Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan van kiakadva mindenki...

Jogosan van kiakadva mindenki anyámra?

Figyelt kérdés

Anyám háztartásbeli, szó szerint csak annyi dolga van, hogy főzzön, mosson meg takarítson. De ha ezeket kell csinálnia, akkor állandóan ordít meg hisztizik.

Minden vasárnap azt hallgatja mindenki, hogy ordít mert minden baja van, hogy kicsit előbb fel kell kelnie, hogy délre megfőzzön(a kicsit előbb 8 órát jelent).

Az előbb megint adta a szokásos műsorát, aztán húgommal összeveszett, mert ilyenkor anyám nem csak mérgelődik, hanem abba köt bele, akit éppen meglát. Húgom meg azt mondta, hogy már megint az a bajod, hogy csinálni kell valamit, aztán apám is mondta hogy igaza van húgomnak és akkor ne főzzön, ha ennyire nem akar, de akkor fogja magát és takarodjon el dolgozni vagy csomagoljon össze és menjen ahova akar, mert nagyon elege van ebből. Tegnap is mosott és egész nap a hisztijétől zengett az egész ház.


Ebben a háztartásban 4-ből 3 ember dolgozik. Nekem pl melóban, akkor telik le a fél műszakom, mikor anyám fel kel. Húgom 12-zik, hol nappal, hol éjjel, apám is elmegy hajnalban és hazaér 5 óra után, mégsem panaszkodik senki sem, akinek meg a legkevesebb dolga van, annak a hisztijétől


Azon gondolkozom, hogy húgommal mondjuk apámnak, hogy dobja ki anyámat, aztán én meg húgom elosztjuk azt amit anyám csinált eddig. Én főzni nem tudok, de a takarítást és a mosást bevállalom, húgom meg a főzést.



máj. 5. 09:55
 61/100 anonim ***** válasza:
61%
A leírtak alapján anyuka tényleg nem a háziasszonyok gyöngye. Ráadásul irtó peches, mert van két bunkó, hálátlan kölyke, akik közösen alázzák a szeretetlen férjével együtt. Mi az, hogy dobja ki, és hogy takarodjon? Ha így beszélnek vele, nem csoda, hogy megborult.
máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 Katona Dius ***** válasza:
48%
60as, feltételezem nem a kerti füvet eszi, csupasz seggel jár az utcán. Csak kap abból, amit apuka megkeres.
máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
46%

Diuska!


A firkalmanyod szerint pénzt kap. Milyen pénzt kap? Kitol? A férjével házastársi vagyonkozossegben élnek. Ez azt jelenti, hogy minden bevételük közös. Ha anyu nulla forintot keres, apu 3 millát, akkor 3 milla a jövedelmük, ebből másfél anyué.

máj. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:
37%
Nem olvastam a válaszokat, de: Anyád azért nagyon lusta, egy vasárnapi ebédet 4 főre úgy is tudok abszolválni déli 12-re, hogy egyik kezemet közben a seggembe dugom. Elképesztő, hogy milyen igénytelen, szétszórt, idegbeteg luvnyák vannak a korosztályomban (kb. egyidős lehet velem).
máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
35%
63, "cserébe" miért? Idegbeteg ordibálásért, lustaságért?
máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező! A stílusod egyenesen bicskanyitogató!


Belegondoltál te abba, hogy édesanyádnak milyen érzés lehet, hogy 3 ember cselédje? A munkája nincs megbecsülve, hiszen a leírasod alapjan az az elvárás, hogy csinalja! Valószínűleg belefásult az egészbe és tele van hócipője veletek. Sehol nem látom megemlítve, hogy bármikor is megkérdeztétek volna, hogy segítsetek-e vagy esetleg megcsináltatok volna valamit helyette! Te szívesen dolgoznál olyan emebrekért, akik carba se néznek?

Én hasonló helyzetben vagyok mint édesanyád, csak még kisebbek a gyerekek. Eljutottam odáig, hogy besokalltam és néhány napra leléptem barátnőzni. A férjem fixen állította, hogy semmi gond nem lesz, kivesz szabit és pikk-pakk megold mindent is. Aha! 2 nap múlva telefonált, hogy eldugult a wc. Mondtam, hogy ez mindennapos dolog, mert a gyerekek extra sok wc papírt használnak. A wc pumpa ott van mellette, a csőgörény meg a szekrényben. (Szerelőt hívott, mert nem volt gyomra hozzá 20E+5E hétvégi felár). Utána legnagyobb meglepetésére elfogyott a tiszta edény és nem termett újra, kimarta a kezét a mosogatószer, ráadásul elvágta több helyen is késsel. Kellemetlen. A gyerekek nyűgösek voltak, házit kellett velük csinálni, a kertben locsolni kellett, a kutya és a macska is evett és piszkított, takaritani kellett utánuk az almot és a kertet, a mosógépbe belebüdösödött a ruha, kiürült a hűtő és valami berohadt a szemetesben. A gyerekek nem keltek, nem feküdtek, hisztiztek, beszóltak. Megint eldugult a wc... Lényeg a lényeg, 5 nap utan hívott, hogy feladta, menjek haza, mert áldatlan állapotok uralkodnak és büdös is van.

Bár majd' egy hetembe került a kárelhárítás (falfestessel együtt), annyi haszna volt a dolognak, hogy már nincs a folyamatos kérdezősködés, hogy ugyan mit csinálok én egész nap, sőt arra is rájött, hogy a házimunka is uniszex, tehát néha beszáll önként ő is!

Kérdező! Ajánlanám, hogy 1-2 hétre adjatok kimenőt anyukátoknak. Ha azok után még mindig az a véleményetek, hogy egy lusta dög, akkor meghajlok a véleményetek előtt!

máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 anonim ***** válasza:
59%
Dehogy cseléd, 66-os, jól meg van fizetve. Nincs munkahelye. A férjétől kapja a fizetését a háztartási munkájáért. Akkor lenne cseléd, ha ezt a napi 8 órás munkája mellett csinálná. A WC dugulásotok miatt meg ne hősködj, érdektelen magánügy, nincs köze a kérdéshez. Ha neked sincs munkahelyed, akkor téged is a férjed tart el. Mi az, hogy a pénze kell, de munkavégzés helyett előadod a hattyú halálát?!
máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:
35%

"Dehogy cseléd, 66-os, jól meg van fizetve. Nincs munkahelye. A férjétől kapja a fizetését a háztartási munkájáért."


Hol van az leirva, hogy a férjétől fizetést kapna? Nem mellesleg ha fizetést kapna, akkor nem lenne háztartásbeli.

máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:
32%
Komolyan, ez már elmebaj, ami itt megy! Nem vagyok gyógypedagógus! Nem szó szerint fizetést kap a férjétől, hanem a fizetésnek megfelelő összeget. Lévén hogy különben meztelenül éhenhalna az utcán. Most jobb, vagy még ebbe is képes vagy belekötni?
máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim ***** válasza:
25%

69!


Képes. Hol van leirva, hogy kap penzt? Mi van, ha apu vásárol és anyunak egy fillért nem ad?

máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!