aztán én meg húgom elosztjuk azt amit anyám csinált eddig. Én főzni nem tudok, de a takarítást és a mosást bevállalom, húgom meg a főzést.



máj. 5. 09:55
 81/100 anonim ***** válasza:
59%
Én csak annyit kérdeznék, így a nap vége felé: édesanyátokat mivel leptétek meg a mai nap folyamán?
máj. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:
56%

"Többek között ez a nagy gond, hogy azért hisztizik mert nem halad, azért nem halad, mert nem egy dologra koncentrál. Pl múlthéten elkezdett főzni, elfogyott a kávé, akkor elkezdett kávét főzni, aztán jött neki valami nem hivatalos/életbevágó üzenete és felbehagyva az előző kettőt elkezdett chatelgetni, aztán nem haladt semmivel sem"


Ez figyelemtzavarnak hangzik. Nekem is szétcsúszik a napom, ha nincs előre ütemtervem.

máj. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
45%

Basszus gyerekek ez most komoly? Akik az anyukát védik,komolyan gondolják? Ne hasonlítsuk már össze a háztartásbeli munkát azzal ha valakinek rendes munkahelye van ahol lehúz 8-10 órát egy nap (plusz mondjuk még utazás). Igaz mi csak ketten vagyunk párommal mert nincs gyerekünk, de nincs 1 óra naponta a házimunka.

Anyám htb, olyan 12 éves korom óta. Mindig tisztaság volt otthon és főtt kaja. És láttam hogy mennyi szabad ideje volt. Sok. Fél napot sorozatnézéssel töltötte, olvasott, mamámmal járkált vásárolgatni (ruhát) vagy csak ugy átment hozzá. Senki ne mondja nekem hogy egy htb-nek napi 8 óra munkája van minden nap!

máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 anonim ***** válasza:
59%

83!

Htb és htb között is lehet óriás különbség!

Ezért sem érdemes összehasonlítani.

Egy 1,5 szobás panel vagy egy 100 nm ház kerttel és állatokkal.

Hidd el a második verzió nem pihentető...sorozat meg vásárolgatás 🤣🤣🤣

máj. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:
27%
84-es képzeled 120 nm-es családi ház falun, kerttel. Igaz állat nem volt, de kert igen.
máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
A kérdezőéknek nincsen kertjük, nemhogy állataik!
máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim ***** válasza:
64%
Szóval otthon él 3 farok, akik cselédnek nézik a feleséget/anyát.
máj. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim ***** válasza:
47%
Még mindig nem fogjátok fel, hogy a nő nem dolgozik munkahelyen? Eltartott? Valami zavar van az olvasási készségben? Annyi a dolga, amiért a férje kitartja, hogy vezesse a háztartást. Ezt nem lehet nyolcadik olvasásra felfogni? Ha valaki a munkahelyén nem dolgozik, ti azt is harciasan a védelmetekbe vennétek?
máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim ***** válasza:
80%

88!


Még mindig nem fogod fel, hogy attól még nem cseléd? Hogy azért eltartott, mert anno ő meg a férje ebben állapodtak meg? Valami zavar van a felfogó képességedben? Nem tudjuk, pontosan hogyan szólt a megállapodás anno. Ha a munkahelyen a főnök azt mondja, a Katinak mától az a dolga, hogy a körmét lakkozza, akkor az a dolga.


Amúgy az meg van, hogy milyen tapló bunkó módon ír a kérdező az anyjátrol, meg hogy beszél vele a ferje?

máj. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
65%
Melesleg szó nincs arról, hogy ne csinálná meg, amit a nagyságáék elvérnak tőle. Csak már időnként szóvá teszi, mert nyilván nulla köszönet jár érte, nem is tisztelik. De legalább simán felmerül úgy pont anyák napján, hogy ugyan, b**szuk már ki a mutert a francba, mert nem tetszik, amit mond. Neki nem lehet munkaszüneti napja? Aki munkahelyen dolgozik, annak van szabadsága, vannak ünnepnapok. A htb-ktől meg kb. mindenki azt várja, hogy az év minden napján haptákba vágva magát várja az ukázt. (nem, nem vagyok htb., 3 gyerekes családanya vagyok közel a 60-hoz, 19 éves korom óta dolgozom folyamatosan; viszont a bicska kinyílik a zsebemben, ha valaki így beszél az anyjáról, aki azért csak felnevelte, csak volt mit zabálnia, és nem ette meg a kosz). Hosszú évtizedek után engedtessék már meg egy htb-nek is az, hogy néha fáradtnak avagy kiégettnek érezze magát.
máj. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!