Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan van kiakadva mindenki...

Jogosan van kiakadva mindenki anyámra?

Figyelt kérdés

Anyám háztartásbeli, szó szerint csak annyi dolga van, hogy főzzön, mosson meg takarítson. De ha ezeket kell csinálnia, akkor állandóan ordít meg hisztizik.

Minden vasárnap azt hallgatja mindenki, hogy ordít mert minden baja van, hogy kicsit előbb fel kell kelnie, hogy délre megfőzzön(a kicsit előbb 8 órát jelent).

Az előbb megint adta a szokásos műsorát, aztán húgommal összeveszett, mert ilyenkor anyám nem csak mérgelődik, hanem abba köt bele, akit éppen meglát. Húgom meg azt mondta, hogy már megint az a bajod, hogy csinálni kell valamit, aztán apám is mondta hogy igaza van húgomnak és akkor ne főzzön, ha ennyire nem akar, de akkor fogja magát és takarodjon el dolgozni vagy csomagoljon össze és menjen ahova akar, mert nagyon elege van ebből. Tegnap is mosott és egész nap a hisztijétől zengett az egész ház.


Ebben a háztartásban 4-ből 3 ember dolgozik. Nekem pl melóban, akkor telik le a fél műszakom, mikor anyám fel kel. Húgom 12-zik, hol nappal, hol éjjel, apám is elmegy hajnalban és hazaér 5 óra után, mégsem panaszkodik senki sem, akinek meg a legkevesebb dolga van, annak a hisztijétől


Azon gondolkozom, hogy húgommal mondjuk apámnak, hogy dobja ki anyámat, aztán én meg húgom elosztjuk azt amit anyám csinált eddig. Én főzni nem tudok, de a takarítást és a mosást bevállalom, húgom meg a főzést.



máj. 5. 09:55
 71/100 anonim ***** válasza:
14%
70-es, neked az jó, ha nyilvánosan hülyét csinálsz magadból?
máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 Katona Dius ***** válasza:
66%
Oké, értem, igazatok van. Akkor mindenki munka után álljon neki takaritani meg főzni. Anyuka meg bassza a rezet a tévé előtt, majd a kaját is a szájába teszik ledarálva. Nehogy már meg kelljen mozdulnia és bármit is csinálnia. Értem.
máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 anonim válasza:
87%

Nem tudom már hányas voltam, de egyébként nem ismerjük a hátteret, a leírásból tényleg az jön le, hogy nincs otthon megbecsülve, elhiszem hogy a töke ki van. És 50 évesen vissza térni a munkába, eleve ahova felveszik így, hogy X éve nem dolgozik. Ha meg van becsülve akkor is lehet mindenkinek rossz napja. Plusz te haza jössz, leteszed a munkát és pihensz, ő neki meg másoktól függ a munkája. Ha ti meg este 9 kor vacsoráztok, ő 10 kor még mosogathat.


Ettől függetlenül valószínű meglehetne oldani neki is akkor kicsit időtakarékosabban vagy okosabban, annak ellenére, hogy amúgy Ti is gondolom felnőttek vagytok, de ti nem “tartjátok el”, mégis el várjátok, hogy ki legyetek szolgálva. Szerintem ez max apukadtól lenne jogos, de tőle sem ilyen stílusban mert anyukad is ember és nem is 20 éves már ha jól gondolom.

máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim ***** válasza:
52%
Kedves kérdező!Szívből sajnálom a leendő párodat!
máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 A kérdező kommentje:
Nem kell sajnálnod, mert olyan párt fogok választani, aki hasonlóan gondolkozik, mint én! És mielőtt komolyra fordulnának a dolgok tisztázni fogjuk, hogy ki hogyan képzeli el a dolgokat.
máj. 5. 16:06
 76/100 anonim ***** válasza:
41%

"Nem kell sajnálnod, mert olyan párt fogok választani, aki hasonlóan gondolkozik, mint én! "


Oké. Tehát aki otthon van, azé a házimunka. Akkor ne háborogj majd, ha apuci leorditja a fejed, hogy miért nincs tökéletes rend, ragyogó tisztaság es 6 fogasos vacsora mondjuk a 6 hetes gyerek mellett.

máj. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 A kérdező kommentje:

Nem lány vagyok, nem is tudom miből vontátok le ezt a következtetést. xdd


Gyerek miatt nem kell aggódni, mert nem tervezek gyereket vállalni.

Mivel nem lesz gyerek, ezért mindketten dolgozni fogunk a párommal, szóval a házimunka is közös lesz.

máj. 5. 16:15
 78/100 anonim ***** válasza:
41%
Találj olyan dolgozó jólkereső nőt aki nem akar gyereket...
máj. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 A kérdező kommentje:

Akkor meg így jártam. :)

De ebből engedni nem fogok.

máj. 5. 16:35
 80/100 anonim ***** válasza:
50%
Sok sikert.
máj. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!